Zemsta

Tom 1 cyklu Costello Brothers

Czy prawdziwa miłość okaże się silniejsza niż mafijne więzi?
Dla Annabell Moretti, córki jednego z bossów nowojorskiej mafii, świat oparty na przemocy i płatnym seksie nie jest niczym dziwnym - wychowała się w nim. Ale jako młoda dziewczyna marzy również o prawdziwej miłości, czułości i stworzeniu rodziny z wyjątkowym mężczyzną. Wkrótce jednak będzie musiała porzucić te naiwne plany: jej despotyczny ojciec już zdecydował za nią. Zaaranżowane małżeństwo z Matteo Costello ma przypieczętować sojusz dwóch potężnych rodzin Cosa Nostry. Tym samym Annabell staje się jednym z trybików w brutalnej machinie porachunków mafijnych. Tylko upór, odwaga i pewność siebie pomogą jej przetrwać w bezwzględnym świecie, gdzie zawsze wygrywa silniejszy. Czy zdoła uchronić najbliższych przed zemstą braci Costello? Ile będzie musiała poświęcić i jakich wyborów dokonać, by odmienić swój los?

Informacje dodatkowe o Zemsta:

Zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Intrygujaca okładka zachęca do sięgnięcia po tę książkę.Wydawałoby się,że jest to typowy romans mafijny z aranżowanymi małżeństwem.Jednak autorka skupiła się na relacjach pomiędzy bohaterami i ich skrywanymi obawami przed rosnącym uczuciem pomiędzy nimi.Dodajajac do tego zemstę to lektura staje się niemal nieodkładalna,by poznać szczegóły skrywanego planu braci.

Wraz z wydarzeniami emocje wzrastają,ponieważ pojawiają się kłopoty ze strony osób,które chcą skrzywdzić majac w tym swój cel.Czyni to lekture ciekawszą i pełna niespodzianek.Czytałam w wielkim napięciu,by móc odkryć wszystkie sekrety bohaterów i przekonać się,czy zemsta wygra.

Zakończenie jest zapoczątkowaniem kolejnego tomu,które będzie nie mniej emocjonalny co pierwszy.

W wolnej chwili koniecznie sięgnijcie po tą książkę,która jest świetna historia dobrze wykreowanych bohaterów.Ja gorąco polecam!!!

Muszę przyznać, że nie mogłam się doczekać tej serii. W końcu udało mi się do niej dobrać i wsiąkłam. Jak wiemy nasz rynek obfituje w książki mafijne. Dlatego jest duże prawdopodobieństwo, że coś już się wyda nam znajome. Aranżowane małżeństwa między mafijnymi rodzinami? Brzmi znajomo? A i owszem ale mimo że książka może nam się wydawać znajoma nic bardziej mylnego.

Annabell to młoda kobieta, która wychowała się w rodzinnie mafijnej. Od dziecka widziała niejedno. Ale jak to bywa z kobietami mafijnymi nikt się nie liczy z jej zdaniem. Ma słuchać ojca, a potem męża. Jednak Anna nie jest potulna. Potrafi pokazać pazur. Kiedy dowiaduje się, że jej młodsza siostra Jess ma być wydana za jednego z braci Costello jest złamana. Udaje jej się przekonać ojca, że Jess jest za młoda i sama zgadza się wyjść za mąż za Matteo. Jest przerażona, bo nasłuchała się, jakim to człowiekiem są bracia Costello. Kiedy Anna poznaje Matteo, widzi coś zupełnie innego co jej mówiono. Czy zmieni zdanie o małżeństwie?

Matteo to mężczyzna, który jest bezwzględny. Jak średni z braci jest z nich najrozsądniejszy. Ślub z córką rodzinny Moretti ma przypieczętować sojusz między rodzinami. Jednak bracia Costello mają zupełnie inny powód. Kieruje nimi chęć zemsty na rodzinnie Moretti a Annabelle jest środkiem do celu. Jednak życie pisze swoje scenariusze. Matteo i jego bracia szybko odkrywają, że Anna i jej siostra nie powinny cierpieć za grzechy rodziny. Wszak kobiety nie mają prawa głosu. Anna też wzbudza w nim uczucia, o jakich chciałby zapomnieć. Czy zemsta będzie aktualna? A może plan zostanie zmodyfikowany?

Historia wciąga od samego początku. I nie jest typową mafijną historią, bo Anna nie czeka na ślub w domu ojca a wyjeżdża na długo przed nim i zamieszkuje z narzeczonym. Nie jest też potulna. Nie raz mówi co myśli i nie boi się nazwać Matteo dupkiem. Czasem jej zachowanie jest dziecinne. Nie jest także rozpieszczoną córeczka tatusia. Jej ojciec to boss, który nie szanuje córek, co prawda poznamy tego przyczynę, ale mimo wszystko zachowuje się bardziej jak alfons niż ojciec. Anna musi nauczyć się czegoś zupełnie innego niż doświadczyła w swojej rodzinie. Między nią a Matteo szybko pojawi się więź, której oboje będą się wypierać,. Każde z zupełnie innych powodów.

Uwielbiam bohaterów, zwłaszcza Marcello, który już na początku zaskarbił sobie moja sympatie. Matteo nie jest tym za kogo go uważała Anna. Najmniej mamy tu Marco najstarszego z braci. Autorka ma świetne pióro. Scenek erotycznych też nie zabraknie ale są tłem dla historii. Napisane ze smakiem zadowolą miłośników erotyki. Fabuła dobrze przemyślana, niema nieścisłości, a nawet jak są to ja je przeoczyłam. Nie potrafiłam się oprzeć tej historii. Co prawda mamy tu mało typowo mafijnej fabuły ale na sam koniec autorka poprowadziła nam tak akcje, że aż zaniemówiłam. Nie takiej końcówki się spodziewałam. Wydarzenia z końcówki są zupełnie nieoczekiwane i to odróżnia ją od mafijnych książek. Co wydarzyło się pod koniec? Jesteście ciekawi? To zapraszam do sięgnięcia po tę książkę, jak i całą  serię. A mi nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po tom drugi i poznać lepiej najmłodszego z braci Costello.

„Wszystko, co nas spotyka,
to zbiór przypadków”.

Romanse mafijne mają swoich stałych zwolenników, ale coraz trudniej jest znaleźć taką powieść z tego gatunku, która nie powielałaby już znanych schematów. Osobiście lubię od czasu do czasu po nie sięgać, gdyż z reguły są to historie, które mają swój odpowiednio mocny i konkretny charakter, zapewniając wartką akcję. Z taką nadzieją sięgnęłam po książkę pani K.E. December pt.: „Zemsta”, której okładka jest bardzo sugestywna i wraz z opisem na z tyłu okładki, ma w sobie zapowiedź intensywnych przeżyć.

Annabell Moretti mieszka ze swoją siostrą Jess i despotycznym ojcem w Jersey. Od zawsze jej życie związane było ze światem mafijnym, gdyż jest córką jednego z bossów nowojorskiej mafii. Marzy o szczęśliwym związku, wielkiej miłości i wyjątkowym mężczyźnie, ale jej pragnienia rozwiewa decyzja ojca, który dla zawarcia rozejmu między rodzinami mafijnymi, postanawia wydać córkę za jednego z braci Costello. Annabell dowiaduje się, że to Jess została przez niego wybrana, do tej roli, więc by ratować siostrę, postanawia poświęcić siebie i wyjść za wybranego przez ojca mężczyznę. Anna jest przekonana, że w ten sposób uratuje siostrę przed złym losem, gdyż Matteo Costello i jego dwaj bracia nie mają dobrej opinii w przestępczym światku. Krążą o nich przerażające opowieści, czyniąc z nich potwory w ludzkiej skórze. W tym przekonaniu utwierdza ją dodatkowo jej przyjaciel, Anthony Russo, z którym znają się od dziecka. Annabell przybywa do posiadłości Costello z duszą na ramieniu, ale wkrótce spostrzega, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Nie wie tylko, że jej przyszły mąż opętany jest chęcią zemsty, której celem jest rodzina Morettich.

„Zemsta” rozpoczyna serię o braciach Costello, ale też dotyczy rodziny Moretti. Jej motyw oparty został na waśniach między tymi rodami i próbach załagodzenia konfliktu poprzez aranżowane małżeństwa. W świecie przedstawionym przez autorkę kobieta jest na drugorzędnej pozycji, a o jej losach decydują męskie głowy rodu. Bardzo mocno podkreślana jest tutaj rodzina, której bezpieczeństwo jest ponad wszystko, a zdrada karana jest surowo.

Fabuła oparta na narracji naprzemiennej, ale najczęściej z punktu widzenia Annabell, dzięki czemu nie od razu wszystko jest dla nas wiadome. Matteo wypowiada się zdecydowanie za rzadko, gdyż w niektórych sytuacjach chciałam znać jego zdanie. Autorka postanowiła jednak w większości trzymać ten aspekt w tajemnicy i tylko od czasu do czasu możemy poznać spojrzenie Matteo na jakąś sytuację. To dodaje nieco tajemniczości i pokazuje ukryte dno jego działań, więc widać, że w tej powieści wszystko zostało dokładnie zaplanowane.

Pierwsza część serii okazała się bardzo wciągająca, trzymająca w napięciu, z delikatnym wątkiem erotycznym. W tle zawiązuje się nowy wątek, jakim są losy Jess, siostry Anny, i Marcello, którego polubiłam od razu, tak jak pozostałych braci, Matteo i Marco oraz osoby drugoplanowe, chociażby wiernego ochroniarza Romeo. Każda z występujących postaci ma wyrazistą osobowość, która od razu sprawia, że czujemy określone uczucia wobec niej, a tych osób jest dosyć sporo, ale to nie wprowadza chaosu. Wszystko jest opisane tak, że nie miałam problemów z rozpoznaniem, kto jest kim, a to niewątpliwa zaleta tej opowieści.

„Zemsta” to świetnie napisana i z werwą, bez nadmiernego rozpisywania się powieść, która wciąga od pierwszych stron. Początkowo wszystko przebiega, jak w typowym mafijnym romansie, jednak z czasem sprawy się komplikują i tempo akcji przyspiesza. W ogóle nie jest wyczuwalne, że jest to debiut pani K.E. December, która stworzyła bardzo emocjonalną, pełną wydarzeń i zwrotów sytuacyjnych historię, dzięki czemu przeczytałam ją błyskawicznie. Dopełnieniem są ostatnie akapity, które dolewają oliwy do emocjonalnego ognia, dzięki czemu zakończenie sprawiło, że moje emocje sięgnęły zenitu. W kluczowym momencie kończy się pierwsza odsłona serii Costello Brothers, ale na szczęście na mojej półce jest tom drugi, więc bezzwłocznie będę mogła poznać ciąg dalszy tej opowieści.

Recenzja pochodzi z mojego bloga Oaza Recenzji

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

Zemsta na kimś za dawne przewinienia po latach może okazać się trudna do wykonania, gdyż ludzie się zmieniają, przybywają nowe pokolenia, zachodzą różne zdarzenia a to wszystko może utrudnić dane działanie. Z drugiej jednak strony chęć wyrównania rachunków zwłaszcza po stracie bliskiej osoby sprawia, że mało kto potrafi się powstrzymać przed wymierzeniem samodzielnie kary. Każdy możliwy wybór w takiej sytuacji sprawi, że ktoś będzie cierpiał.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Annabell Moretti, córkę mafiozy, który popadł w tarapaty finansowe i jedynym według niego sposobem, by z tego wyjść jest oddanie młodszej córki Jess za mąż za dotąd skłóconego z nim Matteo Costello, syna bossa mafii z Nowego Jorku. Interes ojcu się opłaci, bo po pierwsze zyska na tym pieniądze i siłę, a po drugie polepszą się stosunki między skłóconymi stronami. Anna usłyszawszy rozmowę na ten temat postanowiła zająć miejsce siostry w obawie przed słynącym z brutalnego postępowania braćmi Costello. Annabell przeprowadziła się do przyszłego męża, gdzie z czasem odkryła, że Matteo nie jest wcale taki zły. Niestety mężczyzna początkowo zgadzając się na ten ślub miał w głowie tylko plan zemsty na rodzinie Moretti, a nie przewidział uczuć jakie powstaną u niego do Annabell. Za co chce się zemścić Matteo? Do czego posunie się ojciec Annabell? Jak potoczą się dalsze relacje między głównymi bohaterami? Jakie niebezpieczeństwo zagraża obu siostrom? O tym w książce „Costello Brothers. Zemsta” autorstwa K.E. December.

Zemsta

Chęć zemsty przysłoniła Matteo to, co zaczęło powstawać między nim, a jego żoną. Bohater w pewnym momencie nie wiedział, czy dalej podążać obraną drogą, czy ją trochę zmodyfikować, a może z miłość jej kompletnie zaprzestać. Dodajmy do tego liczne kłamstwa z obu stron, niedopowiedzenia, a także fragmenty rozmów wyrwane z kontekstu, które podsłuchała Annabell, a otrzymujemy mieszankę wybuchową, która prędzej, czy później musiała doprowadzić do pomyłek w postępowaniu, a także niebezpiecznych wydarzeń. Zdecydowanie takie sytuacje zdarzają się również na innych płaszczyznach w rzeczywistości, gdzie brak szczerości oraz osobiste urazy doprowadzają do zaostrzeń konfliktów i czyjegoś nieszczęścia. Natomiast sama zemsta w tym mafijnym świecie była, jak najbardziej uzasadniona, ale o tym przeczytacie już sami.

Odczucia

Sięgając po książkę byłem ciekaw, czy mnie zainteresuje tak, jak niegdyś przeczytane opowiadanie tej autorki w pewnej antologii. Jak się okazało w tym wypadku otrzymałem bardzo interesujący romans mafijny, który wciągnął mnie już od pierwszych stron. Myślę, że jest to spowodowane dość nieszablonową bohaterką Annabell, która potrafiła postawić na swoim sprzeciwiając się choćby najgorszemu zbrodniarzowi, jakim był jej ojciec. Dość sporadycznie pojawiają się namiętne sceny erotyczne, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom wybierającym romanse zamiast erotyków. Zakończenie książki postawiło mnie w niepewności, co do dalszych losów bohaterów, a więc zapewne również sięgną po kolejny tom, by dowiedzieć się jak się ich życie ułoży i czy niektórzy poniosą wreszcie zasłużoną karę.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie i z dużym zaciekawieniem, dzięki ciągłej niepewności, co do dalszych losów głównej bohaterki, a także dość często występującym u mnie emocjom wywołanym przeżyciami Annabell i Matteo. Sceny mafijne głównie dotyczą wątku związanego z tytułem książki, a także pewnych interesów prowadzonych przez rodzinę Costello. Okładka przykuwa wzrok czytelnika i zdecydowanie pasuje do gatunku tej pozycji. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom romansów mafijnych, w których bohaterowie odznaczają się niepowtarzalnymi charakterami, a emocjonująca akcja trzyma cały czas w napięciu do ostatnich stron.

Avatar użytkownika - recenzowe_lovee
recenzowe_lovee
Przeczytane:2021-12-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Costello Brothers. Zemsta" to mafijny romans autorstwa K.E. December opowiadający historię Annabell Moretti, córki jednego z bossów nowojorskiej mafii. Jest to niebezpieczny świat, oparty na przemocy, seksie i patriarchacie. Annabell marzy o wyrwaniu się z tego chorego świata, pragnie założyć rodzinę, mieć swojego rycerza z bajki oraz wieść spokojne życie. Jednak kiedy podsłuchuje rozmowę ojca, w której despotyczny mężczyzna mówi o aranżowanym małżeństwie jej młodszej siostry Jess, z jednym z braci Costello- Matteo. Dziewczyna nie może na to pozwolić, by chronić siostrę, zgadza się wyjść za Matteo i tym samym przypieczętować sojusz między rodzinami. Czy zdoła uchronić najbliższych? Czy sojusz między rodzinami to główny powód małżeństwa tych dwojga, a może odwieczni wrogowie mają inne plany, a ten ślub to tylko droga do celu?

Z tego, co się dowiedziałam, ta książka jest debiutem pisarki K.E. December. Przed przeczytaniem książki przeczytałam parę negatywnych opinii, jednak postanowiłam sama to sprawdzić. Uważam, że był to dobry pomysł z mojej strony, może historia jest lekko schematyczna, ale napisana w taki sposób, że zdecydowanie wciąga czytelnika. Bardzo podobała mi się fabuła, dialogi, humor w książce, który sprawił, że niejednokrotnie uśmiechnęłam się pod nosem. Historia braci Costello oraz samej Annabell była ciekawa i przyjemnie się ją czytało. Zwrot akcji zdecydowanie był dla mnie szokujący, a zakończenie pozostawiło mnie w osłupieniu, mam nadzieję, że historia doczeka się drugiego tomu! Postacie braci Costello były świetnie wykreowane, podobały mi się z charakteru, Annabell natomiast była w mojej opinii zbyt płaczliwa, w pewien sposób rozumiem jej zachowanie. Jednak z drugiej strony dziewczyna na wszystko reagowała płaczem lub łzami w oczach... Do tego miałam wrażenie, że jest "Śpiącą królewną", która pół akcji przesypia przypadkowo, by jej mężczyzna mógł swymi silnymi ramionami zanieść ją do sypialni... Mimo to ta historia skradła jakąś cząstkę mojego serca i podobała mi się. Przeczytałam ją w mgnieniu oka i chętnie sięgnę po drugi tom, jeśli takowy zostanie wydany. Wydaje mi się, że warto dać szansę temu debiutowi i sprawdzić samemu, czy przypadnie nam do gustu.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Annabell Moretti jest córką bossa nowojorskiej mafii. Zna swoje przeznaczenie, mimo że skrycie marzy o prawdziwej miłości. Już wkrótce jej życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Postawiona przed faktem dokonanym postanawia wybrać mniejsze zło. Już wkrótce stanie się żoną Matteo Costello. Ślub ten ma być sojuszem pomiędzy rodzinami.
    Czy Anna odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy uda jej się ochronić najbliższych? Jaki jest Matteo? Jaki jest powód jego zemsty? Co takiego się wydarzyło? Jak potoczą się losy dwojga ludzi, między którymi powoli rodzi się coś więcej niż nienawiść?

Twórczość autorki zdążyłam poznać przy okazji antologii "Sportowe Love", do której K.E. December napisała opowiadanie pod tytuł "Utracone nadzieje". To właśnie po nim uznałam, że z przyjemnością poznam pełnowymiarową powieść autorki. Dość szybko nadarzyła się taka sposobność. I bardzo się z tego ucieszyłam.
    Po opisie powstało masę pytań. Przede wszystkim zastanawiałam się o którym przewodni historii, czyli zemstę. Jaki był jej powód? Do czego jest zdolny główny bohater?
   Dość szybko się okazało, że Matteo Costello i jego bracia to trójka niezłomnych, silnych i odważnych mężczyzn.
   Marco był najbardziej tajemniczy. Taki mrukliwy i nie skory do zacieśniania znajomości.
   Za to usta same rozciągały się w uśmiechu, gdy do akcji wkraczał Marcello. Taki trochę śmieszek ale bardzo ostrożny i troskliwy. Jestem bardzo ciekawa jego historii.
   Natomiast w przypadku głównego bohatera, Matteo miałam z początku mieszane odczucia. Oschły, gburowaty, arogancki i zwracający uwagi na Annabelle. Na szczęście w miarę przekręcania kolejnych kartek to nie do końca pozytywne wrażenie zaczęło się zacierać. Okazał się być nie taki zły. Oczywiście jak dla kogo, bo jak mu ktośktoś stanął na drodze to szedł niczym taran. Zaskakiwał swym zachowaniem na każdym kroku. Raz milusi i słodziutki anza chwilę ciskał gromami. Totalna niewiadoma odnośnie tego, jaki będzie na kolejnej stronie. Mnie to bardzo odpowiadało, bo dokładało dreszczyku niepewności i oczekiwania.
    Nie mogę zapomnieć również o głównej bohaterce, która wcale nie była słabeuszem i strachusiem. Ona była bardzo silna, odważna, pewna siebie i jeszcze bardziej uparta. Iskry leciały. Z przyjemnością śledziłam jej poczynania. Starcia z braćmi, które niejednokrotnie wyglądały groźnie.
    Totalnie za to nie przypadły mi do gustu dwie męskie postacie. Ojciec Anny i jej przyjaciel. Obu miałam ochotę powiesić za najwrażliwszą część ich ciała. Co za potwory! Co za DRANIE! Ale mi ciśnienie podnieśli.
    Ale i tacy bohaterowie potrzebni. Tacy, którzy wprowadzą element grozy, strachu i paraliżu. Dodania wydarzeń, które nie odbierają zdolność swobodnego oddechu.
  Akcja i sensacja na wysokim poziomie. Dostarczały adrenaliny i mąciły spokój. Totalny rollercoaster.
   Warto również zwrócić tu uwagę na sceny miłosne. Nawet na to początkowe zafascynowanie. Tą chemię i przyciąganie. Czuło się to naelektryzowane powietrze. Było bardzo smakowicie. Tak jak lubię.
    Finisz pierwszego tomu dosłownie wbił mnie w fotel i ścisnął za serce. W mych oczach zalśniły łzy.
    Bardzo przejmująco pisze autorka. Oddaje emocje doskonale je przedstawiając. Ma lekki styl a historię pochłonęłam na raz. Wciągnęła mnie. Porwała od pierwszej strony. Pierwszej chwili. To niezwykle emocjonalna i pełna przewrotności lektura, która skutecznie odrywa od rzeczywistości. Słodka, ciepła, spalająca i piekielnie niebezpieczna. Już nie mogę się doczekać kontynuacji a was zachęcam do czytania. Warto się na nią skusić.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo AMARE

Recenzja booktoura

[...] Cu ? surdu, orbu e taci, campa cent'anni, mpaci, czyli ,,Ten, który jest głuchy, ślepy i niemy, będzie żył sto lat w pokoju"[...]

Czy można być niemym, głuchym i ślepym jeśli się urodziło  i wychowało w rodzinie mafijnej?

Tak jak Annabell, która chcąc chronić swoją młodszą siostrę wychodzi za mąż za najokrutniejszego, najbardziej mrocznego mężczyznę mafii Matteo Costello. Ten ma jednak inny cel. Chcę aby cała rodzina Annabell i ona cierpieli za zdradę i tego czego się dopuścili na jego rodzinie. Annabell jest niczego nieświadoma, jednakże jej wiara w rodzine nagle ulega zmianie. Jej cały świat się rozpada gdy? Tego musicie się sami dowiedzieć.

,,Zemsta" od K.E. December wciąga już od pierwszych stron. Zapiera dech w piersiach, sprawia, że gorąc wypływa na policzki gdy na scenie i w wyobraźni pojawia się on Matteo. Aż momentami miałam ochotę być tam gdzie jest Ana. Smakować go i patrzeć w jego oczy Autorka z każdą stroną serwuje czytelnikowi niezły rollercoaster uczuć i emocji. Szybkie zwroty akcji, zmiany tempa fabuły, tajemnice i sekrety, które wychodzą na jaw, sprawują, że czytasz z jeszcze większym przerażeniem niż na początku, z szybkim biciem serca i trzęsącymi się dłońmi. Pragniesz aby był już koniec, a tu jeszcze musisz wytrzymać.

Bycie w rodzinie mafijnej to jednoczenie zaszczyt i przekleństwo. Zwłaszcza jak jesteś kobietą. Kobietą, która ma despotycznego ojca i musi wyjść za mąż za okrutnego gangstera. Jednak ten okrutny gangster otwiera swe lodowate serce i zakochuje się w swej szefowej.
Czekam z niecierpliwością na więcej. Polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Czy prawdziwa miłość okaże się silniejsza niż mafijne więzi?

"Zemsta" jest pierwszym tomem trylogii Costello Brothers. Każda z części będzie opowiadać historię innego z braci synów szefa nowojorskiej rodziny mafijnej. W tym tomie poznajemy Matteo - najstarszego z rodzeństwa. Trudno jest go rozgryźć, gdyż mężczyzna posiada dwie twarze. Z jednej strony jest brutalny, okrutny, bezlitosny, arogancki, a z drugiej pełen czułości, delikatności i troskliwości wobec twojej przyszłej żony Annabelle. Czy oba te oblicza mogą iść w parze? I jakie będą tego konsekwencje?

Mimo iż postać Matteo pełna jest sprzeczności, szybko zjednał sobie moją sympatię. Nikt z nas nie jest idealny, każdy ma za sobą jakieś ciężkie przeżycia, nosi w sobie jakieś ból i dlatego potrafiłam zrozumieć tego faceta i jego zachowanie. Powieść poświęcona jest Matteo, ale K.E. December pozwala nam również poznać pozostałą dwójkę braci, którzy okazują się być równie interesujący.

Jeśli zaś chodzi o Annabelle, to nie miałam wobec tej dziewczyny żadnych wątpliwości. Mimo impulsywnego zachowania i narażania się na niebezpieczeństwo, chyba sama postąpiłabym podobnie, bo w życiu najważniejsza jest miłość (zwłaszcza ta w stosunku do rodziny) i szczęście, prawda? Na plus zaliczam także stopniowo budowaną między bohaterami więź. Wszystko co się między nimi działo, miało swój czas i miejsce.

"Zemsta (...) Nigdy jej nie odpuszczę, tak samo jak żaden z moich braci, ale wiedziałem jedno. Gra się zmieniła."

Autorka w tej historii wyraźnie zaznaczyła to, jak cienka może być granica między miłością a nienawiścią. Jak wiemy, dom to nie tylko przysłowiowe cztery ściany. To przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Warto sprawdzić, jak pięknie ten wątek został ukazany.

"Opuściłam wzrok, nie będąc w stanie dłużej wytrzymać jego spojrzenia. Dlaczego, do cholery, ten facet tak na nie działał? Pomimo strachu, jaki czułam w jego obecności, moje pragnienie go nie malało."

Książka naszpikowana została mnóstwem tajemnic. Wciąga od pierwszej strony, a im dalej w fabułę, tym bardziej odczuwamy zaciekawienie, gdyż robi się naprawdę niebezpiecznie. Nienawiść, zemsta, zdrady, spiski, kłamstwa, mafijne porachunki, zaskakujące zwroty akcji - to i wiele więcej czeka na czytelnika.

"Zemsta" to rollercoaster skrajnych emocji i uczuć, które łapią nas w swoje macki i nie chcą puścić. Złość, napięcie, smutek, radość - tu nie ma miejsca na bierność. Powieść mafijna w rewelacyjnym wydaniu, polecam!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Historie mafijne przeżywają ostatnio swój boom i wiem, że wielu z Was ma ich już serdecznie dość, omijając je szerokim łukiem. Ja niestrudzenie staram się czytać większość, która pojawia się na rynku, a powód jest banalny: lubię ten klimat. I choć zdaję sobie sprawę, że niewiele już można w tym temacie zrobić, to jednak z chęcią sięgam po kolejne pozycje i odkrywam nowych Autorów. Debiut we właśnie takiej tematyce nie jest prosty, bo wbrew pozorom niełatwo jest napisać dobry, logiczny i bez niepotrzebnej przesady debiut mafijny. I wiecie co? Autorka wkracza na rynek, w moim mniemaniu, z przytupem. Może i nie przedstawia niczego nadzwyczajnego w historii, jednak sprawia, że czytamy ją z przyjemnością i zaciekawieniem. Bohaterowie mają charakter, interesujące są także postaci poboczne, nie brakuje intryg, wojny o władzę i oczywiście miłości, która nie powinna mieć miejsca. Do tego K. E. December pisze naprawdę świetnie i nie odczuwa się tego, że to jej pierwsza wydana książka. Moim zdaniem jest to debiut, któremu zdecydowanie warto dać szansę.

Matteo to postać idealnie odzwierciedlająca mężczyznę mafii. Uczucia są dla niego słabością i robi wszystko by ich nie okazywać. Jednak nie zawsze mu się to udaje, co jednak szybko rekompensuje sobie powrotem maski i unikaniem Anny. Stąd duża chwiejność bohatera, jednak jak najbardziej usprawiedliwiona. Jego prawdziwe oblicze możemy ujrzeć w momentach, które dzieli z braćmi, gdy się przekomarzają, rozmawiają a nawet po prostu spędzają wspólnie czas. Zdecydowanie jest zdolny do miłości, jednak biorąc pod uwagę swoje doświadczenia wie, że lepiej tym uczuciem nie obdarzać innych. Kierowany zemstą, która czasami go zaślepia i obietnicą złożoną samemu sobie. Czy będzie w stanie się z tego wycofać i wybrać dobro małżonki?

Annabell doskonale zna wszystkie tajniki mafii. Wychowana w samym jej środku zdaję sobie sprawę z tego jak wygląda życie większości kobiet. Małżeństwo to dla niej poświęcenie, by chronić ukochaną siostrę przed potworem. A może potwór wcale nie jest taki zły? Anna to silna postać, która nie karmi się mrzonkami o szczęściu. Z drugiej strony posiada jednak tę uczuciową i delikatną część, której nie potrafi zamknąć przed Matteo. Nie panuje także nad rozwojem swoich uczuć do niego. Czy uda jej się pogodzić zakochanie we wrogu i ochronę siostry? To będzie trudne zadanie.

W takiej książce plusem są każde odstępstwa od ogólnie przyjętych norm i tutaj też się takie znajdą, nie zdradzę jednak nic więcej :-) w moim odczuciu każdy mafijny fan będzie zadowolony z tej lektury, bowiem i sama historia głównych bohaterów jest poprowadzona ciekawie ale I świat, który zbudowała Autorka naprawdę wciąga w wir wydarzeń. Dodatkowo, zapowiada się całkiem ciekawa seria, a każdy z braci Costello jest wart uwagi czytelnika Autorce gratuluję, zarówno wizji jak i podejścia do tematu ale przede wszystkim jego realizacji. Będę wyczekiwać kolejnej części!

Avatar użytkownika - kamilazyczkowska
kamilazyczkowska
Przeczytane:2022-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Miłość na gwiazdkę
K.E. December0
Okładka ksiązki - Miłość na gwiazdkę

Czy można nie lubić białych Świąt Bożego Narodzenia? Można, ale tylko wtedy, gdy spędza się je w nieodpowiednim towarzystwie.  Veronica to dwudziestosześciolatka...

Odwet
K.E. December 0
Okładka ksiązki - Odwet

Czasem żądza zemsty potrafi zranić tych, których kochamy Życie sióstr Moretti, Annabelle i Jessiki, nigdy nie było łatwe. Żyjąc pod dyktando despotycznego...