Zarządzanie procesami w instytucjach finansowych

Autor podręcznika prezentuje podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa i mechanizmy ich funkcjonowania

W licznych przykładach w bardzo przystępny sposób wyjaśnia oraz porządkuje kategorie i narzędzia zarządzania finansami, a także możliwości i ograniczenia ich stosowania. Podkreśla zwłaszcza wpływ decyzji podejmowanych przez pracowników pionów, zarówno operacyjnych (niefinansowych), jak i finansowych, na wyniki uzyskiwane przez przedsiębiorstwo.

Po przeczytaniu książki Czytelnik pozna:

* podstawy finansów, * metody szacowania przepływów pieniężnych, * różnice między finansami a rachunkowością, * główne mechanizmy finansowe w firmie.

Niniejszy podręcznik przygotowany został z myślą o studentach pierwszego stopnia studiów wyższych, uczestników szkoleń z cyklu Finanse dla niefinansistów oraz osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie finansów przedsiębiorstw. W połączeniu z Leksykonem zarządzania finansami Wydawnictwa C.H. Beck, książka ta stanowi źródło wiedzy umożliwiające opanowanie podstaw finansów przedsiębiorstwa, nawet przez Czytelników, którzy wcześniej nie mieli styczności z naukami ekonomicznymi.

Informacje dodatkowe o Zarządzanie procesami w instytucjach finansowych:

Wydawnictwo: C.H.Beck
Data wydania: 2018-02-26
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Zarządzanie procesami w instytucjach finansowych