Zaplanować piękno

Poradnik „Zaplanować piękno” jest skierowany do wszystkich kobiet, które mają konkretny cel – przez cały rok chcą się czuć piękne, żyć w zgodzie ze sobą i przede wszystkim cieszyć się dobrym zdrowiem!

Książka ta została napisana w taki sposób, by mimo naszego codziennego zabiegania była prostą, praktyczną pomocą w dbaniu o wspaniałą sylwetkę i dobre samopoczucie. Można w niej łatwo znaleźć konkretne wskazówki dotyczące najlepszych sposobów utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu i zewnętrznego piękna oraz uzyskania odpowiedniej wagi, poprawy kondycji fizycznej i akceptacji samej siebie.

- Fachowe porady udzielane przez autorkę – wysokiej klasy specjalistę z doświadczeniem akademickim – pozwalają dobrać dietę adekwatną do potrzeb i stylu życia.

- Tabele z wieloma niezbędnymi informacjami ułatwiają zaplanowanie diety, a na pustych stronach można prowadzić osobiste zapiski.

- Poradnik składa się z czterech części. Pierwsza część przybliża podstawowe reguły i cele stosowania diet, druga zawiera pięć diet podstawowych, trzecia – pięć diet specjalnych, a w czwartej znajdziemy porady ułatwiające kontrolowanie i utrzymanie nowej wagi.

- Diety podstawowe to dieta wiosenna, letnia, jesienna, zimowa oraz oczyszczająca, a diety specjalne to diety odchudzające brzuch i uda, zapobiegające nadmiernemu zatrzymywaniu wody w organizmie, a także dieta detoks.

Lucia Bacciottini jest cenionym dietetykiem, specjalistą w dziedzinie żywienia zintegrowanego i nutraceutyki, ma wieloletnie doświadczenie w pracy akademickiej. Karierę naukową rozpoczęła na Uniwersytecie Florenckim, a kontynuuje ją we florenckiej filii New York University. Jest współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i uczestniczką wielu programów telewizyjnych.

Informacje dodatkowe o Zaplanować piękno:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Poradniki

Tagi: dieta

Kup książkę Zaplanować piękno

Zaplanować piękno - opinie o książce

Książka przyciąga uwagę. Nie ma co ukrywać. Zwłaszcza kolorystyką. Zarówno z okładki jak i z kolejnych stron leje się róż. A kim jest autorka tej słodkiej książki?

Lucia Bacciottini jest cenionym dietetykiem, specjalistą w dziedzinie żywienia zintegrowanego i nutraceutyki, ma wieloletnie doświadczenie w pracy akademickiej. Karierę naukową rozpoczęła na Uniwersytecie Florenckim, a kontynuuje ją we florenckiej filii New York University. Jest współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i uczestniczką wielu programów telewizyjnych.

Trudno mi powiedzieć czego właściwie oczekiwałam po tym poradniku. Jednak w pewnym stopniu rozczarował mnie. Nie zrozumcie mnie źle. Jest wszystko co powinno być ale dla mnie to nie to.

Autorka dobrze przygotowała się się do napisania tej książki. Mamy tu informacje jak przygotować się do przejścia na dietę. Autorka w miarę dokładnie opisuje rodzaje diet, zasady łączenia produktów. Wyjaśnia również jakie diety dobre są na poszczególne pory roku. Dużym wzbogaceniem są tabele, diagramy, które mają ułatwić nam prowadzenie diety. A jeśli nie mamy pomysłu jak skomponować posiłki zgodnie z dietą, to mamy podane gotowe przykłady. Dużo tego, każdy pewnie dla siebie coś wybierze.

A moje własne odczucia? Po pierwsze przez natłok różnych elementów pobocznych takich właśnie jak ilustracje, tabele, diagramy, itp. nie mogłam skupić się na samym tekście. Po zamknięciu książki w sumie nie pamiętałam o czym tak naprawdę czytałam. A szkoda. Być może, gdy będę chciała przejść na dietę, zajrzę jeszcze do tego poradnika. Szczerze mówiąc miałam w ręku lepsze.

Wydawnictwo Jedność na pewno chciało dobrze ale oprawa graficzna książki nie jest dobra. Wszystkiego jest za dużo. Książka jest za bardzo kolorowa, za bardzo przeładowana dodatkową treścią. Do mnie to nie trafia. Być może komuś innemu przypadnie do gustu.