Zimowa ewangelia

Bywa czasem, że mówimy sobie: ,,Co za nieszczęście, dzięki Bogu, że mnie to nie dotyczy".

Aidan, nastolatek z bezimiennego amerykańskiego miasteczka, ma jednak pecha - nieszczęście dotknęło właśnie jego. Kiedy wraz z rozpadem rodziny jego świat całkowicie się wali, szuka pocieszenia w środkach dopingujących, w pełnym alkoholu barku należącym ojca i u lokalnego księdza, ojca Grega - jedynego dorosłego, który rzeczywiście go słucha. Ale wraz z nadejściem Bożego Narodzenia i ten kawałek świata Aidana przestaje istnieć...

Jeśli chłopak zdoła zdusić w sobie wspomnienia i będzie trzymał język za zębami, spokój ducha całej społeczności zostanie uratowany, a reputacja parafii Najdroższej Krwi nie ucierpi. Z biegiem czasu staje się jednak jasne, że milczenie też ma swoje konsekwencje.

Brendan Kiely pokazuje, jak miłość może stać się bronią przeciwko niewinnym, ale także jak może zostać wykorzystana, by przywrócić nadzieję i wiarę. Ta bezkompromisowa i odważna powieść zdziera maski noszone przez ludzi i uświadamia, że moc płynie z prawdy i prawdziwej miłości.

Książka powstała na kanwie autentycznych wydarzeń - skandalu pedofilskiego, który wstrząsnął archidiecezją bostońską u progu XXI wieku.

Informacje dodatkowe o Zimowa ewangelia:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-11-25

Kup książkę Zimowa ewangelia

Zimowa ewangelia - opinie o książce

Kiedy przeczytałam opis tej książki na tyle okładki wiedziałam, że to coś dla mnie. I choć po części opis ten brzmiał dla mnie w tej samej mierze fascynująco co tandetnie to postanowiłam przeczytać. W końcu kto nie ryzykuje ten nie ma, a tu w efekcie końcowym miałam tylko trzy wyjścia do wyboru: albo mi się spodoba albo wręcz przeciwnie, oraz opcja trzecia czyli było ok, ale to nie mój świat. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak było z "Zimową ewangelią" to zobaczmy... Aidan ma zaledwie szesnaście lat, a już stracił poczucie bezpieczeństwa, które normalnie daje nam rodzina. Małżeństwo jego rodziców się rozpada, a on szuka zapomnienia i ratunku w alkoholu i środkach odurzających tj. leki.Chłopak jest zamknięty w sobie, nie ma prawie żadnych znajomych, a brak ojca rekompensuje sobie bliskim (zbyt bliskim) kontaktem z księdzem. Wielebny jest jego mentorem i jedyną dorosłą osobą, która według Aidana zasługuje na zaufanie. Jednak jak się okaże wszystko jest tylko iluzją trwającą do czasu. W Boże Narodzenie duchowny ściąga maskę i pokazuje chłopcu swoje prawdziwe oblicze. Świat nastolatka rozpada się w drobny mak, a sytuacja doprowadzi do wielu tragicznych w skutkach wydarzeń. Jak się jednak okaże nie tylko Aidan został skrzywdzony przez księdza z miejscowej parafii i nie tylko on musi poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, które będą cieniem podążać za nim przez całe jego przyszłe życie... Kiely postawił na naprawdę odważny debiut. Tematyka jaką wybrał to pedofila - ciężka, ale jeśli umiejscowimy ją w Kościele Katolickim stanie się dodatkowo kontrowersyjna. Stąd też nie tylko jego, ale każdego innego będę wspierać w sytuacji, gdy w mniej lub bardziej udolny sposób będzie próbował otworzyć nam oczy na krzywdę innych - szczególnie dzieci - i to w środowisku jakim jest Kościół.Ta powieść nie jest najwyższych lotów - to fakt, ale zapada w serce i umysł, daje do myślenia i mimo ciężkiej tematyki czyta się lekko. Polecam wszystkim i każdemu z osobna, bo pozycja warta jest poświęcenia jej czasu - szczególnie iż tkana jest na kanwie autentycznych wydarzeń - skandalu pedofilskiego w środowisku Kościelnym, który wstrząsnął ludźmi u progu XXI wieku.
Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ostatnia prawdziwa love story
Brendan Kiely0
Okładka ksiązki - Ostatnia prawdziwa love story

Oto książka o muzyce, przyjaźni, pierwszych i ostatnich miłościach, i wszystkim, co pomiędzy... Pewnej upalnej, lipcowej nocy Hendrix i Corrina postanawiają...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz