Zamęt Nocy

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-05-18
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7964-271-7
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Night Broken
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Kaja Wiszniewska-Mazgiel

Tom 8 cyklu Mercedes Thompson

Ocena: 5 (3 głosów)

Bestselerowa seria Patricii Briggs o przygodach Mercedes Thompson okrzyknięta została jedną z najlepszych.

Tym razem Mercy ma do czynienia z nieproszonym gościem, który wnosi ze sobą do domu zagrożenie, z jakim zmiennokształtna do tej pory nigdy nie miała do czynienia.

Niespodziewany telefon oznacza nowe wyzwanie. Była żona Adama jest w tarapatach i musi uciekać przed prześladowcą. Partner Mercy nie jest człowiekiem, który odwróciłby się plecami do kogoś w potrzebie. Jednakże kiedy Christy wprowadza się do ich domu, Mercy nie może oprzeć się wrażeniu, że coś jest nie tak. Jej przeczucia szybko się potwierdzają a prawdziwe intencje rywalki wychodzą na jaw.
Dodatkowo okazuje się, że prześladowca Christy nie jest zwykłym złym człowiekiem - a właściwie w ogóle nie jest człowiekiem. Trup zaczyna ścielić się gęsto i Mercy musi odsunąć na bok osobiste urazy, żeby zmierzyć się z istotą o mocy zdolnej zniszczyć świat.

Kup książkę Zamęt Nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-08-15, Przeczytałem,
Czasami jedyne wyjście z sytuacji prowadzi do kłopotów          Mercedes nadal jest wierną towarzyszką Alfy – mocno zakochanym kojotem wśród wilków, a raczej wilkołaków. Jest towarzyszką Adama – i to bardzo zazdrosną. Nic dziwnego zatem, że ma dreszcze emocji, kiedy sprowadza się do nich Christy – była Adama. Christy znowu jest w potrzebie, a mądry i opiekuńczy Alfa ma potrzebę chronić ją, podobnie jak każdego członka stada. Tym razem jednak, oprócz desperacji i łez histerii, dźwiga ona jeszcze brzemię strachu. Poderwała bardzo atrakcyjnego faceta, który szybko pokazał swoje drugie oblicze. Kiedy, przestraszona, uciekła, on podążył za nią. Nie tylko pokornie podążył. Zaczął działać – i to w sposób niebezpieczny dla otoczenia. Mercedes chce mieć wszystko pod kontrolą, więc zgadza się, by bardzo lubiana przez stado Christy zamieszkała z nią pod jednym dachem. A to rodzi poważne problemy, bowiem była Adama lubi przejmować kontrolę i manipulować innymi. Owi inni – nawet wilkołaki – bardzo lubią być manipulowani przez tak sprytną kobietę, jaką jest Christy. Drugim problemem jest pewien artefakt. Niby zwykły kostur, ale za to cenny dla kogoś bardzo niebezpiecznego. Dla Pradawnego, znanego jako Alistair Beauclaire. Szarego Pana, przedstawiciela elity nieludzi. Kłopot w tym, że on chce kostur odzyskać (pamiątka ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Zamęt Nocy

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:,

MERCEDES THOMPSON - odważna, bezkompromisowa, porywająca swoim sposobem bycia i ze wszech miar intrygująca pod kątem charakteru bohaterka bestselerowego cyklu Patricii Brigs - powraca! Powraca w wielce efektownym i spektakularnym stylu za sprawą premiery powieści "Zamęt nocy", która to stanowi sobą już ósmą odsłonę tego świetnego cyklu fantasy!

 Kolejna opowieść o dzielnej Merc, znajduje swój początek w niepozornym oto nocnym telefonie, na wskutek którego to w domu naszej bohaterki pojawia się niekoniecznie najbardziej lubiana przez nią Christy - była ex jej obecnego męża Mercedes - Adama. Jak się okazuje, kobieta to potrzebuje pomocy w uwolnieniu się od jej obecnego chłopaka, który charakteryzuje się nie tylko umiłowaniem do przemocy, ale przy okazji nie jest także całkiem człowiekiem...;) Oczywiście, Adam  - jako wilkołacki samiec alfa, nie odmawia damie w potrzebie... To tylko jednak wstęp do prawdziwych kłopotów Merc, gdyż oto w okolicy zaczyna dochodzić do makabrycznych morderstw, o których to dokonanie zaczyna być podejrzewana miejscowa wataha...

 Najnowsza odsłona fantastycznego cyklu Patricii Brigs, kontynuuje sobą wielce efektowną, barwną i porywającą narrację o losach piękniej i bardzo niebezpiecznej mechanik samochodowej - Mercedes Thompson. Kontynuuje w godnym i iście filmowym stylu, opartym na wątku romansowym, potężnej dawce pikantnego humoru i tym co "tygrysi czytelnicy" lubią najbardziej - czyli walce, walce i raz jeszcze walce, oczywiście z użyciem wszelkich nadludzkich środków! Innymi słowy rzecz ujmując, mamy tu do czynienia z absolutnym mistrzostwem literatury urban fantasy, z domieszką kryminału i sensacji w tle!

 Fabularnie rzecz ma się bardzo efektownie, intrygująco i ze wszech miar inteligentnie, dzieląc tak naprawdę ową powieść na dwa zasadnicze wątki - obyczajowy, związany z próbami odzyskania Adama przez Christy..., jak i też na stricte przygodowo-sensacyjny, który łączy się ze śledztwem w sprawie zagadkowych zabójstw, konfrontacji  Merc z ich sprawcą, jak i też zagrożeniem wybuchu wojny, jakiej to dotąd ta okolica nie widziała! Obie te kwestie poruszono tu w bardzo interesującym, barwnym i emanującym napięciem stylu, czyniąc lekturą tej książki nie tylko fascynującą, ale też i nie pozwalającą oderwać się od niej choćby na chwilę. To akcja, adrenalina, humor i wielkie emocje, jakim to oprzeć się jest nie sposób:)

 Jak za każdym razem przy spotkaniu z tym cyklem, tak i teraz nasze serce skrada oczywiście jego wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju bohaterka - Merc. Uwielbiająca dłubanie w autach mechanik, dzielna wojowniczka nocy, zawsze gotowa uderzyć celną ripostą kobieta  - oto ona, czyli zmiennokształtny kojot, który jest zbyt inną by żyć wśród ludzi, jak i też zbyt zwyczajną, by zyskać przychylność stada wilkołaków. Jednak tak naprawdę... - co z tego, skoro czuje się ona w swej skórze naprawdę fantastycznie, korzysta z życia ile tylko może, jak i również emanuje taką energią, iż niejeden wilkołaczy "macho", mógłby jej pozazdrościć. Charakterna, krnąbrna, dowcipna i piękna - za to ją lubimy, za to ją kochamy i za to chcemy jak najdłużej cieszyć się naszą czytelniczą przygodą z opowieścią o jej losach!

 Oczywiście, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich tomów, tak i tym razem zachwyca nas tutaj wielce inteligenta kreacja tego literackiego świata. Świata w świecie, czyli miejsca zamieszkałego przez wilkołaki, wampiry, gnomy i całą masę innych nacji "zmiennokształtnych", żyjących w naszym, ludzkim świecie. To logika, znakomity pomysł i perfekcyjne wykonanie, które to przekłada się nie tylko na wielkie emocje i przyjemność, ale też i na uwierzenie w tą rzeczywistość, co wbrew pozorom, także i w przypadku literatury fantasy ma bardzo duże znaczenie. Poza tym to, jak autorka ta odsłania przed nami chociażby realia, prawa i zwyczaje stada wilkołaków, zasługuje tu naprawdę ogromne słowa uznania wobec tej szczegółowości, ekspresyjności i inteligencji, jaką w tych opisach znajdujemy!

 Spotkanie z "Zamętem nocy", to spotkanie z literaturą fantasy z najwyższej półki! A skoro tak, to naturalnym jest to, iż książka ta cieszy nas, bawi oraz funduje sobą przednią rozrywkę, nie zapominając jednak przy tym także i emocjach, których z pewnością tu nie brakuje. To kolejna udana, fascynująca i ciekawa odsłona cyklu o losach Mercedes Thompson, która z pewnością usatysfakcjonuje w pełni wszystkich fanów tej fantastycznej sagi! I nie pozostaje mi na koniec nic innego, aniżeli wyrazić nadzieję na jak najszybsze spotkanie z kolejną częścią cyklu, której to premiera planowana jest już na najbliższą jesień:)

Link do opinii

„Zamęt nocy” to już 8 tom o przygodach Mercedes Thompson, choć teraz już nosi inne nazwisko. Książka z pewnością dla fanów serii, bo powiązania między bohaterami są na tyle skomplikowane, że trudno byłoby się odnaleźć bez znajomości całej serii.

Jestem fanką Urban Fantasy i często sięgam po książki z tego gatunku, co do tej serii, to mam wielki sentyment i darze ją ogromną sympatią.   Lubię styla autorki, bo jej książki czyta się bardzo szybko i to z ogromną przyjemnością! W każdym tomie bohaterowie muszą rozwiązać zagadkę, która jest śmiertelnie niebezpieczna i w tym przypadku, również tak jest. Tym razem to była żona Adam prosi o pomoc, a stado pragnie zapewnić jej bezpieczeństwo, dlatego Christy wprowadza się do Adama i Mercy. Wraz z pojawieniem się kobiety, w mieście zaczyna dochodzić do bestialskich morderstw. Tylko Mercedes potrafi wpakować się w kłopoty, i to nie jej własne, czy i tym razem ujdzie z życiem? Prześladowca ma potężną moc, która zagraża wszystkim mieszkańcom Tri-Cities.

Seria, w której zaczytuję się od lat i chętnie do niej wracam, po raz pierwszy mnie rozczarowała, a właściwie tylko jedno w tej książce mi nie odpowiadało. Jeśli chodzi o sam wątek morderstw i istoty za nie odpowiedzialnej, to jak najbardziej jestem za. Jest jeszcze krwawiej niż dotychczas, a bohaterowie muszą wysilić wszystkie siły, by zdołać rozwiązać tę sprawę. Ponieważ wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kilku dni, a akcja opiewa w liczne starcia i przepychanki słowne, to czytelnik czuję się jakby był w centrum wydarzeń. Uwielbiam, kiedy moja wieź z główny bohaterem jest tak silna jak w tym wypadku, bo czułam się jakbym to ja dążyła do odkrycia prawdy. Mercy jest jedną z lepszych postaci w tym gatunku, a to za sprawą jej żelaznego charakteru. Jest twarda i nie ulega presji, co nie jest łatwe, szczególnie kiedy mieszka się z wilkami.

Stado mnie rozczarowało, bo Mercy wiele dla nich zrobiła i jest zdolna do jeszcze większych poświęceń, a jednak oni nie umieją tego docenić i wiecznie podkładają jej kłody pod nogi i podważają jej autorytet. Pojawienie się Christy rozbiło stado na dwa obozy, tych za Mercedes i tych, którzy nie popierają jej obecności w stadzie. W końcu wyszło na jaw, kto jest prawdziwym przyjacielem. Dziwi mnie ten fakt, bo Adam jakoś szczególnie nie przykłada się do ukrócenia tych ciągłych pretensji. Powinien w końcu jakiemuś wilkowi porządnie skopać zadek! Jednak nie to mnie rozczarowało, a obecność byłej Adama. Uważam, że autorka niepotrzebnie wprowadziła zamęt do i tak już słabego stada. Ta kobieta jest nie do wytrzymania. Fałszywa, samolubna i do tego manipulatorka. Wszystkie sceny z jej udziałem strasznie mnie irytowały! Grała na emocjach i to było słabe. Może miało to być jaką formą urozmaicenia, jednak mnie takie zagrywki nie pociągają. 

Liczne morderstwa potęgują napięcie, a pojawienie się kolejnych tajemniczych postaci intryguję i wciąga. Seria idealna dla fanów Urban Fantasy i z pewnością będę kontynuowała swoją przygodę z Mercy i Adamem. Tylko Chrysty była jak sól w oku i trudno zapomnieć o takiej intrygantce, która popsuła mi cześć lektury. Mam nadzieję, że kiedyś doczekam się, aż jakiś litościwy potwór ją pożre, bo wtedy Tri-Cities stałoby się lepszym miejscem, nawet z tymi wszystkimi mordercami czyhającymi na swoją szanse. ;) 7/10

Link do opinii

I nie wyjść przy tym na mściwą sukę! Mercedes Hauptman-Thompson jako obecna żona miejscowego Alfy Adama Hauptmana, zostaje postawiona w krępującej sytuacji. Troskliwość jej męża nie pozwala zostawić w potrzebie byłej żony. To trudny sprawdzian dla temperamentu Mercedes. Trzeba w każdym momencie uważać na słowa, aby wybrnąć z tych okoliczności na tarczy, a nie pod nią. Bycie częścią stada wilkołaków zupełnie nie ułatwia sprawy. Musicie przeczytać "Zamęt nocy", żeby zobaczyć jak Mercy radzi sobie nie tylko z byłą żoną, ale także z silnymi pradawnymi istotami.

Mercedes Thompson jest wziętym mechanikiem samochodowym i uwielbia swoją pracę. Wszechobecny brud nie sprawia jej problemu. Mimo że bardzo często zdaje sobie sprawę, jak bardzo odróżnia ją to od większości kobiet. Nie ma szans na francuski manicure czy nienaganną fryzurę przez cały dzień. Pełno smaru, zepsute silniki i kable wymagające naprawy - oto codzienność Mercy. Taką Mercy pokochał alfa miejscowej watahy wilkołaków. Kobietę z temperamentem, która broni własnego zdania i samoistnie pakuje się w kłopoty. Taką, która ciętą ripostą potrafi rozjuszyć nawet najspokojniejszego pradawnego. Za to pokochali ją też czytelnicy Patricii Briggs.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Link do opinii

Mam sentyment do tej serii. Zaczęłam ją ładnych parę lat temu i cały czas pozostaje jej wierna, mimo że nie wyczekuję na kolejne tomy z zapartym tchem. W ogóle nie mogę nawet powiedzieć, żeby była to jedna z moich ulubionych serii. Nie, ja po prostu czytam te książki, bo są wciągające i NARESZCIE główna bohaterka nie jest opisywana jako zabójcza piękność, tylko jako typowa przeciętna kobieta, z paroma atutami, ale również i wadami ;)

Jak już pisałam, nie wyczekuję z zapartym tchem na kontynuację tej serii (bo gdyby tak było, to chyba dawno umarłabym z braku tlenu przy tempie wydawania tej serii przez Fabrykę Słów...). Przecież ta książka miała się już ukazać w połowie 2017 roku i w końcu została przesunięta o prawie rok...

Na szczęście ta seria nie ma jakiegoś baaaardzo skomplikowanego świata i nie ma problemu z przypomnieniem sobie niektórych rzeczy, mimo takich olbrzymich odstępów w czytaniu.

Plusem każdej z części są nawiązania do różnych lokalnych wierzeń, folkloru i mitologii. Tym razem Mercy przychodzi zmierzyć się z potworem z Wysp Kanaryjskich... Ale co najlepsze, 'gorszy' potwór czeka na nią w jej własnym domu. Bo niestety Mercy, Adam i cała wataha musieli przyjąć pod swój dach byłą żonę Adama. Babsko, które za wszelką cenę próbuje odbić Mercy Adama...

O ludzie... Nic mnie aż tak bardzo nie drażni, jak desperatki, próbujące namieszać w życiu innych. Podziwiam Patricię Briggs, że stworzyła taką postać, bo w moim przypadku zdecydowanie osiągnęła planowany efekt - CHCIAŁAM ROZTARGAĆ TĘ KSIĄŻKĘ NA STRZĘPY w scenach, gdzie tylko pojawiało się to żałosne babsko!!! Na miejscu Mercy po prostu zatłukłabym tę wywłokę lewarkiem z warsztatu! ;)

Zdecydowanie była to jedna z najlepszych części tego cyklu! Nie wiem czy będę czekała na Polskie wydanie kolejnego tomu, czy po prostu sięgnę po oryginał, bo poziom tej książki nieco rozbudził moją potrzebę na przeczytanie kolejnych przygód tej charyzmatycznej kojocicy.

Link do opinii
Inne książki autora
Zew księżyca
Patricia Briggs0
Okładka ksiązki - Zew księżyca

Ta opowieść „pracuje” jak dobrze wyregulowany silnik Seksowny sąsiad Mercedes Thompson jest… wilkołakiem. Mercedes, w swoim warsztacie...

Hunting Ground (Alpha & Omega, Book 2)
Patricia Briggs0
Okładka ksiązki - Hunting Ground (Alpha & Omega, Book 2)

Wydawnictwo: ACE Books Anne Latham didn`t know how complicated life could be until she became awerewolf. And until she was mated to Charles Cornick...

Zobacz wszystkie książki tego autora