Książka autorów: Fiodorowa, Kowelenowa, Longinowa i Riabczuk "Zasoby organizmu", z podtytułem "Nowe podejście do ustalania etiologii chorób i metod ich leczenia", składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza obejmuje rozważania teoretyczne z dużą komponentą rozważań medyczno-filozoficznych na temat koncepcji zasobowej regeneracji organizmu. Druga część książki, poświęcona możliwości wykorzystania mikrowibracji, koresponduje z przedklinicznymi i klinicznymi badaniami nad wpływem fal akustycznych na stan zdrowia pacjentów poddanych ich działaniu.

Informacje dodatkowe o ZASOBY ORGANIZMU Nowe podejście do ustalania etiologii chorób i do metod ich leczenia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-08-11
Kategoria: Poradniki

Kup książkę ZASOBY ORGANIZMU Nowe podejście do ustalania etiologii chorób i do metod ich leczenia

ZASOBY ORGANIZMU Nowe podejście do ustalania etiologii chorób i do metod ich leczenia - opinie o książce

"Za wszystkie funkcje w organizmie - kurczenie i rozluźnianie mięśni, wydzielanie śliny, trawienie pokarmów, reakcje biochemiczne, a także odporność - odpowiadają wyspecjalizowane komórki."
Ta książka trafiła w moje ręce może niezupełnie przypadkowo, gdyż otrzymałam w prezencie urządzenie do mikrowibracji, a ta książka była w pakiecie.
Okazuje się, że ten sposób leczenia za pomocą bardzo delikatnych drgań przynosi ulgę w wielu chorobach.
Zanim zaczęłam stosowanie urządzenia, poczytałam sobie w różnych publikacjach, bo tak jak przy wielu innych urządzeniach, nie wszyscy mogą je stosować. Jest wiele chorób, które wykluczają stosowanie tych zabiegów, autorzy w bardzo przystępny sposób piszą o wszelkich ewentualnych przeciwwskazaniach do stosowania.
Książkę tę napisała czwórka lekarzy rosyjskich a wstęp do polskiego jej wydania napisał profesor Aleksander Sieroń.
Fonowanie, bo tak nazywa się zabieg mikrowibracji jest bardzo prostym zabiegiem, który można samemu stosować w warunkach domowych.

"Wszystko jest lekarstwem, i wszystko jest trucizną - wszystko zależy od dawki". (Rudolf Ludwig Karl Vichrow)"
Chwilami może zbyt naukowe podejście pozwala nam odróżnić mikrowibracje od samych wibracji, które są czynnikiem szkodliwym. Bo istnieje przecież nawet choroba wibracyjna, więc należy tu uważać na dawkę. Wiedza zdobyta przez rosyjskich naukowców medycznych pozwoliła na opracowanie spójnej koncepcji zasobowej regeneracji organizmu.

"Jak wiadomo, organizm zbudowany jest z komórek: wszystkie jego organy i tkanki składają się z komórek."
Dlatego  autorzy pomagają nam zrozumieć, które grupy tkanek budują poszczególne organy a także w jaki sposób można je jakby "zachęcić" lub wręcz zmusić do regeneracji. Możemy również zrozumieć dlaczego w niektórych przypadkach chorujemy, na przykład: dlaczego słabną nam mięśnie, zęby czy kości, dlaczego osłabia się słuch, wzrok, jak również dlaczego rozwija się anemia lub obniża produkcja insuliny.

Nie mogę stosować wielu leków, mam różne problemy zdrowotne, więc moje dzieci postanowiły sprawić mi niespodziankę, która może pomóc w leczeniu.
Ja, po konsultacji z moim lekarzem postanowiłam spróbować tej terapii.
Myślę, że czasem warto zaufać nauce, nawet jeżeli twórca tego systemu są osoby zza wschodniej granicy, lecz nie wszyscy tam są tacy sami przecież...

Dinozaury. Kocham rysować
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dinozaury. Kocham rysować

,,Kocham rysować" to seria do nauki rysowania dla każdego, kto chciałby przenieść na kartkę wszystko to, co sobie wymarzy! Wystarczy podążać za instrukcjami...

Irlandia. Przewodnik kieszonkowy + Rozmówki angielskie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Irlandia. Przewodnik kieszonkowy + Rozmówki angielskie

Spowita mgłą Irlandia, kraina łagodnych pagórków, niebieskich jezior i romantycznych urwisk od wieków była inspiracją dla artystów, którzy szukali tu natchnienia...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;