Zamiast Ciebie

Tom 2 cyklu Brantevik

Kontynuacja "36. tygodnia".

Minęło 16 lat od kiedy w idyllicznym miasteczku Brantevik zaginęła kobieta w ciąży. Sprawę dawno zamknięto, chociaż do dzisiaj nikt nie wie, co się naprawdę zdarzyło w ciągu owego feralnego letniego tygodnia.

Jest jednak ktoś, kto nie zapomniał o tym koszmarze - osiemnastoletnia Nicole, zdecydowana zmierzyć się z upiorami przeszłości. Dziewczyna wyrusza do Brantevik, by wyjaśnić mroczny sekret rodziny.

Informacje dodatkowe o Zamiast Ciebie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-10-17
ISBN: 978-83-7554-437-4
Tytuł oryginału: I stallet for dig
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Robert Kędzierski

Kup książkę Zamiast Ciebie

Zamiast Ciebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Kontynuacja książki "36 Tydzień", Agnes udaje się uwolnić od szaleńca, który ją więził, przeżyła horror zamknięta w piwnicy, gdzie musiała urodzić swojego syna, wróciła szczęśliwie do domu, jednak wróciła sama, dziecko, zostało jej odebrane. Po szesnastu latach kobieta wraz ze swoją rodziną wciąż żyje nadzieją, że kiedyś odnajdzie swojego syna. Główną bohaterką tej części jest osiemnastoletnia córka Agnes- Nicole, która w tajemnicy przed rodzicami udaje się do Brantevik i podejmuje próbę rozwiązania tajemniczych wydarzeń. Przeszłość powraca w dramatycznych zdarzeniach, Nicole szukając prawdy, wpada w poważne kłopoty, czy historia jej matki powtórzy się?
O tej książce można mówić bardzo długo i bardzo wiele, co więcej - przeważnie w samych superlatywach. Sofie Sarenbrant jest autorką, która w dobie tak wielu powieści o podobnej tematyce idzie na przekór schematom i próbom oryginalności, tworząc coś zwykłego, a jednocześnie fascynującego. ,,Zamiast ciebie" z pewnością zasługuje na miano bardzo dobrej książki, a tak dobrą ocenę zyskuje dzięki prostej, nieskomplikowanej, nieco przewidywalnej akcji, która mimo wszystko: a) wciąga b) niesamowicie trzyma w napięciu i oczekiwaniu, co stanie się dalej. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie mi dane poznać kolejne jej książki, a już zwłaszcza kolejne części serii z miasteczkiem Brantevik w tle. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom dreszczowych historii. Naprawdę warto.

Dużo słabsza od poprzedniego tomu. Akcja prowadzona wielotorowo, ale skoncentrowana na nastoletniej Nicole, która wyrusza w podróż by odkryć, co stało się z jej zaginionym przed laty bratem. Rodzina Agnes i Tobbego znów przeżywa upadek i stratę, powracają również inni bohaterowie znani z pierwszego tomu. NIeco naciągane i bez efektu, który wywarł "36 tydzień".

Szybko udało mi się wypożyczyć drugą część cyklu "Brantevik". "Zamiast ciebie" opisuje losy siostry zaginionego Adama, która u progu dorosłości pragnie za wszelka cenę odnaleźć brata. Tylko czy ta cena nie była zbyt wysoka? Czy gdyby rodzice powiedzieli jej prawdę uniknęłaby jej.? Jak długo twa żałoba? I do tego całkiem nieprzewidywalne zakończenie. Z przyjemnością przeczytałam tę książkę.

Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 9,
Odpoczywaj w pokoju
Sofie Sarenbrant0
Okładka ksiązki - Odpoczywaj w pokoju

W damskiej umywalni spa Yasuragi Hasseludden obsługa znajduje nieprzytomną kobietę, która, jak się okazuje, jest znaną aktorką. Wkrótce potem...

36 tydzień
Sofie Sarenbrant0
Okładka ksiązki - 36 tydzień

Przerażający szwedzki thriller! Koniec lata w Brantevik, małej wiosce rybackiej. Dwa małżeństwa spędzają razem ostatni tydzień wakacji. Johanna i Agnes...