Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Jesień

Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Jesień ma poręczny format i poprzez zabawę wspiera rozwój manualny najmłodszych. Używając patyczka, dzieci zdrapują srebrną farbę i odkrywają całą ilustrację. To doskonały trening koncentracji.

Dzieci, towarzysząc bohaterom, poznają jesień i jej oznaki. Będą jechać pociągiem, zbierać w parku dary jesieni i bawić się na deszczu.

Przy każdej ilustracji jest zamieszczone polecenie, które rozwija pamięć, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Etykietki z wyrazami wspierają rozwój mowy i można je wykorzystać na wczesnym etapie czytania globalnego.

Informacje dodatkowe o Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Jesień:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-02-08

Kup książkę Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Jesień

Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Jesień - opinie o książce

Mania i Tynio to znani i lubiani bohaterowie książek dla dzieci. Przyznam, że i my jesteśmy ich fanami już od przeszło roku.

Z tego też powodu bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że będziemy się mogli z nimi spotkać w serii zdrapywanek poświeconej porom roku ????

Mamy właśnie piękną złotą polską jesień, więc nie ma chyba lepszego czasu na prezentację części jesiennej.

Książeczka odkrywa przed nami 7 rozkładówek prezentujących jesienne aktywności. Dzieci razem z rodzicami pracują w ogrodzie, idą na jesienny spacer w deszczu, zbierają w parku jesienne skarby czy też tworzą z nich później zwierzątka. Każda z kart oprócz krótkiego opisu zadaje dziecku dodatkowo pytania: Jaki kolor ma parasol mamy? Ile kalafiorów i główek kapusty jest w skrzynkach? Już samo to zapewnia nam interaktywną zabawę z książeczką.

Prawdziwym hitem są jednak elementy zdrapywanek ? W zestawie dostajemy również drewniany patyczek, który raz dwa pomoże nam uporać się z zakrytymi elementami. A przyznacie chyba, że takie ukryte obrazki czy napisy to wspaniała zabawa dla dzieci?

Jakie są zalety tej serii?

?To przede wszystkim zapoznanie się z porami roku i towarzyszącym im aktywnościom

? Rozwój manualny dzięki elementom zdrapki

? Wsparcie w nauce czytania (niewiele tekstu, wyraźne litery, podpisane obrazki)

? Doskonalenie koncentracji (oraz cierpliwości ?)

Serdecznie polecam!

Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Zima
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Zima

Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Zima ma poręczny format i poprzez zabawę wspiera rozwój manualny najmłodszych. Używając patyczka, dzieci zdrapują srebrną...

Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Plastelinkowa akademia. Co kryje miasto?

Co kryje miasto? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata....

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska