Zemsta

Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje?
Podczas gdy zamożne elity czekają na ewakuację, zwykli obywatele walczą na ulicach o przetrwanie. Tak prezentuje się Ameryka po wyniszczającej pandemii. Czy w tym świecie ktoś przestrzega jeszcze prawa?
Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy zdoła usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno?
Bohaterowie zbioru opowiadań Zemsta stają przed niezwykle trudnymi wyborami. Autor z wirtuozerią odmalowuje mroczne wizje przyszłości, w których sprawiedliwość rządzi się swoimi prawami.

Informacje dodatkowe o Zemsta :

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2022-02-23
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Kup książkę Zemsta

Zemsta - opinie o książce

Jo Nesbo chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Serię z Harrym Hole uwielbiam. "Zemsta" to jego najnowszy zbiór opowiadań.

Po krótsze formy sięgam rzadko, jednak dawno nie czytałam nic Nesbo, więc się skusiłam. I nie żałuję. Właściwie to odkryłam jego nową twarz. Opowiadania w "Zemście" są bardzo inne od wcześniejszych książek, które czytałam.

Największe wrażenie zrobiła na mnie ostatnia historia pt. "Wyspa Szczurów". Wizja świata w nim przedstawiona jest przerażająca. Postpandemiczny świat, gdzie struktury państw nie funkcjonują. Każdy walczy o własne przetrwanie, a na ulicy rządzą gangi.

Głównym bohaterem jest Will Adams. Jego rodzina zostaje napadnięta przez gang we własnym domu. Żona zostaje zgwałcona, a córka uprowadzona. Za napaścią stał syn najlepszego przyjaciela Adamsa, nadal bardzo wpływowego Colina Loewa.
Will chce, aby Brad odpowiadał przed sądem. Mimo bezprawia na ulicy dalej wierzy w prawo i uczciwy proces.
Czy Will wywalczy sprawiedliwość, czy pieniądze Loewa zwyciężą? Zakończenie z pewnością Was zaskoczy.

Historia pt. "Cykady" w pewnym momencie skojarzyła mi się z ostatnią książką Remigiusza Mroza. Wszystko przez jeden wspólny wątek. Dwaj przyjaciele spędzają razem wakacje w Hiszpanii. Jeden z nich ratuje tonącą dziewczynę. Obaj się w niej zakochują. Czy ich przyjaźń to przetrwa?

We wszystkich opowiadaniach świat nie wygląda tak jak dziś. W jednym rządzą kartele, w innym gangi, a w jednym powstaje lek na nieśmiertelność. Nie znałam autora z tej strony. Każde opowiadanie jest mocne, czasami brutalne. Bohaterowie stają przed trudnymi wyborami. A przyszłość, którą maluję autor, nie napawa optymizmem.

Miło było ponownie sięgnąć po książkę, jednego z ulubionych autorów i przeżyć takie pozytywne zaskoczenie innym obliczem jego twórczości.

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2022-03-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Uwielbiam tego autora i bardzo lubię czytać opowiadania, więc sądziłam, że czeka mnie prawdziwa uczta cyztelnicza. Niestety: rozczarowałam się, i to bardzo. Przeczytałam, ale wynudziłam się na wiekszości tych historii... To nie jest Nesbo, jakiego znam i lubię.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2022, Thriller,sensacja,kryminał,