Zima czarownicy

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788328713505
Liczba stron: 544
Tytuł oryginału: Winter of the Witch

Ocena: 5 (3 głosów)

Bestseller "New York Timesa"

Niesamowite zakończenie "Zimowej Trylogii"!

Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację "Niedźwiedzia i słowika" oraz "Dziewczyny z wieży", by walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami i ocalić obie Rusie, tę widzialną i tę niewidzialną.

Wasilisa Pietrowna to niezwykła dziewczyna, za wszelką cenę szukająca własnej drogi. Jej odwaga oraz magiczne zdolności przyciągnęły uwagę Morozki, króla zimy. Za wcześnie jednak, by ocenić, czy jego zainteresowanie okaże się błogosławieństwem, czy przekleństwem.

Na Moskwę spadło nieszczęście. Jej mieszkańcy szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego właśnie ich to spotkało, a także kogoś, kogo mogliby winić. Wasia jest całkiem sama i osaczona ze wszystkich stron. Wielki Książę , przepełniony gniewem, wybiera sojuszników, którzy poprowadzą go ku wojnie i upadkowi. Powraca zły demon, zdeterminowany, by szerzyć chaos. Wasia znajduje się w samym sercu konfliktu, czując, że los obu światów spoczywa na jej barkach. Niepewna własnej przyszłości odkryje zdumiewającą prawdę o sobie samej, próbując ocalić Ruś, Morozkę oraz świat magii, tak bliski jej sercu. Może się jednak okazać, że nie zdoła uratować wszystkich...

"Nie wystarczy powiedzieć po prostu, że "Zimowa Trylogia" Katherine Arden jest dobra. Taką lekturę, chce się przytulić, postawić na półce z ulubionymi książkami i natychmiast przeczytać ponownie, a z każdym kolejnym tomem staje się jeszcze lepsza. "Zima czarownicy" znów przenosi nas do czternastowiecznej Moskwy, gdzie dawne bóstwa walczą z nowym bogiem o duszę Rusi, a los wszystkich spoczywa na delikatnych barkach młodziutkiej czarownicy. Przygotujcie się na to, że ta opowieść wyrwie wam serce z piersi, odzyskacie je na chwilę pełne śniegu i magii, i znów zostanie wam wyrwane ".

Laini Taylor

Tagi: Fantasy

Kup książkę Zima czarownicy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zima czarownicy

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2020,

Kolejna część magicznego świata, niestety już ostatnia tej bajecznej trylogii. Bardzo się cieszę, że miałam okazję zapoznać się z książkami Pani Arden, gdyż ominęłaby mnie ta fantastyczna historia.

 

Trochę świata magicznego dopuszczonego do naszego zwykłego i przeciętnego świata jest na wagę złota! Przynajmniej dla mnie. Zaczęłam tę trylogię od drugiego tomu, ale absolutnie nie przeszkadzało mi to, aby bez przyswojenia pierwszej części skończyć tom trzeci. Szkoda, że to już koniec! Chociaż może autorka skusi się jeszcze na kontynuację…

Co myślę o „Zimie czarownicy”? Zastanawiałam się, która część podobała mi się bardziej, ale stawiam na trzeci tom. Widzę tutaj większy rozwój zarówno postaci, jak i całego świata przedstawionego. Drugiemu tomowi oczywiście nic nie brakuje, ale tutaj widzę postęp i mogę powiedzieć, że to jest właśnie to.

 

Nie było w tej książce czegoś, czego nie jestem w stanie zdzierżyć w nadmiarze, czyli opisów. Bardzo dużo czasu zostało poświęcone głównej postaci, czyli Wasi, a także jej rodzinie. Wszelkie nawiązania do Rusi, do klimatu, który tam panuje – do legend – są bardzo w cenie i nadają charakterystyczny klimat dla tej książki i przede wszystkim historii.

 

Tym, co wyróżnia tę książkę i najbardziej mnie w niej urzekło jest ten magiczny klimat. Coś, co kojarzy mi się z dzieciństwem, wróżkami i magią – oczywiście bez przesady, ale fajnie jest móc się oderwać od rzeczywistości i przenieść do innego świata. Autorka tak skonstruowała zakończenie, że każdy ma pełną dowolność do jego interpretacji.

Link do opinii
Inne książki autora
Niedźwiedź i słowik
Katherine Arden0
Okładka ksiązki - Niedźwiedź i słowik

W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i...

Dziewczyna z wieży
Katherine Arden0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z wieży

W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię. Na dworze Wielkiego...

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje