Zemsta. Agencja Rozbitych Serc

Agata traci pracę w kancelarii prawnej.

Popełniła tylko jeden błąd - w dała się romans z szefem. Zapewniał ją, że łączy go z żoną zimne wyrachowanie. Ale żona się dowiedziała o Agacie i... zażądała rozwodu. Szef obsypał ją kwiatami, a swojej asystentce wręczył wypowiedzenie. Zanim zdążyła coś powiedzieć, wylądowała za drzwiami biura z kartonem, w którego dyndało zdjęcie kota, zamocowane do klipsa osadzonego w serduszku z pleksi. Kiedy wysiadała z windy, serduszko wypadło na kamienną posadzkę, rozbijając się w drobny mak. Agata nie chce wracać do rodzinnego domu, ale ofert pracy brak. No i każdy zadaje jej pytanie - ,,a na czym pani najlepiej się zna?". Na popaprańcach, kłamcach, oszustach, manipulatorach? Tak. Jedyna jej szansa to firma specjalizującą się w otwieraniu oczu równie jak ona naiwnym kobietom. A że imię ma po słynnej autorce kryminałów, zakłada agencję detektywistyczną, specjalizującą się w demaskowaniu niewiernych mężów i nieuczciwych kochanków. Kawalerka jest zbyt mała, by mogła stać się jej biurem, Agata postanawia więc zaadaptować auto na swoje miejsce pracy.

I tak oto Agencja Rozbitych Serc rusza z piskiem opon ku czasem naprawdę zagmatwanym historiom, by odkrywać prawdę, która bywa zupełnie nieoczekiwana, rozwikływać zagadki, a nade wszystko nieustająco nieść załamanym kobietom wsparcie, czasem wzmocnione jakimś procentem. I tylko jedno spędza Agacie sen z powiek - jak zemścić się na byłym szefie, który wyrzucił ją z pracy jak zepsutą drukarkę.

Prawa do ekranizacji sprzedane.

Informacje dodatkowe o Zemsta. Agencja Rozbitych Serc:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2022-03-09

Kup książkę Zemsta. Agencja Rozbitych Serc

Zemsta. Agencja Rozbitych Serc - opinie o książce

Bardzo zabawna, lecz jednocześnie intrygująca i na dobry temat, właściwie ciągle na czasie.
Różowa okładka zwraca na siebie uwagę swoją jaskrawością, ale gdy się książkę przeczyta, to wiadomo dlaczego ma taki właśnie kolor.

Agata pracuje jako asystentka w kancelarii prawniczej. Nagle i zupełnie niespodziewanie szef zwalnia ją z pracy. Powód jest bardzo banalny - jego żona...
Agata wdała się w romans z szefem, który zapewniał ją, że nic go już z żoną nie łączy, że się rozwiedzie itp., niestety gdy żona dowiedziała się o tym sama zażądała rozwodu a szef jak to zwykle bywa, podkulił ogon i przeprasza żonę a Agatę wyrzuca z pracy. Dziewczyna jest załamana, nie wie jak zdoła się utrzymać bez tak dobrze płatnej pracy. Nie skończyła studiów, sądziła że zawsze będzie tu pracować a prawnicze studia ją nudziły. Nie wie jak będzie sobie mogła pozwolić na spłatę kredytu wziętego na zakup apartamentu, na karmę dla swojej wybrednej kotki i na swoje zbilansowane posiłki od dietetyka, o modnych i drogich ubraniach i butach już nie wspominając.
Wściekła i rozgoryczona postanawia jechać do rodzinnego domu, gdyż może tam odzyska spokój. Jej matka łyknęła jakieś kłamstwo rzucone naprędce, ale ojciec nie dał się zwieść i Agata wyznaje mu wszystko. Po rozmowie z ojcem wpadła na pomysł aby zostać detektywem, który będzie pomagać zdradzanym kobietom w schwytaniu niewiernych partnerów. Ojciec Agaty chcąc jej w tym pomóc, oprócz pieniędzy, daje jej swój samochód - znienawidzony przez kolor różowiutki Seat Alhambra, który będzie odtąd jej mobilnym biurem. Ponieważ Agata sama twierdzi, że dobrze się zna na oszustach, kłamcach, manipulatorach i popaprańcach, więc demaskowanie niewiernych kochanków powinno jej przychodzić z łatwością.

"Dlaczego faceci zawsze to robią? Dlaczego nudzi im się małżeńskie życie i szukają rozrywek gdzieś na boku? Co jest takiego w zdradzie, że tak chętnie w nią wchodzą, a jednocześnie chcą zachować to, co mieli, tak jak ten krem do twarzy? Niech nic się nie zmienia. Niech wszystko zostanie po staremu, a ja sobie tylko pogrucham na boku. Statystyki były dość proste – mężczyźni chętnie zdradzali, ale niekoniecznie chętnie odchodzili od żon. Coś o tym wiedziała."

"Zemsta" to bardzo zabawna, lekka, nieco ironiczna i przyjemna lektura, pokazuje jednak prawdziwe oblicze niektórych żonatych mężczyzn.
Wspomnę jeszcze na koniec, że Agata ma kota a właściwie kotkę o imieniu Christie, co razem z jej imieniem tworzy niezłą całość - Agata i Christie.
A zemsta na byłym szefie i jednocześnie byłym kochanku motywuje ją do pracy, lecz chce to zrobić na zimno...
"Agencja rozbitych serc", która właśnie założyła z pewnością jej w tym pomoże. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Prawa do ekranizacji są już sprzedane, więc z pewnością obejrzę film gdy się ukarze, bo temat jest świetny.

Polecam.

Avatar użytkownika - brunettebooks
brunettebooks
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Agata straciła pracę w kancelarii prawnej ponieważ popełniła błąd.   Wdała się w romans z żonatym szefem prawnikiem Jerzym M., a gdy wszystko wydało się zwolnił ją z pracy. 31-letnia Agata narzeka na brak pieniędzy,  ma kredyt we frankach,  nie ma skończonych studiów prawniczych,  co przeszkadza jej w znalezieniu pracy. Każdy pyta ją na czym zna się. Otóż jest coś na czym zna się. Na kłamcach i manipulatorach. Agata postanawia otworzyć agencję detektywistyczną demaskującą niewiernych mężów i kochanków. Biuro otwiera w... swoim aucie, które staje się mobilną Agencją Rozbitych Serc. Agata planuje też zemścić się na byłym pracodawcy.
Czy oszukanej kobiecie uda się zemścić? Dowiecie się,  jeśli przeczytacie tę książkę.
"Zemsta" to lekka i zabawna historia. Spędziłam przy niej miło czas pomimo tego, że motywem była zdrada. Lektura wywołała we mnie wiele emocji.  Ta historia to samo życie.  Znajdziecie tutaj miłość,  zdradę,  zazdrość i chęć zemsty. Czytając tę książkę przekonujemy się,  że wszystko w życiu jest ulotne i niczego nie ma na stałe. Jednak nawet gdy upadniemy możemy pozbierać się i zacząć wszystko od nowa. Autorka ma fajny styl i chętnie przeczytam jej inne książki. Mam dla Was wspaniałą wiadomość. Do tej książki sprzedane są prawa do ekranizacji do serialu. Już nie mogę doczekać się, aby to obejrzeć.
Ta historia to świetna powieść detektywistyczna więc jeśli lubicie bawić się w detektywów to ta historia oczaruje Was. Nie odłożycie nawet na moment.
Ja liczę na szybką kontynuację losów Agaty.
Serdecznie polecam!

"Mów mi Agata. A to jest Christie".

Pytanie "czy on mnie zdradza?" pojawia się w wynikach wyszukiwarek w wielomilionowych liczbach, stąd wiadomo, że zagadnienie to wpisuje się w trendy często wyszukiwanych treści. A skoro tak jest, to oznacza, że zdrada to niemal choroba cywilizacyjna naszych czasów. I chociaż z wiernością u mężczyzn nie jest za dobrze, to jak pokazuje najnowsza powieść Nataszy Sochy, istnieją wyjątki od tej reguły.

Natasza Socha to dziennikarka, felietonistka i popularna powieściopisarka. Od urodzenia związana z Poznaniem, dzieli swój czas pomiędzy stolicą Wielkopolski a małą miejscowością w Niemczech. Zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci oraz malarstwem. Posiada dwa psy, dwójkę dzieci i jednego męża. Lubi czarny humor i ironię.

Agata jednego dnia traci świetną pracę w kancelarii prawnej i złudzenia dotyczące swojego żonatego szefa, z którym wdała się w romans. Bezskuteczne poszukiwanie pracy motywuje ją do wdrożenia w życie pomysłu na własny biznes. Kierowana zemstą, zakłada agencję detektywistyczną, której specjalizacją jest wykrywanie zdrad niewiernych mężczyzn. W swoim mobilnym biurze, w towarzystwie kotki Christie, przyjmuje zlecenia od zdesperowanych kobiet pragnących poznać prawdę.

Czy na zdrady nie ma rady? Jest — to Agencja rozbitych serc, będąca jedynym ratunkiem dla kobiet niepewnych wierności swoich partnerów. Zdrada to bowiem wątek przewodni najnowszej książki Nataszy Sochy i wypadkowa wielu wydarzeń, jakie dzieją się w życiu głównej bohaterki. Autorka dotyka tematu poważnego, ale okrasza go czarnym humorem i widocznym przerysowaniem, fundując czytelnikowi powieść lekką, ale nie pozbawioną głębszego przesłania.

Natasza Socha, ukazując losy Agaty, przemyca w fabule ważne refleksje dotyczące przemijalności szczęścia, charakteru życiowych zmian, czy też wszechobecnych rozczarowań. Jest więc poważnie, ale jest też wesoło poprzez takie elementy fabularne, jak stworzona przez bohaterkę, mocno obrazowa mapka zdrajcy, czy też znajdujący się w samochodzie zestaw ratunkowy dla klientek. Jest jeszcze coś, bez czego Agata nie mogłaby się obejść, czyli jej nieodłączna towarzyszka w pracy, kotka Christie.

"Zemsta. Agencja rozbitych serc" to powieść o kłamstwie, które przybiera różnoraką formę. Przypadki, z jakimi styka się protagonistka w swojej raczkującej karierze detektywa, wywołują pełne spektrum emocji – od niedowierzania i zdziwienia po oburzenie oraz złość. Natasza Socha rzuciła bowiem swoją bohaterkę na głęboką wodę i zapewniła jej sporo wyzwań, co z kolei, czytelnikowi zapewnia mnóstwo frajdy ze śledzenia jej poczynań. Warstwa detektywistyczna tej książki to pomysłowe przypadki  wiernych i niewiernych mężczyzn, które śledzi się z niekłamanym zaintrygowaniem.

Podczas lektury najnowszej powieści Nataszy Sochy wielokrotnie na waszej twarzy zagości uśmiech, ale nie unikniecie także poważniejszych refleksji o zdradzie i o tym, jak często kłamstwo towarzyszy nam w życiu. Finał poczynań nietuzinkowej trzydziestolatki nie pozostawia także żadnych złudzeń – w przyszłości z pewnością możemy spodziewać się kontynuacji losów tej przesympatycznej bohaterki, bo Agata, różowy seat i jej kotka Christie to połączenie idealne.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Problem zdrad to temat rzeka. Można podejść do niego z wielu stron i za każdym razem wyciągnąć z niego coś nowego. Natasza Socha potraktowała go z jednej strony z przymrużeniem oka, z pewnym przerysowaniem i z całą pewnością z czarnym humorem i ironią, a z drugiej pozostawiając w czytelniku poważniejsze refleksje.

Podobał mi się motyw detektywistyczny. Zwłaszcza że w tej roli autorka osadziła kobietę. A kto, jak nie kobieta, która została oszukana i zdradzona będzie znał się najlepiej w tej kwestii? Kto, jak nie ona najlepiej zrozumie inne, będące w podobnej sytuacji kobiety? I wreszcie kto, jak nie ona, może im najlepiej pomóc i dać wsparcie?

"- Na czym ja się właściwie znam? (...) - Na popaprańcach, kłamcach, oszustach i manipulatorach? Na facetach, którym wyjątkowo łatwo przychodzi kopnięcie kogoś w tyłek, nawet jeśli jest on zgrabny i odziany w skąpe stringi?"

Książka napisana została lekko, z zachowaniem dystansu, choć dla wielu z nas jej tematyka może nie należeć do lekkich i przyjemnych. Wiadomo, zdrada wiąże się z bólem, rozczarowaniem, złamanym sercem. A tych uczuć zapewne każdy z nas kiedyś doświadczył. Fabuła obfituje w mnóstwo intrygujących wątków, przypadków, a przede wszystkim wyzwań, z jakimi musi sobie poradzić główna bohaterka. Emocji nie zabraknie. Lektura wywoła w nas zdziwienie, oburzenie, złość, a i uśmiech niejednokrotnie pojawi się na naszych twarzach na sytuacje i wydarzenia, jakie tu spotkamy.

"(...) w związkach najbardziej bolą rozczarowania. Kiedy książę na białym koniu okazuje się co najwyżej stajennym."

Poznając tę historię, widzimy że szczęście nie jest nam dane raz na zawsze. Wszystko bowiem w życiu ma charakter przemijania. Nie można uniknąć rozczarowań i rozstań. Jest tu też ważne przesłanie, że zawsze można zacząć wszystko od nowa. Powieść uświadamia również, że nie wszystko, co się widzi, jest tym, co się wydaje. Czasem naprawdę warto szczerze porozmawiać z naszym partnerem, spróbować zrozumieć motywy jego postępowania, ukrywania pewnych rzeczy... I wcale nie mam tu na myśli kwestii zdrady. Jednak największą konkluzją książki jest to, że o związek trzeba po prostu dbać.

"Zemsta. Agencja Rozbitych Serc" to zlepek kłamstw i przypadków wiernych i niewiernych mężczyzn. To przewrotna komedia detektywistyczna o stereotypowym zachowaniu, rutynie w związku, miłości, zdradzie, zazdrości i tytułowej zemście... Detektyw Agata, różowy seat i kotka Christie - z czymś się Wam to kojarzy? Jeśli tak, zajrzyjcie na karty książki. A jak nie, to i tak czeka Was przednia zabawa!

Kolęda na cztery ręce
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Kolęda na cztery ręce

Jedna nieprzemyślana decyzja może na zawsze odmienić nasz los. Boleśnie przekonała się o tym Maria, której urażona w młodości duma przekreśliła szansę...

Zula i rozgniewany las
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Zula i rozgniewany las

Cześć, tu Zula! Jak już zapewne zdążyliście się zorientować, moje zwariowane życie składa się głównie z przygód. Tym razem zaprowadzę was do lasu, który...