Zawsze nie trwa wiecznie

To zawsze była Ruby.

Od pierwszej chwili, gdy ją ujrzałem. Jedenaście lat temu w sklepie ogrodniczym. Uwalniała biedronki z ich siatkowych więzień. Miała sześć lat, stała ledwie półtora metra ode mnie i dziurawiła małe sieci. To wtedy się w niej zakochałem. Miałem nadzieję, że nigdy się nie zmienimy i będziemy razem już do końca życia.

Przeczuwałam, że stanie się coś złego. Zignorowałam to uczucie. Chciałam wierzyć, że cokolwiek się wydarzy, nie będzie takie złe. Myliłam się. Mam jednak nadzieję, że gdziekolwiek teraz jesteś, grasz na gitarze...

Mówi się, że przed śmiercią całe życie przelatuje człowiekowi przed oczami, ale to nieprawda. Ja myślę o tym, że powinienem spędzić ten ostatni wieczór z Ruby. Obiecałem jej, że zawsze będę ją kochać, ale zapomniałem, że zawsze nie trwa wiecznie. A teraz zapadam się w ciemność i wiem, że już nie wrócę. Myślę tylko o tym, jak bardzo mi przykro...

Ale ostatnie słowo zawsze należy do Anioła Śmierci.

J.C. Cervantes - autorka powieści dla dzieci i młodzieży. Jej książki ukazały się w kilkunastu krajach i znalazły na wielu listach bestsellerów - w tym na liście ,,New York Timesa". Jest laureatką nagród literackich, m.in. Zia Book Award oraz New Mexico Book Award. Obecnie mieszka w Nowym Meksyku, ale kawałek serca zostawiła w Południowej Kalifornii, gdzie się urodziła i wychowała. Kiedy nie pisze, buszuje w księgarniach lub szuka magii we wszystkich zakątkach świata.

Informacje dodatkowe o Zawsze nie trwa wiecznie:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2023-08-09

Tagi: Dzieci od ok. 11 lat

Kup książkę Zawsze nie trwa wiecznie

Zawsze nie trwa wiecznie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

"Zawsze nie trwa wiecznie" to przepiękna, magiczna, sensualna opowieść o cieniach i blaskach prawdziwej młodzieńczej miłości, uczucia najpotężniejszego, niezniszczalnego, przekraczającego wszelkie ramy i granice. Nie ma bowiem nic bardziej szczerego, bezinteresownego i czystszego niż uczucie, jakim darzą się Ruby i Hart, i nie zmieni tego absolutnie nic! To właśnie przedstawiono tu nadzwyczaj błyskotliwie i zaskakująco, lecz nie pominięto nieodłącznego, niewyobrażalnego bólu, a także wyniszczającej tęsknoty, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Ale czy można jeszcze zwyczajnie żyć, gdy doświadczyło się tak niewyobrażalnej straty? Czy miłość jest w stanie przetrwać absolutnie wszystko?

Nawet nie spodziewałam się, że za tą przepiękną, delikatną okładką odnajdę tak wyjątkową, otumaniającą historię, jaka zagra na najczulszych strunach wrażliwości. To bezsprzecznie wyjątkowa opowieść, która przeszywa na wskroś, a zarazem funduje zapomnienie, jakie z każdą kolejną stroną zaczyna przypominać otumaniający trans, z którego niełatwo się wyrwać, nawet po zakończeniu czytania. Spotykamy tu bowiem miłość wykraczającą poza wszelkie ramy i zasady wszechświata, potężniejszą niż ostateczność. Tylko czy ludzkie uczucie ma jakieś szanse w walce z prawami naturalnymi?

Obserwowanie zmagań głównego bohatera staje się niemal emocjonalną torturą, jego ból, strach i zagubienie, lecz także wytrwałość, stają się niemal namacalne, obezwładniają czytelnika, nie dają mu ani chwili wytchnienia. Przenikające się rzeczywistości dosięgają najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy, skłaniają do refleksji, ale i wywołują niewyobrażalne wzruszenie! Tak, to jeden z tych dotykających duszy rollercoasterów, obok którego nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie.

,,Zawsze nie trwa wiecznie" to wyjątkowa w każdym calu, poruszająca do łez, paraliżująca skrajnymi emocjami powieść młodzieżowa, która zajmie w moim sercu szczególne miejsce!Boleśnie prawdziwa, a jednak przecież magiczna, przeszywająca na wskroś, mistrzowsko ukazująca gorycz życia, ale zarazem otulająca niczym miękki koc i napawająca nadzieją! Jestem nią absolutnie zachwycona! Polecam gorąco!