Zaskocz, zabij, zniknij. Historia tajnych akcji i zabójców z CIA

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-08-31
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Surprise, Kill, Vanish

ZASKOCZ wroga. ZABIJ go. ZNIKNIJ bez śladu.

Gdy dyplomacja zawodzi, a wszczęcie wojny nie wchodzi w grę, prezydent Stanów Zjednoczonych wzywa Wydział Akcji Specjalnych CIA, ściśle tajne ramię tej agencji i najskuteczniejszego wykonawcę operacji specjalnych na świecie. Prawie każdy główny lokator Białego Domu od II wojny światowej prosił CIA, by zajmowała się sabotażem, działalnością wywrotową i zabójstwami.

Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do kilkudziesięciu osób, które uczestniczyły w tajnych operacjach CIA od początku zimnej wojny do dziś, i dogłębnemu przestudiowaniu niedawno odtajnionych dokumentów Annie Jacobsen opisała złożony świat zabójców, tajnych współpracowników i sabotażystów.

Autorka dzięki tym badaniom oraz rozmowom z wysokimi urzędnikami CIA, szefami kontrwywiadu i operatorami Wydziału Akcji Specjalnych po raz pierwszy ujawniła skalę tych szokujących i moralnie niejednoznacznych tajnych działań.

Annie Jacobsen zabiera nas w mroczne miejsca, z których nasz rząd wysyła odważnych mężczyzn i kobiety, by własnoręcznie zabijali w imieniu Stanów Zjednoczonych. Opisuje spiski i zabójstwa, których niekiedy od lat wypierali się amerykańscy prezydenci, w tym największe sukcesy CIA i jej największe fiaska. - Garrett M. Graff, autor Raven Rock.

Spojrzenie zza kulis na osnute najgęstszą mgłą operacje amerykańskiego wywiadu... Książka pełna niespodzianek. - ,,Kirkus"

Jacobsen zdziera zasłonę z historii tajnych działań wojennych i sankcjonowanych przez państwo zabójstw od drugiej wojny światowej do dziś. - ,,Booklist"

Książka dla tych, którzy chcą lepiej poznać amerykańską politykę zagraniczną w działaniu. Gorąco polecam. - Jacob Sherman, ,,Library Journal"

Kup książkę Zaskocz, zabij, zniknij. Historia tajnych akcji i zabójców z CIA

Opinie o książce - Zaskocz, zabij, zniknij. Historia tajnych akcji i zabójców z CIA

Operacja Paperclip
Annie Jacobsen0
Okładka ksiązki - Operacja Paperclip

Sensacyjna historia tajnej operacji amerykańskich służb specjalnych, dzięki której w końcowym okresie II wojny światowej oraz bezpośrednio po niej...

Syrena
Mariusz Kaszyński