Zapach pokusy

Tom 1 cyklu W sidłach zmysłów

Rewelacyjna seria mafijna, która zachwyciła tysiące czytelniczek na Wattpadzie!

Jedyne, o czym marzyła młodziutka Blair Jensen, to wyprowadzić się od bez przerwy kłócących się rodziców i zacząć samodzielne życie. Nawet jeżeli będzie to oznaczało zamieszkanie w obskurnym pokoiku i pracę w hotelu na stanowisku pokojówki.

Jednak jedno przypadkowe zdarzenie zmieniło jej zwyczajne życie na zawsze. Problemy, które wcześniej wydawały się poważne, nie miały już znaczenia. Blair stała się świadkiem spotkania wpływowego członka mafii z narzeczoną dona. Konsekwencją tego, co zobaczyła, mogła być wyłącznie śmierć.

Don Massimiliano Vitale podczas załatwiania jednej z dostaw, przypadkowo trafia na wpółżywą dziewczynę. Ratuje jej życie i zawozi do szpitala. Nieznajoma wciąż powtarza imię, które bardzo niepokoi dona.

Mężczyzna wyczuwa, że dziewczyna może mieć dla niego ciekawe informacje. Ale dlaczego udaje, że nic nie pamięta? W jego otoczeniu ktoś kłamie, a tajemnicza Blair może znać odpowiedzi na najważniejsze pytania. Ku przerażeniu swojej narzeczonej Massimiliano postanawia zabrać ranną dziewczynę do własnego domu.

Informacje dodatkowe o Zapach pokusy:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-11-17

Kup książkę Zapach pokusy

Zapach pokusy - opinie o książce

💙🖤💙RECENZJA💙🖤💙

„To co zakazane zawsze smakuje najlepiej”

Blaire, pracując jako pokojówka w jednym z najbardziej prestiżowych hoteli, znalazła się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie i zobaczyła to czego nigdy nie powinna ujrzeć.

Massimilano jest donem,który robi wszystko by zemścić się na zabójcy swojego ojca, a w międzyczasie gra idealnego narzeczonego Carli, z którą musi ożenić się za osiem miesięcy, wypełniając ostatnią wolę ojca.

Vincenzo, jest przyjacielem, a jedocześnie consigliere Massima. Jednak od paru lat popełnia kardynalny błąd kochając i piep…ąc, narzeczoną przyjaciela.

W tej właśnie sytuacji, nieświadomie nakrywa ich Blaire, i gdy już ma zapłacić za tą niewygodną wiedzę, życiem, w ostatniej chwili z wykrwawienie się na smierć, ratuje ją właśnie Massimiliano.

Od teraz życie całej czwórki zmienia się diametralnie. Jednym przynosi miłość i fascynację, jednym strach i przerażenie, jednym beznadziejną sytuację, ale jedno jest pewne, don nigdy nie wybacza zdrady i kłamstw, a w tej zagmatwanej konfiguracji par i związków, tak na prawdę, każde z nich kłamie i każde walczy o siebie i o ukochaną osobę, nawet za cenę najgorszej z możliwych i niewybaczalnej zdrady.

I znowu  świetnie zapowiadająca się seria autorki.Bezwzględna mafia, nieszczęśliwa miłość, ciążące zobowiązania,zdrada najbliższych,a to wszystko okraszone mega gorącymi i pikantnymi momentami i niesamowitymi emocjami głównych bohaterów. Ostry język,  świetnie wykreowane postacie i zaskakujące zwroty akcji. Relacje Blaire i Massima, od samego początku wzbudza cały wachlarz emocji, a dzięki rozdziałom pisanym z perspektywy bohaterów, mamy, ich rodzące się uczucia, podane na tacy.

„Blaire jest moją słodką tajemnicą, pragnieniem, szaleństwem”

Za książkę do recenzji dziękuje Wydawnictwo NieZwykłe] 💙

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-02-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"zapach pokusy" to pierwszy tom dylogii "W sidłach zmysłów". Dylogii zapowiadającej się naprawdę dobrze na co wskazuje właśnie tom pierwszy ❣️

Autorka stworzyła niesamowicie wciągającą, przepełniona intrygami, chemią i mnóstwem namiętności historię dwojga kompletnie różnych sobie osób, którym życie postanowiło w tak bardzo niespodziewany sposób spleść drogi. Gdy znajdziesz się w złym miejscu o złym czasie skutki tego mogą okazać się tragiczne...... To właśnie przytrafiło się naszej bohaterce.......

Gdy nasz bohater znajduje ranną dziewczynę postanawia jej pomóc..... O co w tym wszystkim chodzi? Czy to zwykły, ludzki odruch czy ma głębszy sens? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Dynamiczna akcja rozwijająca się ze strony na stronę, duża dawka dobrego humoru i namiętności sprawiają, iż ta książka wciąga jeszcze bardziej. A zakończenie, to zakończenie ....... Takich rzeczy doprawdy się nie robi czytelnikowi 😭 drugi tom dobrze mieć pod ręką od razu no 🤣 Kasia zakończyła ten tom w takim momencie, że człowiek ma ochotę albo sięgnąć po drugi tom jeśli ma go pod ręką, albo udusić autorkę za zakończenie! Jedno z dwóch 🤣🤣🤣

Polecam ogromnie i niebawem biorę się za kontynuację ❣️

Jak może zmienić się życie człowieka kiedy pojawi się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie? Bardzo!! O tym przekonuje się główna bohaterką najnowszej powieści @katarzyna_malecka_autorka . Blair, podczas wykonywania swoje pracy, odkrywa sekret, który nie powinien być odkryty. Co powoduje, że zostaje na nią wydany wyrok śmierci. Jednak dziewczyna ma wielką wolę walki. Na jej drodze staje sam don Massimo, którego intryguje Blair. Co wyjdzie z ten znajomości? Przekonajcie się sami :) Historia, która od początku mnie zaintrygowała. I do zakończenia( po którym chce więcej) niczego pewna nie byłam. Fabuła, która wciąga w swój świat i przez to nie wiedziałam kiedy ją skończyłam. Akcja pełną niespodziewanych zwrotów. Wiele emocji, niebezpieczeństw. Bohaterowie, którzy wzbudzają wiele emocji. Ona chce świętego spokoju, a dostaje groźby i opiekę groźnego mafioza. On chce poznać prawdę oraz dlaczego ta kobieta go tak interesuje. Świetna historia, którą warto poznać. Mnie pozostaje czekanie na ciąg dalszy :)

Blair Jensen nie mogąc znieść kłótni rodziców, będących na etapie rozwodu, postanawia wyprowadzić się. Znajduje obskurny pokoik i podejmuje się pracy pokojówki w hotelu Magnificent Mile. Pewnego wieczoru jej życie komplikuje się dodatkowo. Przypadkiem staje się świadkiem sytuacji, której nigdy nie powinna była zobaczyć. Spotkania członka mafii z narzeczoną bossa. W tej sytuacji wyjście jest tylko jedno a brzmi ono: śmierć.
   Kiedy wydaje się, że już wszystko stracone, zostaje uratowania przez samego Massimiliano Vitale. Mężczyzna postanawia pomóc rannej kobiecie i zasakuje wszystkich, łącznie ze swoją narzeczoną, zabierając Blair do swojego domu.
   Czy prawdą ujrzy światło dzienne? Czy Blair uda się wyjść cało z tej całej sytuacji? Co zrobi Massimiliano gdy odkryje prawdę?

Uwielbiam książki Kasi Małeckiej. Za mną wszystkie dotąd wydane i ciągle mi mało. Dość szybko została jedną z moich ulubionych polskich autorek. Dzięki temu z że pisze realnie i niezwykle ciekawie. Tworząc poruszające i zarazem fascynujące historie. Bohaterów, którzy jednocześnie przerażają, a przy tym chciałoby się ich schrupać. Tak było i tym razem. Massimiliano to typowy mafioso. Ciasteczko ociekające testosteronem. Miał w sobie to coś, co przyciąga.
   Główna bohaterka od początku wydała mi się sympatyczna. Urocza, ciepła, troskliwa, inteligentna, zabawna, odważna, waleczna o dobrym sercu. A przy tym z pazurem i ikrą.
   Akcja dynamiczna nadała historii odpowiedniego tła. Wydarzenia trzymały w napięciu. Pod względem sensacyjnym było bardzo wciągająco.
   Relacja głównych bohaterów była skomplikowana ale bardzo dobrze pociągnięta. Z pasją, ogniem i całym zapleczem mafijnym, które chwilami powodowało szybsze bicie serca. Książka trzymała w napięciu. Do samego końca, po którym zbierałam szczękę z podłogi, i po którym kontynuacja pożądana jest najlepiej na już.
    Genialna, intrygującą, rozpalająca i nasycona emocjami. Jestem zachwycona i czekam na więcej. A was zachęcam do czytania. Warto.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo NieZwykłe

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2021-12-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Młoda dziewczyna imieniem Blair, postanowiła uwolnić się z domu, w którym słychać tylko krzyki i kłótnie. Podejmuje pracę w hotelu, zaczyna żyć samodzielnie. To właśnie tam, w hotelu w którym pracuje, Blair zobaczyła coś, czego z pewnością nie powinna. Staje się świadkiem zdarzenia, którego nikt nie miał prawa odkryć. I choć był to całkowity przypadek, dziewczyna będzie musiała za to zapłacić - życiem.

Niczym anioł stróż, w życiu Blair pojawia się Don Massimiliano. Mężczyzna, choć ma narzeczoną, za wszelką cenę postanawia zadbać o zdrowie i życie przypadkowej dziewczyny, która bardzo go zaintrygowała. I w dodatku, coś ukrywa.

Takim sposobem Blair wkracza do świata, o którego istnieniu nie miała nawet pojęcia. Do świata, gdzie istnieje przemoc, jest niebezpieczeństwo. Jest śmierć.

Czy jej kłopoty znikną?

"Zapach pokusy" to pierwszy tom z serii "W sidłach zmysłów". I od razu Wam powiem, że wręcz pragnę jak najszybciej poznać dalsze losy bohaterów! Tak bardzo ta historia przypadła mi do gustu. Czyta się lekko, szybko i prawdziwym zainteresowaniem. Czytelnik przez cały czas jest ciekawy kolejnego kroku bohaterów.

Autorka stworzyła świetną historię, a także dobrze wykreowała swoich bohaterów. Blair, mimo kłopotów i tego, że jej życie cały czas wisi na włosku - wieke wykazuje się odwagą godną podziwu. Z kolei Massimiliano to twardy i surowy typ, a w jego życiu coś nagle się zmienia. Jak sobie z tym poradzi?  Polubiłam gościa.

A co się stanie jeśli pomiedzy tą dwójką pojawi się ogromne napięcie i...  zakazane uczucie?

Oczywiście nie zabraknie tu też postaci, które wręcz będą działały na nerwy i irytowały. Ale i na to znajdzie się sposób 😉

Autorka ma lekki i przystępny styl, który przypadł mi do gustu. Książkę czyta się błyskawicznie i ja zrobiłam to w jeden dzień, nie odłożyłam póki nie przeczytałam do końca 😊
Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam właśnie ten tytuł. A ja cierpliwie będę czekać na dalsze losy bohaterów!

"Zapach pokusy" to książka autorstwa Katarzyny Małeckiej, jest pierwszą częścią serii "W sidłach zmysłów". Czy mieliście w życiu takie sytuacje, że pojawiliście się w złym miejscu w nieodpowiednim czasie? Blair Jensen zobaczyła coś, czego nie powinna. Zwykła dziewczyna, która jedyne czego pragnie to wyrwać się od ciągle kłócących się rodziców i zacząć spokojne, samodzielne życie. Jedno przypadkowe zdarzenie zmienia jej życie... Dziewczyna jest świadkiem schadzki "prawej ręki" dona z jego narzeczoną. To, co zobaczyła, nie może wyjść na światło dzienne, don nie może o niczym wiedzieć, ta dwójka już się o to postara. Blair jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, z którego o ironio ratuje ją don Massimiliano Vitale. Jak potoczy się ta historia? Kto zginie? I czy prawda wyjdzie na jaw? Podobno kłamstwo ma krótkie nogi...
"Rewelacyjna seria mafijna, która zachwyciła tysiące czytelniczek na wattpadzie!". Taki napis widnieje na tyle okładki, śmiało mogę powiedzieć, że jestem w gronie tych zachwyconych czytelniczek. Historia ma wszystko to, co potrzebne, by nazwać ją zachwycającą lekturą. Styl autorki jest bardzo przyjemny, historia trzyma w napięciu, kiedy trzeba. Fabuła jest ogromnie wciągająca, czytamy stronę za stroną, nie mogąc się oderwać, do końca nic nie jest pewne, a zakończenie wbija w fotel! Chcę jeszcze i z ogromną niecierpliwością czekam na kontynuacje. Kolejnym plusem książki są wyraźnie wykreowane postacie, sama Blair to kobieta zacięta, niedająca sobie w kasze dmuchać, nie bała się przeciwstawić samemu donowi, który mimo wszystko jest niebezpiecznym człowiekiem. Humor w książce, sceny namiętności, czy kłótnie, są tak dobrze napisane, że wywołują w czytelniku autentyczne emocje. Tak więc książka ma wszystko to, co trzeba; mocną, wciągającą fabułę, akcję trzymającą w napięciu, wyrazistych bohaterów, troszkę humoru, nutę namiętności, parę dramatów i kłótni oraz mocne zakończenie, czego chcieć więcej. Polecam serdecznie, ja jestem zachwycona całością i przyjemnie spędziłam czas na lekturze!

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2021-12-12,

To już moje piąte spotkanie z twórczością @katarzyna_malecka_autorka . Zachwycona serią – Macuso Family oraz "Królem południa" nie mogłam odmówić sobie przeczytania najnowszej książki otwierającej cykl W sidłach zmysłów.

„Zapach pokusy”

Nocna zmiana. Jeden pokój. Jedno niespodziewane spotkanie. To burzy życie Blair, młodej pokojówki, która zobaczyła coś czego nie powinna. Poznała ściśle skrywaną tajemnicę, za którą przyjdzie jej zapłacić życiem. No prawie, bo cudem udaje jej się uniknąć śmierci. Nie ma jednak powodów do radości, bo wpada „z deszczu pod rynnę”.

Don Massimiliano Vitale, pomimo młodego wieku, ma władzę oraz opinię bezwzględnego i nieobliczalnego. Dla wrogów nie ma litości. A jednak, ta przypadkowo poznana dziewczyna, wzbudza w nim pewne uczucia. Początkowo Vitale chce tylko poznać prawdę, ale z każdym dniem Jensen staje mu się coraz bliższa… Czy Blair uda się wyjść z tej sytuacji cało?

Po raz kolejny dałam się wciągnąć w mafijny świat wykreowany przez autorkę. Jej lekkie pióro i intrygująca fabuła sprawia, że jest to lektura, od której nie można się oderwać. Czego możecie się spodziewać? Kłamstw i zdrad oraz miłości i namiętności, czyli sporej dawki emocji.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona postawą Massimiliano. Jest donem, a jednak w stosunku do Blair uczciwie i otwarcie deklaruje co jest w stanie jej zaoferować. Wie, że jako głowa rodziny ma zobowiązania i pewnych postanowień nie może już cofnąć. Z jednej strony jest twardy, bezkompromisowy, ale pokazuje również tą łagodniejszą troskliwą stronę.

Im bliżej końca, narastał mój niepokój. Bo już tak mało stron, a ja chciałam  poznać zakończenie tej historii. No to sobie poczekam. Mam nadzieję, że jednak nie za długo.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

“Zapach pokusy”

Macie swoich ulubionych , sprawdzonych autorów , po których książki możecie sięgać w ciemno i macie pewność , że Was nie rozczaruje ? Ja mam takich na szczęście nie mało, a wśród nich honorowe miejsce zajmuje Kasia Małecka.

Gdy zobaczyłam pierwsze zapowiedzi tej książki , wiedziałam , że muszę ją przeczytać. Wielkim zaskoczeniem była dla mnie wiadomość od autorki z pytaniem czy chcę podjąć się zrecenzowania “Zapachu pokusy”. Niesamowite uczucie i jestem wdzięczna za tę możliwość. Kasia świetnie odnajduje się w romansach mafijnych . Już sam fakt na jakim poziomie był jej debiut , świadczy o talencie. Utrzymując ten poziom , bez wątpienia by nas zachwycała, ale ona oczywiście robi postępy i ta książka jest na to dowodem .

“Zapach pokusy” nie jest erotykiem. To książka z dużą dawką zmysłowości i mafią w tle . Na pierwszym planie jest para bohaterów - Blair Jensen oraz Don Massimiliano Vitale - barwne , wyraziste i nie dające się nie lubić  osobowości .

Blair mimo wykształcenia, nie może znaleźć pracy w wyuczonym zawodzie weterynarza. Gdy ją poznajemy, pracuje jako sprzątaczka w hotelu.  Niestety , pechowo, sprzątając jeden z pokoi , nakrywa w jednoznacznej sytuacji parę, której bardzo zależy by sekret o ich romansie, nie wyszedł na jaw. Z tego powodu, mimo, że Blair nawet nie wiedziałaby komu na nich donieść, zostaje skazana na śmierć. Vincenzo - prawa ręka dona Vitale , kochanek jego narzeczonej , postanawia zlikwidować zagrożenie. Ale chyba jak na groźnego mafiosa, słabo celuje...Blair szukając ratunku, trafia akurat na będącego w pobliżu Massimiliano ,zaś on zaintrygowany tym co dziewczyna mówiła zanim zemdlała , postanawia lepiej ją poznać. Co z tego wyniknie ?

Od początku Massimo mi przypadł do gustu. Niesamowicie przystojny, z klasą , charakterem , inteligentny , wyrafinowany… no  ideał :) Blair z początku wydawało mi się ,że nie pasuje do niego . Sprawia wrażenie takiej zwyczajnej, kontrastuje z jego nadzwyczajnością ;) jednak pokazuje pazurki, charakter, jest pyskata, stanowcza i uparta. Dumna , nie chce się   poddać gdy on postanawia wziąć ją pod swoją opiekę. Ich wzajemna relacja od początku jest atrakcyjna i porywająca. On próbuje rządzić, ona próbuje stawiać opór , a w efekcie bywa momentami przezabawnie. Tak sobie działają na nerwy, że nie sposób się nie roześmiać.

Co może być zaskakujące, polubiłam Vincenzo. Niby bohater negatywny, w sumie nawet głupi bo nikt mądry by nie pokochał takiej zołzy jak Carla :D jednak autorka nie przedstawia go jako absolutnie złego człowieka. Jest przyjacielem Massima, znają się od lat i poza tym , że żywi uczucia do jego narzeczonej i z nią sypia, jest w stosunku do niego oddany. Prawie … Miłość ogłupia , jego szczególnie. Ciekawi mnie jakie będą jego kolejne kroki, decyzje, wersje wydarzeń…

Carla to już inna bajka. Totalnie negatywna bohaterka . Zapatrzona w siebie , pusta hipokrytka. Ma się za lepszą od Blair mimo tego co wyczynia za plecami narzeczonego . Do czego doprowadzi jej podłość ?

W tej książce nie ma chwili nudy. Bohaterowie są sobą zafascynowani praktycznie od początku, lecz również świadomi , że ich wspólna przyszłość , nie ma racji bytu. Jednak pokusa jest silniejsza od rozsądku.

Zakończenie tej książki pozostawia czytelnika z wieloma pytaniami. Wiele bym dała móc już dowiedzieć się co będzie dalej. Czy wszystko się wyjaśni ? Jak Massimo zareaguje gdy dowie się jaką tajemnicę skrywała przed nim Blair ? Komu uwierzy - jej , przyjacielowi , narzeczonej ? Czy mają szansę na szczęście ? Miłość znów zwycięży ? Jak myślicie ?

Jeśli kochacie książki z wątkiem mafijnym , romantycznym , z humorem i ogniem , tej nie możecie pominąć. Nie zawiedzie Was ,nie wierzę w taką możliwość. Styl Kasi łatwo pokochać , łatwo dać mu się porwać, tylko ciężko odłożyć książkę jak już się zacznie ;)

Polecam gorąco i dziękuje Kasi i Wydawnictwu NieZwykłe za egzemplarz .

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-02-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

?Recenzja?

"Chce dla nas więcej czasu, by przekonać się, dokąd nas to zaprowadzi."

Zapach pokusy to pierwszy tom serii "W sidłach zmysłów". Ukazuje on historię Blair oraz Massimiliano.

Czy wiecie, jak to jest zobaczyć coś, czego się nie powinno? O tym doskonale wie Blair, która była świadkiem "gorącej" sceny osób, które były dla siebie zakazane...
To jedno wydarzenie ruszyło machinę, która miała na celu jedno-zabić Blair.

I tak w pewną noc zostaje postrzelona. To miał być jeden, celny szczał, który zakończyłby jej żywot, ale no właśnie, coś poszło nie tak.

Ten wypadek sprawia, że dziewczyna poznaje Massimiliano. Mężczyznę, który otoczył ją opieką i która dla niego stała się oczkiem w głowie. Jednak miał też przeczucie, że nie jest z nim do końca szczera...
Czy intrygi i skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, aby ocalić własne życie?
Czy uczucia wezmą górę nad rozumem?

Ta książka od samego początku sprawia, że znajdujemy się w centrum tajemnic, które do ostatniej strony są skrywane, jak najcenniejszy skarb. Historia utrzymana w klimacie mafijnym, jednak dopiero w połowie książki idealnie odczuwamy ten charakter.

Bohaterowie są niczym ogień i woda. Kiedy znajdują się w jednym pomieszczeniu, wywołują pożar swoich zmysłów. Jednak między nimi stoi przeszkoda, która może okazać się trudna do przeskoczenia. Każde z nich mierzy się z własnymi demonami. Ranią siebie nawzajem. Jednak czy ból jest rozwiązaniem wszystkich sytuacji?

Książkę powinien przeczytać każdy, ponieważ pokazuje drugie oblicze osób, które uważamy za przyjaciół. Będzie to idealna lekcja, aby nie ufać nikomu, bo nie wiemy, z której strony przyjdzie nam otrzymać cios. Czy odważycie się na lekcje życia?

Pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale jakże udane. Teraz wiem, że mam wiele do nadrobienia, bo autorka ma lekki styl pisania i książki pochłania się w mgnieniu oka. Spędziłam miłe chwile z książką i już nie mogę się doczekać kolejnej części, bo jak w takim momencie można przerwać historię?

[...] Miłość nie wybiera, czasami spada na nas jak grom z jasnego nieba, całkowicie omamia i człowiek nie zwraca uwagi na niebezpieczeństwo[...]

Wciągająca niczym wir w wodzie, intrygująca i powodująca przyspieszone bicie serca.

Oto historia z pozoru prosta i błaha, ale tylko z pozoru. Blair Jensen, młoda dziewczyna, która mając dość swoich ciagle kłócących się rodziców, postanowiła wyprowadzić się od nich. Jej mieszkanie jest w bardzo niebezpiecznej okolicy, ale w końcu Blair ma swoj kąt do mieszkania. W niedługim czasie również zaczyna pracować w pięciogwiazdkowym hotelu. Pech chce, że którejś nocy widzi coś czego nie powinna. Zaskoczona tak samo jak osoby, których przyłapała, postanawia szybko uporać się z problemem i całkowicie o tym zapomnieć. Problem rozwiązuje się sam. Zostaje zwolniona, a potem jedna sytuacja i jeden mężczyzna obraca jej świat o całe 180 stopni. A jest to Don Massimiliano Vitale. Czy Blair to przeżyje? Kto jej zagraża? Czy wyjdzie z tej bitwy zwycięsko? Zapraszam do przeczytania.

Otwierasz pierwszą stronę i już masz ciarki. Im dalej tym adrenalina w twoim ciele zaczyna wrzeć, a włoski na twojej skórze się jeżą. To co się tam działo sprawiło, że moje serce nie przestawało walić, a oddech był tak przyspieszony, że momentami nie wiedziałam co się dzieje ze mną. Od pewnego momentu siedziałam z otwarta buzią, nie wierząc w tak perfekcyjnie rozbudowaną fabułę. Akcja z każdą obróconą stroną przyprawiała mnie o zawał. Groźby, niebezpieczeństwo, strzelanina, tajemnice, kłamstwa, a także zbliżenia pomiędzy bohaterami, sprawiały, że nie chciałam na moment przestawać czytać. Mój zewnętrzny świat przestał istnieć. Autorka doskonale wiedziała jak to zrobić, aby czytelnik pozostawał tylko w kontakcie z bohaterami. I nie powiem udało się. Jej dbałość o szczegóły, te różnice pomiędzy postaciami, całość fabuły, sprawiły, że totalnie przepadłam. Polubiłam Blair za jej hardą postawę, za jej pyskowanie i nie danie sobą pomiatać. Massimiliano zaś to mokre marzenie każdej kobiety w tym moje. Przystojny, dobrze zbudowany i zarazem niebezpieczny, to są takie cechy, które kochają niegrzeczne kobiety natomiast zakończenie rozwaliło mnie totalnie i już nie mogę się doczekać drugiej części. Tym samym grożąc lekko palcem autorce, że w takim momencie książki się nie kończy

Podpisuje się rękoma i nogami pod tą pozycją. Nawet po jej skończeniu wciąż widzę w swej głowie Massimo i czuje jego oddech na swej skórze. Jestem pod wrażeniem całego kunsztu i pióra autorki. Zakazany owoc najlepiej smakuje, a nasza bohaterka po prostu znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Przeczytajcie, a na pewno nie pożałujecie.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Miłość nie wybiera, czasami spada na nas jak grom z jasnego nieba, całkowicie omamia i człowiek nie zwraca uwagi na niebezpieczeństwo."

@katarzyna_malecka_autorka

Czasem życie potrafi nam rzucać wciąż nowe kłody pod nogi. Sytuacja z kiepskiej potrafi się zmienić na tragiczną w oka mgnieniu. Na własnej skórze przekonała się o tym Blair, która podczas codziennych pracowniczych obowiązków odkryła coś, czego nie powinna. Padł na nią wyrok śmierci, której uniknęła o włos. Zdrada dona przez jego consierge i narzeczoną jest czymś niewybaczalnym. Teraz znalazła się miedzy młotem a kowadłem, posiada informacje poważnie zagrażające kilku osobom. Weszła w świat mafii i porachunków. Niebezpieczeństwo czai się blisko, a ona musi trzymać język za zębami, choć bardzo być chciała wyjawić prawdę, zwłaszcza, że to sam don Massimiliano uratował jej życie i nie potrafi puścić dziewczyny wolno. Przyciąga go do niej zakazana siła, tajemnice i namiętność, której nie chce ugasić. Nie powinni wikłać się w żadne związki, Massimo przyszłość jest już zaplanowana od dawna, ale to wszystko co zakazane, smakuje najlepiej. Czy mogą uciec przeznaczeniu i żyć wedle swoich planów? A prawda nie ujrzy światła dziennego?

Cóż za skomplikowana a zarazem bardzo wciągająca książka. Od samego początku zaskakuje, zaciekawia i nie sposób jej odłożyć. Historia Blair, która wpakowała się w mega kłopoty i ledwie uciekła śmierci. Została skazana na wyrok, który jest jedynym by uciszyć sumienie winnych, ukryć prawdę, zatrzeć ślady. Nikt nie spodziewał się, że ratunek dostanie od samego dona i przypadek połączy te dusze silną więzią. Jak ukryć tajemnice i oszczędzić bliskich, kiedy nie ma dobrego wyjścia? Massimiliano podejrzewa od początku, że dziewczyna, którą uratował, i która skradła mu serce ukrywa coś, co bardzo go zaciekawi. Sama jednak spłonęła w ogniu jego duszy. Niebezpieczeństwo czai się w każdym zakamarku, miłość kwitnie a temperatura rośnie z każdą chwilą, kiedy Blair jest blisko Massimo. To będzie ciekawa rozgrywka, której nie braknie momentów podnoszących adrenalinę, gorących chwil i ciekawych zwrotów akcji. Bardzo polecam i nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Sztos.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Zapach pokusy" Katarzyna Małecka Wydawnictwo NieZwykłe to kolejna książka autorki pełna emocji, zwrotów akcji, trudnych historii rodzinnych oraz porachunków mafijnych. Uczucie ekscytacji, strachu, nadzieji i wiele innych towarzyszyło mi do ostatniej strony.

"Nigdy wcześniej żadna kobieta nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, nie przyciągała mnie do siebie, nie łaknąłem jej dotyku. Blair Jensen to moja zguba. Prędzej czy później pożałuję, ze pojawiła się w moim życiu".

Blair Jensen postanawia żyć na własną rękę. Wynajmuje obskurne mieszkanie, ma pracę w eleganckim hotelu, byle jak najdalej od ciągle się kłócących rodziców. Podczas jednej z nocnych zmian, chcąc jak najszybciej sprzątnąć jeden z apartamentów jest świadkiem sytuacji, której nigdy nie powinna zobaczyć. Nie wie jeszcze, ze jej życie wisi na włosku.
Vincenzo Coletti musi zlikwidować Jensen. Jeśli wyda się co widziała dziewczyna, poleci wiele głów. Niefortunny zbieg okoliczności ratuje Blair przed śmiercią. Sam Don Massimiliano ratuje jej życie i zawozi do szpitala. Nieznajoma jest dla niego zagadką, Massimiliano wie że dziewczyna coś ukrywa, tylko jak wyciągnąć informacje. Zbieg okoliczności, a może przeznaczenie! Kłamstwo czy prawda? Propozycja Massimo o zamieszkaniu Blair u Niego na czas rekonwalescencji, może okazać się kluczowe. Tym bardziej, że Don Massimiliano za 8 miesięcy ma poślubić piękną Carlę.

"W momencie zetknięcia się naszych spojrzeń mam wrażenie, że patrzę w ciemność, gdzie nie ma nic prócz niebezpieczeństwa"

Czy Blair uda się uciec śmierci? Kim tak naprawdę jest Vincenzo i do czego jest zdolny? Czy Massimiliano odkryje prawdę? Czy kłamstwa doprowadzą Blair do zguby? Czy zamieszkanie razem przez Clsir i Massimiliano to dobry pomysł?

"Kręcę głową, odbezpieczając broń. Nim mam jednak szansę wycelować w moją ofiarę, ona robi to pierwsza, pociągając za spust".

"Zapach pokusy" dostarczył mi wielu emocji. Problemy i troski z którymi borykają się bohaterowie stają się Nam bardzo bliskie. Nic tak nie boli jak zdrada. Ból jest tym większy, kiedy zdradzi nas ktoś najbliższy. Do tego trudne relacje rodzinne mogą spowodować, że życie wydaje się Nam do "bani". Blair i Massimiliano muszą zmierzyć się ze zdradą. Czy jest to zdrada partnerska czy przyjacielska musicie się dowiedzieć sięgając po książkę?

"Zapach pokusy" to kolejna świetna książka autorki, którą jestem oczarowana. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Katarzyna Małecka po raz kolejny zaskakuje ale ani na moment nie zawodzi. "Zapach pokusy" odbiega nieco od tego, co do tej pory czytałam od Autorki, a z drugiej strony po raz kolejny wspaniale pokazuje jej niezwykły kunszt pisarski. Dostajemy świetny, pełen namiętności i wzajemnego pożądania romans. Uwierzcie, mało kto potrafi tak niesamowicie oddać chemię między bohaterami na kartkach książki. Oprócz tego są tajemnice, jest interesujący czworokąt (!), bywa niebezpiecznie, a niemal cała fabułą to jak stąpanie po grząskim gruncie w oczekiwaniu na upadek. Bohaterowie za to, są wybitnie scharakteryzowani, skomplikowani, ludzcy, ulegający życiowym pokusom ale i emocjom. Czego chcieć więcej? Jedynie drugiego tomu, już, natychmiast, w tym momencie! ;-)

Blair nie jest potulną owieczka. Ona nie obawia się wyrazić swojego zdania, a także uparcie przy nim obstawiać. Nie wyzbywa się swoich naturalnych reakcji nawet w obliczu zagrożenia. Poznajemy ją jako dziewczynę zaradną i pracowitą, która z szacunkiem odnosi się do innych ale przede wszystkim jest ogromnie niezależna. Jest świadoma beznadziejnego położenia w jakim się znajduje i stara się robić dobra minę do złej gry. Nie jest w stanie za to zapanować nad nieodzownym przyciąganiem do władczego dona.

Massimiliano opisywany jest przez innych jako człowiek zimny, bezwzględny, kierujący się odwiecznymi zasadami, które rządzą jego światem. Nie jest skory do uczuć ani namiętności. Potrafi przejrzeć drugiego człowieka i doskonale odnajduje się na pozycji, która mu przypadła. Jednak gdy w grę wchodzą uczucia jego ocena sytuacji nie jest już tak perfekcyjna i nie potrafi dokonać logicznej analizy faktów i zachowań, które ma pod nosem. Czy to na pewno Blair będzie jego zgubą czy okaże się nią jego własna słabość, gdy do głosu dochodzą uczucia.

Książka absolutnie mnie pochłonęła, a ciąg wydarzeń nie pozwalał na oderwanie się od lektury. Nie zmienia to jednak faktu, że po lekturze czuję ogromny niedosyt, jednak tak to już bywa w przypadku trylogii.. ;-) Na wyróżnienie zasługuje także postać Vincenzo. Jest bardzo nieoczywistym bohaterem i choć chciałam go nienawidzić, to jednak nie potrafiłam tego zrobić. Zaślepiony miłością człowiek potrafi się posunąć do bardzo niemądrych zachowań. Za to nie miałam problemów co do uczuć jakimi darzę Carlę.. Mam nadzieję, że dokona swego żywota w męczarniach! Ciekawym wątkiem pobocznym jest sprawa rodziców Blair, pewnie mało kto zwróci na to uwagę, ale uważam, że to naprawdę ważny temat, bo żyjemy w czasach, gdy takie sytuacje zdarzają się aż nadto często i niestety niosą ze sobą wiele przykrych konsekwencji. Tak czy inaczej, ta książka jest świetna, zostawia nas w pragnieniu na więcej ale i strachu co do kolejnych wydarzeń. Pióro Pani Kasi to pewniak, a to kolejna publikacja, która to udowadnia.

Hidden Feelings
Katarzyna Małecka0
Okładka ksiązki - Hidden Feelings

W szkole udawali nieznajomych. Poza nią stali się dla siebie wszystkim. Maeve Cunningham wiodła spokojne, szczęśliwe życie, nie spodziewając się nadchodzącej...

Blood from Blood. Gabrielle
Katarzyna Małecka0
Okładka ksiązki - Blood from Blood. Gabrielle

"Szybko się przekonałam, że życie to nie bajka, a ja nie jestem księżniczką”.Gabrielle, siostra Vito, Ottavio i Domenico, zgodnie z wolą ojca zostaje...