Zawsze stanę przy tobie

Książka bestsellerowej autorki ,,Zostań, jeśli kochasz" i ,,Wróć, jeśli pamiętasz".

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.

Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka oraz dziennikarka, której artykuły ukazywały się w licznych gazetach, między innymi ,,Seventeen", ,,Cosmopolitan", ,,The Nation" i ,,Elle". W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podroż dookoła świata. Wrażenia z tej wyprawy zawarła w swoim debiucie ,,You Can't Get There From Here: A Year On the Fringes of a Shrinking World". W 2007 r. ukazała się jej powieść dla młodzieży ,,Zawsze stanę przy tobie", a w 2009 bestsellerowa ,,Zostań, jeśli kochasz". Od tamtej pory Gayle wydała cztery kolejne książki dla młodych czytelników.

Informacje dodatkowe o Zawsze stanę przy tobie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-04-13

Kup książkę Zawsze stanę przy tobie

Zawsze stanę przy tobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2019-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Czy w takim miejscu można znaleźć przyjaciół? Co zrobić, gdy nikt nam nie wierzy? Jak wyrwać się z piekła? Książka nie jest zła i czyta się dość szybko. Mnie nie zawiodła.

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-02-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Grająca w kapeli Brit, dumna posiadaczka różowych włosów i tatuaży, zostaje umieszczona przez ojca w ośrodku dla trudnej młodzieży Red Rock Academy. Tam poznaje Bebe, Marthę, Cassie i V - dziewczyny, dzięki którym udaje jej się przetrwać trudy pseudo terapii i nudy panującej w ośrodku. Zawiązuje się między nimi siostrzana więź i razem odnajdują motywację by doprowadzić do zamknięcia Red Rock, w którym dochodzi do licznych nadużyć. Początek niespecjalnie porywający i w porównaniu z rewelacyjnymi "Ten jeden dzień" i "Ten jeden rok", książka sporo odstaje poziomem, ale końcówkę już całkiem przyjemnie się czyta. Trudne relacje rodzinne, piętno choroby psychicznej, zaczątki związku i prawdziwa przyjaźń to główne tematy tej książki.
Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Zapraszam do lektury recenzji książki, o której na dobrą sprawę nie wiem co myśleć. Zobaczcie i poznajcie historię niesztampową i znajdźcie podobieństwa, które i ja zauważyłam. Jedyne co mogę powiedzieć na wstępie to to, że jest to wyjątkowa książka, po którą naprawdę warto sięgnąć. Mam nadzieję, że się o tym przekonacie. Oczywiście spotkałam się już z twórczością Gayle Forman, ale podchodziłam do tej pozycji z pewną rezerwą. Nauczyłam się już, że od młodzieżówek, zazwyczaj, nie mogę wymagać za dużo. Brit Hemphill to buntowniczka tak naprawdę tylko na pozór. Owszem ma fioletowe włosy, tatuaże i gra w kapeli, ale tak naprawdę słucha się rodziców, nie ucieka z domu, nie ćpa, nie pije, a mimo to ojciec wysyła do Red Rock Academy. Jest to ośrodek dla trudnych dziewcząt. Tylko czy aby na pewno Brit jest trudną dziewczyną? Cofnijmy się do jej przeszłości to być może to tam leży przyczyna dziwnego zachowania ojca... Rodzice młodej Hemphill zawsze byli wolnymi duchami, kolorowi niczym ptaki. Prowadzili kawiarenkę, w której przewijali się sławni muzycy, tacy jak Kurt Cobain. Niestety, któregoś dnia mama Brit powiedziała, że słyszy dziwne głosy w głowie. Po badaniach okazało się, że kobieta cierpi na pewną chorobę umysłową. Z dnia na dzień było coraz gorzej, kiedy w końcu niczego nie świadoma wyszła z domu i już nie wróciła. Cała rodzina bardzo ciężko to przeżyła, ale największy cios otrzymała Brit, dla której była to nie tylko rodzicielka, ale też przyjaciółka. Po tym wydarzeniu ojciec dziewczyny zamknął kawiarnię i zatrudnił się w normalnej firmie. W pracy poznał kobietę, z się później ożenił. Później ciąża, dziecko i nie ma już tam miejsca dla Brit. Dziewczyna święcie wierzy, że to właśnie przez macochę trafiła do Red Rock. Jednak nie zapominajmy, że zawsze jest jakieś drugie dno... Teraz przejdźmy do prezentacji jakże "wspaniałej" placówki jaką jest Red Rock Academy. Nikt tak naprawdę nie wie co to za miejsce. Niby ośrodek medyczny, a nikt z osób tam pracujących nie ma nawet podstawowego wykształcenia lekarskiego. Warunki tam panujące po prostu odbierają godność dziewczynom. To miejsce opiera się na systemie nagród oraz poziomów. Wszyscy, którzy tam trafiają zaczynają od poziomu pierwszego, na którym jest się w izolatce. Każdy kolejny poziom to coraz więcej przywilejów. Wszystkie dziewczęta chodzą na terapię, zarówno na indywidualną jak i na grupową. Nie ma ona na celu pocieszenie. O nie, tam twoje koleżanki będą ciebie wyzywać, bo tak każą im "terapeutki". Nie dadzą ci spokoju póki nie zaczniesz płakać. Ale to jeszcze nic. Czeka cię budowanie muru, a kiedy i tak go zbudujesz to musisz go zburzyć. I tak w kółko. To tylko marna namiastka zasad panujących w Red Rock Academy. Żeby przetrwać należy przyznać się do swojej słabości i pokazać swój błąd, którego zazwyczaj nie ma. Brit poznaje tam V, Babe, Marthę i Cassie. To dzięki nim nie wariuje w tym okropnym miejscu. Dziewczyny naprawdę szczerze nie znoszą Red Rock i postanawiają wzniecić rebelię. Przedstawiam Wam książkę bardzo wyjątkową. Oczywiście jest przeznaczona dla młodzieży, ale starszy odbiorca może z niej wiele wyciągnąć. Zauważyłam jednak pewne ciekawe podobieństwo. Na pewno kojarzycie Mię z "Zostań, jeśli kochasz". Jej rodzice również byli kolorowymi ptakami, tak jak rodziciele Brit. Ta historia jest naprawdę pięknie napisana. Języki jest prosty, ale kiedy głównym odbiorcą ma być młodzież, to zbyt wyrafinowany język mógłby po prostu odstraszyć, zniechęcić. Wszystkie emocje płynące z książki zalały mnie ogromną falą dopiero po skończeniu lektury. Może to nietypowe, ale w moim przypadku prawdziwe. Co mnie zabolało, to to że czasami nie trzeba trafiać do różnych ośrodków, a ludzie i tak będą chcieli pokazać swoją wyższość, stłamsić naszą osobowość. Nie musicie się bać nic nie jest opisany w zbyt brutalny sposób. Wszystko trafia do naszej podświadomości i tam zaczyna działać w porażający sposób. To naprawdę piękna historia o sile przyjaźni, ale również o sile, którą ma każdy z nas. Trzeba ją tylko odnaleźć.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-05-09, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
SIOSTRY NA DOBRE I NA ZŁE Ta powieść przypomina baśń. Popularna i ceniona autorka Gayle Forman wzięła baśniowy schemat złej macochy, za sprawą której dobra dziewczyna trafia w sam środek koszmaru, z którym musi sobie poradzić, ale zamiast księżniczki zaoferowała nam zwykłą nastolatkę i problemy, które dotykają młodych ludzi. Cel pozostaje ten sam - przetrwać i ukarać zło, ale czy tym razem zło naprawdę zostanie ukarane? Brit jest dobrą dziewczyną, typową nastolatką ze swoimi pasjami i dość wymagającym charakterem. Jest w niej trochę buntu, ale kłopoty, jakie stają się jej udziałem nie są niczym wielkim. Owszem, zdarza jej się nie wrócić na noc do domu, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że jest członkinią zespołu, który gra często nocami. Owszem, ma też tatuaże i włosy przemalowane na fiolet, ale troszczy się o swojego młodszego braciszka i trzyma z daleka od używek. Dlatego nie może zrozumieć sytuacji, w jakiej się nagle znajduje. Oto pewnego razu, wbrew wszelkim planom, ojciec zabiera ją na rodzinną wycieczkę. Z bratem i macochą, która nie żywi do Brit żadnych ciepłych uczuć mają się spotkać na miejscu, ale kiedy zjeżdżają w zupełnie niewłaściwą stronę i zatrzymują pod ośrodkiem terapeutycznym Red Rock, nastolatka orientuje się, że coś jest nie tak. Wywleczona siła przez sanitariuszy, trafia do ośrodka, który bardziej przypomina więzienie. Pozbawiona pomocy ojca, którego wredna macocha przekonała do swoich racji, pozbawiona przyjaciół i wszystkiego, co składało się na jej życie, musi teraz odnaleźć się w placówce, której personel nie posiada nawet medycznego wykształcenia, a zasady w nim obowiązujące odbierają godność i szansę na nawiązanie znajomości. Jakimś jednak cudem udaje jej się zaprzyjaźnić z czterema dziewczynami, które staną się dla niej wsparciem i jedyną ostają normalności w tej chorej sytuacji, która potrwać może nawet całe lata... ,,Zawsze zostanę przy tobie" to pierwsza powieść dla nastolatków (i pierwsza beletrystyka) jaką niemal dekadę temu napisała Gayle Forman. W końcu mamy więc okazję przeczytać ją i poznać przy tym całkiem niezła historię. Bo choć grupa docelowa odbiorców jest młoda wiekiem, to książka jest naprawdę udana i dojrzała. Brit i jej problemy to typowe kłopoty, jakie czają się w życiu każdego nastolatka. Nie każdemu jednak życie dołożyło kolejnych pod postacią macochy, która chce się jego lub jej pozbyć. I nie każdego obdarowała taką porcją niesprawiedliwości. I ta niesprawiedliwość wyzwala w książce największe emocje. Konieczność dostosowania się do reguł, które są wbrew nie tylko własnym poglądom, ale też i zwykłym ludzkim zasadom, próba przetrwania upokorzeń i ciągłej inwigilacji i okrucieństwo bolą czytelników niemal tak samo mocno, jak Brit. I nie ważne, że Gayle pisze o tym lekkim, łatwym stylem, który nie wymaga wiele od czytelnika - emocje pozostają. Ale wśród tego całego brudu i zasad, na jakich można by oprzeć strukturę komunistyczną czy nawet faszystowską, znajduje się także coś jeszcze - nadzieja i przyjaźń. Iskierka, która tli się gdzieś w bohaterce i napędza do walki. Czy Brit uda się zwyciężyć i pozostać sobą, tego Wam nie zdradzę, przekonajcie się sięgając po powieść. Warto. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/05/09/zawsze-stane-przy-tobie-gayle-forman/
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2021-09-28, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2021,

Brit to niepokorna nastolatka, czasem pakująca się w kłopoty. Odróżnia się wyglądem ale ma swoją pasję, gra w zespole rockowym.
Po śmierci matki ciężko jej się odnaleźć a na dodatek jej ojciec poznaje inną kobietę. Brit nie potrafi dogadać się z macochą.  Żeby sprowadzić ją na dobrą drogę, ojciec z macochą wysyłają ją do Red Rock, szkołe dla trudnych nastolatek.
Tam koszmar Brit dopiero się zaczyna.
Metody, które stosuje się w ośrodku nie wiele mają wspólnego z profesjonalną terapią. Jak można sobie proadzić w takim miejscu z dala od rodziny, przyjaciół ? Na szczęście Brit poznaje cztery wyjątkowa dziewczynyi razem starają się przetrwać pobyt tam.

Książka opowiada o przyjaźni, o bunotwaniu się i dorastaniu. Ale przedewszystkim autorka przedstawia problemu, z którymi każdnego dnia borykają się nastolatkowie.

Avatar użytkownika - KIRIKIJO
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jeśli zostanę
Gayle Forman0
Okładka ksiązki - Jeśli zostanę

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi...

Byłam tu
Gayle Forman0
Okładka ksiązki - Byłam tu

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody...