Zemsta

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Asi i Krystiana. Tymczasem zamienia się w największy koszmar. Mężczyzna ginie w tragicznym wypadku, a kobietę zaczynają nocami dręczyć niezrozumiałe zdarzenia za sprawą przypadkowego gościa. Zjawa coraz częściej miesza się w życie Joanny, która ostatkiem sił i zdrowego rozsądku z pomocą tajemniczego mężczyzny nie waha się rozgryźć tajemnicę przeszłości swojego ukochanego.

Jakie tajemnice o Krystianie wyjdą na jaw? Ile ofiar pochłonie żądna tytułowej Zemsty zjawa nim zazna spokoju?

Małgorzata Łuczak tym razem zabiera czytelników do świata horroru – niewielka miejscowość, tragiczna historia, która powoduje lawinę zdarzeń jeszcze bardziej przerażających. Książka niewątpliwie wciąga już na początku, z każdym rozdziałem pochłania czytelnika coraz bardziej, pchając do odkrywania tajemnic. Choć serce niejednokrotnie zadrży, bo opisy są tak obrazowe, że wręcz można mieć wrażenie, że stajemy się świadkami tych drastycznych wydarzeń, to jednak ciekawość nie pozwala oderwać się od lektury, a samo zakończenie z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika. Pojawiają się tu wątki kryminalne, erotyczne, przyjaźń, miłość, strach – cała gama uczuć, z którymi czasem trudno sobie poradzić, bo emocje wręcz sprawiają, że ma się ochotę krzyczeć: „Nie idź tam!” lub „Uważaj!”. To doskonała książka dla wszystkich, którzy lubią dreszczyk emocji.

Zemsta ukaże się pod patronatem: Bookowykącik Anny, OliWolumin, Okiem Umarlaka, Odcienie Grozy, Kulturalne Rozmowy, Czyta.mymamy

Informacje dodatkowe o Zemsta:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2021-07-12
Kategoria: Horror
ISBN: 9788381198912

Tagi: horror mroczne historie mroczne zagadki

Kup książkę Zemsta

Zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2023-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

To już druga książka Małgorzaty Bloch-Łuczak, która miałam okazję przeczytać i pierwszy horror w życiu, jaki wpadł mi w ręce. Czytałam go trochę ze strachem mieszanym z ciekawością. To dobrze rozpisana historia z ogromnym rozmachem, tajemnicą oraz dreszczykiem emocji jak na gatunek przystało.

Kilka słów o fabule…

Wszystko zaczyna się niewinnie i bajecznie. Wydawać by się mogło, że to kolejna historia miłosna z happy endem, ale tak niestety nie jest, ponieważ w przeddzień ślubu Joanna wraz ze swoim narzeczonym Krystianem jedzie na ostatnią przymiarkę sukni ślubnej. W trakcie powrotu do miasta samochód pary wpada do jeziora. Mężczyzna ginie w wypadku. Pierwszej nocy po powrocie do domu ze szpitala zrozpaczona kobieta dostrzega niewyraźną postać w salonie. Od tej pory widmo pojawia się każdej nocy w najmniej oczekiwanym momencie.

Asia próbuje za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy o pochodzeniu zjawy. Po drodze odkrywa coraz to bardziej zagadkowe tajemnice, które dopiero po czasie łączą się w jedną całość.

W "Zemście" jest wszystko – nieoczekiwane zwroty akcji, zagadka i strach, który nie opuszcza głównej bohaterki aż do końca powieści. Są również ofiary, które giną w tajemniczych okolicznościach. A wszystko to łączy jedna osoba, o której istnieniu wiedzieli tylko najbliżsi z otoczenia Krystiana. Czy ta historia znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? Czy w ogóle można mówić o nim w kategoriach horroru? Raczej to niefortunne, ponieważ historia pokazana w książce to odwieczna walka dobra ze złem, walka na śmierć i życie. Ofiara musi zostać spełniona, a tajemnica odkryta.

Język powieści jest dość prosty w odbiorze. Autorka nastawiła się na przekazywanie emocji, a nie dramatyzowanie nadmiarem opisów zjawy. Dzięki temu fabuła wydaje się ciekawa, a strach czai się pod skórą. Nie ma tu też wielu krwawych i przepełnionych nienawiścią scen.

Jedno jest jednak pewne, czytając "Zemstę", nie zaznasz spokoju podobnie jak jej bohaterka. Winni poniosą najwyższą ofiarę. Gorąco polecam. Nie pożałujecie.