Zapach Kadzidła

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-09-05

Mroczne sekrety nigdy nie pozwolą o sobie zapomnieć.

W galerii sztuki w centrum Londynu spotykają się przypadkiem dwie kobiety. Mila to ambitna bizneswoman i zapalona podróżniczka, która czerpie z życia garściami. Konstancja jest Polką, matką dwójki dzieci i kobietą spełnioną zawodowo. Ktoś mógłby powiedzieć, że do szczęścia nie brakuje im absolutnie niczego – jak bardzo by się pomylił! Kobiety skrywają bowiem bolesne tajemnice związane z losami ich rodzin.
Gdy Konstancja dowiaduje się, że jej matka może mieć związek z serią niewyjaśnionych morderstw, postanawia dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Z pomocą Mili odkryje wkrótce, że słowo „prawda” bywa zaskakująco wieloznaczne…

Kup książkę Zapach Kadzidła

Opinie o książce - Zapach Kadzidła

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Dwie kobiety, dwa różne światy. Konstancja jest pracująca matką, mieszkająca wraz z rodziną w Anglii, natomiast Mila to podróżniczka i spełniona zawodowo kobieta. Pewnego dnia ich drogi się przecinają i okazuje się, że mimo dzielących ich różnic, mogą sobie pomóc.

ZAPACH KADZIDŁA to powieść obyczajowa o kobietach, o niezaleczonych ranach, o grze pozorów, bo nie zawsze to co nam się wydaje, takie nie musi być.

Powieść jest moim kolejnym debiutem, który wpadł w moje łapki. Czy udany?🤔 Nie powiem, pochłonęłam ją w zastraszajacym tempie, zaczęłam rano, a późnym popołudniem skończyłam 🤓. Ale to dlatego, że nie jest to zbyt obszerna książka, liczy około 260 stron, do tego jest wydana w mniejszym formacie.

Pani Małgosia napisała bardzo udany debiut, wyśmienicie operuje słowem. Fabuła mnie zainteresowała, tajemnicze śmierci to coś co lubię, dlatego byłam ciekawa jakie jest rozwiązanie tej zagadki. Motyw przygodnej znajomości Mily z inną kobietą zaintrygował mnie. Pierwszy raz spotkałam się z nim w literaturze.

Dzięki podzieleniu narracji na Konstancję i Mily mogłam bardziej wyczuć się w postacie, wgryźć się w targane nimi emocje. Niestety powieść zaliczę do tych, które na długo zostanie w mojej pamięci, ale przyjemnie spędziłam przy niej czas.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

„Jeśli nie zagoisz krwawiącej rany, to sprawisz, że twoja krew zaplami tych, którzy tej rany ci nie zadali”.

Pewnego dnia w galerii sztuki w centrum Londynu spotykały się dwie kobiety. Przypadek, czy przeznaczenie.. zwał jak zwał. Spotkanie to stało się kluczem otwierającym puszkę Pandory, o której istnieniu obie chyba nie wiedziały..

Konstancja jest Polską. Z pozoru kobietą spełnioną i szczęśliwą. Ma wszystko, co można by chcieć mieć. Wymarzonego, kochającego i zamożnego męża. Zdrowe, mądre i piękne dzieci. Dom z ogrodem w wysublimowanej dzielnicy Londynu. No i pracę, którą naprawdę lubi. Uważa się za kobietę wyzwoloną i do tej poty była święcie przekonana, że żyje tak, jak chce..

Mila to pełna energii bizneswoman, niezależna i ciekawa świata. Celebruje życie w pełnym wymiarze: obserwuje, czuje, słucha, wącha, dotyka i fotografuje. Jej niewidzialna aura magnetyzuje otoczenie. Swoją wolność ceni ponad wszystko, bo daje jej ona poczucie spełnienia i szczęścia. Tylko czy na pewno Mila jest taka szczęśliwa?

Z pozoru dwa zupełnie odmienne światy, inne perspektywy, różne osobowości – znajdują nić porozumienia.. Ze skrawków ich życia odartego z perfekcji, nasączonego łzami złości i bezradności, pełnego nierozplatanych kołtunów z przeszłości, ocalałego z emocjonalnych trzęsień ziemi, tornad żalu, burz tragedii, obciążonego ciężarem domysłów, zawodów i zrezygnowania, zalanego potokiem słów i ciszą pochłaniającą umysł aż do bólu - wyłania się barwny obraz z pozoru zwykły, przeciętny, płytki i płaski. Obraz kobiety bezimiennej, bezosobowej, wielotwarzowej. W pewnym momencie ukazujący się oczom widok budzi niepokój i pytanie.. Co autor miał na myśli? Dokąd to wszystko zmierza? Aż zza horyzontu wyłania się niejednoznaczne, wielowarstwowe i skomplikowane przesłanie, którego interpretacja, dzięki pozostawieniu przestrzeni osnutej jedynie pastelowym tłem, daje możliwość odkrycia odpowiedzi na pytania, których dotąd nie potrafiło się nawet sformułować..

„Zapach kadzidła” to niezwykle klimatyczna, kobieca, intrygująca i subtelna rozprawa. O pozorach, które mylą. Życiu, które zaskakuje. Ranach, których nie uleczy tylko czas. I o nadziei, która umiera ostatnia. Jedna z takich książek, gdzie to od czytelnika w dużym stopniu zależy co dostrzeże i czy TO da mu to czego oczekuje.

Polecam ten moim zdaniem udany debiut literacki.

Córki tęczy
Hanna Cygler