Zemsta róży

Akcja powieści, łączącej w sobie cechy romansu i dramatu politycznego, rozgrywa się we Francji i w Niemczech w XII wieku. Autorkę zainspirował XIII-wieczny romans, na który natknęła się w swoich literackich poszukiwaniach, a w którym – jak uważa – narrator okłamywał czytelników. Galland też pisze o ukrywaniu prawdy, o oszustwach, intrygach, podstępach. Bohaterem powieści jest młody Burgundczyk Willem z Dole – szlachetny, ale ubogi rycerz, który na skutek dziwnego splotu wydarzeń dostaje się na dwór cesarza. Władca, zachwycony jego żarliwą wiarą i przymiotami charakteru, czyni go pierwszym Rycerzem Imperium. Delikatny i wrażliwy młodzieniec musi nagle zupełnie zmienić swoje przekonania, niekiedy uciec się do użycia siły, groźby czy kłamstwa, by znaleźć się w nieznanym sobie dotąd świecie.

Informacje dodatkowe o Zemsta róży:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7384-686-9

Kup książkę Zemsta róży

Zemsta róży - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jadeit
Jadeit
Przeczytane:2010-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Na długi zimowy wieczór w sam raz. Szczególnie, że fabuła ma kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji a już na pewno jeden z głównych bohaterów pokaże się z zupełnie nieoczekiwanej strony. Cała historyjka ma w sobie coś sympatycznego a relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami śledzi się z ciekawością.