Zawód: Święty Mikołaj

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jak Święty Mikołaj wykonuje wszystkie swoje obowiązki? Jest dobrze zorganizowany, używa magii, a może to tylko zaawansowana technologia? Ktoś mu w tym pomaga czy wszystko robi sam?

Dowiedzcie się, jak trudny, ale i przyjemny może być zawód Świętego Mikołaja! Przeciśnięcie się przez wąski komin? Nie ma problemu! W ekwipunku Mikołaja znajduje się pas ściskająco-wyszczuplający - to dzięki niemu Mikołaj jest w stanie w kilka sekund zamienić swoją sylwetkę gruszki w sylwetkę szparaga. Przeczytanie setek milionów listów w kilka tygodni? Prościzna! Gdybyście mieli w domu odpowiedni fotel, który podszczypuje Was, kiedy zasypiacie, to z pewnością przeczytalibyście wszystkie lektury szkolne na czas. Zmieszczenie milionów prezentów w małej wiosce Świętego Mikołaja? Nic trudnego, o ile posiadacie zaawansowany technologicznie, mający 30 pięter pod ziemią magazyn, w którym pracują setki elfów magazynierów. Odkryjcie wszystkie tajemnice Świętego Mikołaja!

Informacje dodatkowe o Zawód: Święty Mikołaj:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2022-10-26

Kup książkę Zawód: Święty Mikołaj

Zawód: Święty Mikołaj - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-12-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Święty Mikołaj nie stroni od ciężkiej pracy - w jedną noc pokonuje całą kulę ziemską, obdarowując dzieci prezentami. Kto z was nie marzył o tym, by zostać jego pomocnikiem i odkryć największe sekrety? Właśnie teraz macie niepowtarzalną okazję, by wybrać się na Biegun Północny i stanąć oko w oko z prawdziwym Mikołajem.

"Zawód Święty Mikołaj" ukazuje niezwykłe kulisy życia postaci, której obecność od zawsze nierozerwalnie związana jest z magią.

Autor rzuca czytelników w wir przygody odkrywając zakamarki fabryki zabawek oraz magazynu prezentów zajmującego niebagatela 30 pięter pod ziemią. Dodatkowo dowiemy się jak wyglądają tajniki opieki nad reniferami, poznamy ich imiona i odkryjemy, jak działają odrzutowe racice, które napędzają sanie ważące, aż 2,7 tony!

Zastanawialiście się kiedyś co Mikołaj robi przez pozostałe 365 dni w roku? Poza rolą obdarowywania dzieci prezentami, ma swoje zainteresowania i życie poza fabryką. Zdradzę wam w sekrecie, że poza sezonem świątecznym intensywnie odpoczywa oddając się pasji do rockowej muzyki.

Humorystyczne elementy i zabawne ilustracje nadają tej historii niepowtarzalnego kolorytu. Książka rzuca wyważony i pełen subtelnych dowcipów obraz na prywatne życie Świętego Mikołaja. Autor zgrabnie splata klasyczne spojrzenie na tego wyjątkowego świętego  z odrobiną kreatywnego humoru, tworząc opowieść, która zaskakuje i bawi. Lekka i dowcipna narracja wokół tajemniczego życia Mikołaja kusi czytelnika, by spojrzeć na bohatera z zupełnie innej perspektywy.

Czytając "Zawód Święty Mikołaj", nie tylko uśmiechamy się przy anegdotach o odrzutowych racicach i kapeli rockowej Mikołaja, ale również doceniamy pracę, jaką wkłada w każdy prezent wręczany dzieciom na całym świecie. Zatem, jeśli chcecie poznać tajemnice Bieguna Północnego, zanurzyć się w magię fabryki zabawek i z uśmiechem odkrywać kolejne tajemnice Świętego Mikołaja to lektura właśnie dla was.