Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał

Obdarz siebie miłością

Trudno w to uwierzyć, ale 85% naszego dorosłego życia tworzy się we wczesnym dzieciństwie. To tamten czas nas ukształtował, zapewnił nam zasoby psychiczne na drogę życiową lub deficyty, które sprawiają, że czujemy się ze sobą źle, nie potrafimy zbudować satysfakcjonującego związku, odczuwamy wewnętrzną pustkę. Te deficyty zablokowały nam dostęp do własnego JA. To Twoje JA jest Tobą prawdziwym, formuje się dzięki odczuwanym uczuciom. Twój świat jednak kształtowali rodzice, którzy nieśli wzorce blokujące uczucia ― to zaś efekt ich deficytów wyniesionych z dzieciństwa. Jako dorośli bowiem jesteśmy rezultatem pokoleniowej traumy i mimo postępu w świecie nauki wychowujemy swoje dzieci w taki sam sposób, w jaki wychowywano nas.

Dziecko pragnie miłości, a bywa, że musi się borykać z brakiem czasu i uwagi rodziców, być świadkiem awantur w domu, uciekać z przerażeniem przed pijanym ojcem albo kulić się ze strachu przed wrzeszczącą matką. Za wszelką cenę więc zabiega o miłość, stara się zasłużyć na ciepło, troskę, współczucie. A przecież jest małym człowiekiem, istotą wystarczającą, cudem narodzin.

Możliwe, że w Tobie dorosłym nadal żyje to przerażone, samotne i opuszczone dziecko, które czeka, aby je przytulić, ochronić, zapewnić mu bezpieczeństwo. Ty jako dorosły to potrafisz! Możesz to zrobić, Twoje wewnętrzne dziecko bowiem zasługuje na bezwarunkową miłość, całkowitą akceptację i opiekę. Jeśli je otrzyma, wreszcie poczuje się kochane, bezpieczne ― i sprawi, że odkryjesz Twoje prawdziwe JA.

W książce m.in.:
- po co nam emocje i czym one w ogóle są?
- powstawanie schematów myślowych
- kim jestem? ścieżka samopoznania
- przerwij toksyczne dzieciństwo
- uwolnienie wewnętrznego dziecka

Informacje dodatkowe o Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-11-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał

Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał - opinie o książce

Dzieciństwo ma ogromny wpływ na to, jakimi stajemy się ludźmi i chociaż próbujemy żyć inaczej, często niestety powielamy wzorce rodziców, szczególnie te negatywne, które chcielibyśmy wyprzeć z naszego życia.
Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał to wspaniały poradnik o tym, jak wreszcie odciąć się od tego, co było w przeszłości i zacząć żyć teraźniejszością. Autorka uświadamia nam, jak to, co spotkało nas w dzieciństwie, oddziałuje na to, jakie decyzję podejmujemy teraz, to, że mama nigdy nie miała dla nas czasu, a tata pił siedzi gdzieś w nas i sprawia, że pomimo tego, że jesteśmy już dorośli nadal mamy do rodziców pewien żal, chociaż teraz się zmienili i są innymi ludźmi.
Pomimo tego, że książka należy bardziej do tych obszerniejszych, to przeczytałam ją bardzo szybko, czułam, jakby autorka była obok i to wszystko mi opowiadała, całość sprawia formę opowieści, którą przekazuje nam dobra znajoma. Są tu historie z życia autorki oraz jej pacjentów, jest też sporo faktów naukowych, to wszystko jest bardzo fajnie połączone i pomimo tego, że wątki się przeplatają, wszystko wydaje się spójne. Znajdziemy tutaj informacje o tym, kim jest wewnętrzne dziecko, o technikach transowych i autohipnozie, jest również opisane, jak powstają schematy myślowe i wiele innych, ciekawych tematów, podzielonych odpowiednio na rozdziały, a to wszystko ma za zadanie pomoc nam oczyścić się i pogodzić z tym, co było tak, żeby zacząć nowe życie. W poradniku znajdziemy również tabelki, schematy, sentencje różnych ludzi, listy, bajki, grafiki i wiele innych ciekawych elementów, które sprawiają, że lepiej przyswajamy zdobytą wiedzę.
Całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie pomimo tego, że od dawna wiedziałam, jak duży wpływ ma nasze dzieciństwo na dalsze życie, dlatego ja staram się, jak tylko mogę, dawać moim dzieciom dużo miłości i przede wszystkim daje im czas spędzony ze mną.

W drodze do wyzdrowienia. Jak pomóc sobie w walce z poważną chorobą
Alicja Grzesiak0
Okładka ksiązki - W drodze do wyzdrowienia. Jak pomóc sobie w walce z poważną chorobą

Walcz o siebie - uczyń oręż z siły umysłu i duszy! Zaglądanie do wnętrza Porządkowanie zakamarków umysłu Gdy usłyszałeś diagnozę i później Chwila...

Myśl zdrowo. Jak umysł i ciało razem mogą zwalczać choroby
Alicja Grzesiak0
Okładka ksiązki - Myśl zdrowo. Jak umysł i ciało razem mogą zwalczać choroby

Umysł i ciało - unia doskonała! Co tkwi w Twojej głowie, czyli skąd się biorą choroby przewlekłe Niech moc będzie z Tobą, czyli jak radzić sobie z istniejącą...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;