Zimowa miłość

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-02-20

Jedna chwila może zmienić wszystko...

Wcześniej:

Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.

Teraz:

Szesnaście lat od momentu, gdy się poznali, Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście, ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila, jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń.

Jutro: ?...

Są książki, o których zapominamy zaraz po przeczytaniu. Są także takie, o których pamiętamy przez chwilę. Jednak zdarzają się książki, które zapadają nam w pamięć na długo. O Zimowej miłości nie zapomnisz nigdy.

Kup książkę Zimowa miłość

Opinie o książce - Zimowa miłość

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Anna obecnie jest dyrektorem medycznym i lekarzem. Liczy, że praca pozwoli jej zapomnieć o tęsknocie i z ilu szans na szczęście zrezygnowała. Jest szanowaną specjalistką, dorosłą kobietą, ale nie potrafi się wyzwolić spod wpływu uczuć z czasów studiów. ,,Przez lata tak wiele osób odeszło z mojego życia, że bałam się już przywiązywać." Szesnaście lat temu między nią, a Michałem coś się wydarzyło. On do tej pory nie wie, dlaczego się skończyło. Prawie nikt nie wie. A teraz spotykają się na konferencji, a potem wypadek zmusił ich do przebywania razem, do powrotu do wspomnień. Odżyły pewne uczucia, lawina ruszyła. ,,Odkrył moją największą tajemnicę." Czytelnik poznaje losy bohaterów w dwóch płaszczyznach czasowych: wtedy i teraz. Wtedy byli na studiach i jako para, postanowili spędzić razem swoje życie. Ale potem Anna podjęła decyzję o odepchnięciu Michała. Dlaczego? Wstyd. Strach. ,,Nie byłam w stanie z nim porozmawiać. Jeszcze nie teraz." Ale później również na to się nie zdobyła. Lecz teraz wypadek zmienił coś w życiu Anny: wyznaje prawdę i poszukuje prawdy w swoim życiu. ,,Zimowa miłość" to opowieść o rozpadzie i odnowie związku dwójki ludzi; o podjęciu ważnej decyzji nie tylko za siebie, ale i za kogoś; o poświęceniu, braku szczerej rozmowy. Ukazuje, że warto walczyć o własne szczęście, dojrzeć w sobie piękno, przestać uciekać przed czymś niewygodnym. Powieść pozytywnie mnie zaskoczyła dobrą fabułą i celnymi spostrzeżeniami. ,,Prawda zawsze jest dobra. Ludzie mogą cię skrzywdzić, ale fakty są tylko faktami. Poza tym będziesz mogła z nimi zrobić, co będziesz chciała. To twoja decyzja."
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Bardzo dobra książka. Zaczęłam ją czytać wczoraj popołudniu i nie mogłam się od niej oderwać. Nie jest to taki typowy romans gdzie już od samego początku wiadomo, że główni bohaterowie na końcu będą razem żyli długo i szczęśliwie. Czasami miałam wątpliwości czy zakończenie będzie takie jakie chcę. Dużo w książce emocji. Dobrze przedstawieni bohaterowie. Zdecydowanie książka warta zarwanej nocy.
Zimowa miłość to książka, którą można czytać o każdej porze roku, niezależnie od pogody i nastroju. Lektura zapewni nie tylko niemałą rozrywkę, ale również udowodni, że czasami trzeba wiele wycierpieć, aby znaleźć ukojenie i radość u boku kogoś wyjątkowego i troskliwego. Autorce udało się obalić mit, jakoby opowieści okołoświąteczne były pełne cukru i mdłe o Zimowej miłości można powiedzieć wszystko, ale z pewnością nie to, że jest nijaka i przesłodzona. http://www.ksiazkomiloscimoja.pl/2017/04/zimowa-miosc-elzbieta-rodzen-ksiazka.html
Opis tej książki był niezwykle zachęcający. Wskazywał na jakąś bardzo ciekawą, może nawet nietypową tajemnicę, którą zdecydowanie warto odkryć. Czy moje nadzieje się spełniły? Niestety, czuję niedosyt. Czy dobrze się czytało? Zdecydowanie tak. Dobra lektura, bez wygórowanych oczekiwań. Anna jest chirurgiem plastycznym. Samodzielnie kieruje prywatną kliniką. Cieszy się doskonałą opinią, nie brakuje jej środków do życia. Choć wszystko brzmi idealnie, nie jest szczęśliwa. To poukładane i w gruncie rzeczy samotne życie ma się zmienić. W wyniku namowy swojej przyjaciółki, Anna wyjeżdża na konferencję, gdzie spotyka Michała, człowieka którego bez słowa wyjaśnienia zostawiła w czasie studiów. Na skutek różnych okoliczności, tajemnice przeszłości wychodzą na światło dzienne. Książkę na pewno czyta się bardzo lekko. Nie wymaga ogromnego skupienia. Poza wątkami dotyczącymi relacji miłosnej, autorka porusza problemy, w których odnajdzie się niejedna kobieta. By nie zdradzać szczegółów powiem tylko, że są to ważne sprawy i ważne dylematy. I ogólnie stwierdziłabym, że jest to całkiem porządna lektura, gdyby nie to, że tę wielką tajemnicę rozwikłałam już praktycznie na początku. Trochę brakowało tego napięcia i niepewności. Poza tym, jak to bywa w książkach typowo kobiecych, pewne sytuacje były dla mnie zbyt naiwne, nie do końca życiowe. Niemniej jednak, kiedy zaczęłam czytać tę powieść, chciałam poznać jej koniec. Ciężko było ją odłożyć. Dlatego uważam, że jest ona dobrym wyborem, dla tych, którzy mają ochotę poczytać sobie coś do poduszki, nie mają siły na zbyt wielkie skupienie, ale chcą poznać losy intrygujących bohaterów, którym los splótł nie jeden figiel. Polecam !

Książka która ma w sobie ciekawe momenty ...
Historia książki dzieli się na dwa etapy:
Pierwszy to historia Anny i Michała. Przeszłość która pokazuje nam wielką miłość która skończyła się w jeden dzień. Teraźniejszość w której Anna i Michał się unikają. Ta część historia strasznie mi się dłużyła a czasami nawet mnie nudziła.
Drugi etap historii to powód dla którego Anna postanowiła zerwać relacje z Michałem oraz poznajemy tajemnice Anny jej samej jak i jej rodziny. Tu książka zaczyna się rozkręcać, zdarzają się ciekawe momenty.
Pytanie czy warto czytać książkę tylko dla kilku ciekawych stron ... Ja zdecydowanie mówię nie, czuję się zmęczona tą książką. Leniwa, czasami nudna pierwsza część za bardzo mnie zmęczyła abym zachwycała się tylko kilkoma ciekawymi momentami.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2018-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Anna i Michał poznali się na pierwszym roku medycyny. Oboje dla studiów zrezygnowali ze swoich pasji - on z kolarstwa górskiego, ona z malarstwa. Gdy przyjaźń przeradza się w miłość, planują wspólną przyszłość. Nagle Anna zrywa z Michałem nie mówiąc dlaczego go porzuca. Mija szesnaście lat. Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Choć mieszkają w jednym mieście, starają się, aby się nie spotykać. Pewnego dnia jadą na tę samą konferencję. Co się wydarzy, gdy staną oko w oko?

"Myślę, że żeby za kimś tęsknić, trzeba go najpierw kochać."

Pisarka stworzyła interesujących bohaterów. Już od pierwszych stron wręcz pokochałam Michała. Po prostu nie można inaczej. To mężczyzna pełen ciepła i opiekuńczości, który wiele w swoim życiu przeszedł. A co do Anny, no cóż... ją również da się lubić, mimo tego co zrobiła. Początkowo jest wycofana, zagubiona, ale potem nadrabia i potrafi zawalczyć o swoje szczęście. Całym sercem kibicowałam tej dwójce, a nawet bałam się o nich poznając wszystkie wydarzenia, jakie zgotowała im autorka. Postacie drugoplanowe również zapadają w pamieć i stanowią dobre dopełnienie fabuły, zwłaszcza jedna mała dziewczynka.

Elżbieta Rodzeń poprzeplatała teraźniejszość z przeszłością. Dzięki takiemu zabiegowi możemy lepiej poznać bohaterów, jak i to dlaczego Anna podjęła taką, a nie inną decyzję. I, co najważniejsze, spróbować w jakiś sposób ją zrozumieć. Choć osobiście uważam, że postąpiła samolubnie. Jej wybór miał oszczędzić Michałowi cierpień, a jednak stało się tak, że koniec końców cierpiał.

Nie da się nie zauważyć, iż autorka stworzyła piękny obraz miłości pomiędzy bohaterami, która wszystko przetrwa, zrozumie i wybaczy. Może to wydawać się trochę wyidealizowane, ale niewątpliwie i takie historie zdarzają się w prawdziwym życiu. A przede wszystkim takie opowieści chce się czytać nie tylko w okresie świąteczno-zimowym.

"Wiesz, kiedy jesteśmy młodzi myślimy, że miłość przetrwa wszystko - spojrzał na mnie - ale to tylko uczucie. Nie sprawi, że świat nagle się zmieni, a ludzie przestaną nas krzywdzić. Miłość jest piękna, ale niczego nie ułatwia."

Gdybym miała jednym słowem podsumować tę książkę, byłoby to kłamstwo. Kłamie Anna, jej ojciec, przyjaciółka... choć dla nich jest to ukrywanie prawdy. Wątek z kłamstwem czy zatajeniem prawdy (każdy nazwie to jak chce) zmusza czytelnika do zastanowienia się nad jego istotą. Czy każde kłamstwo można usprawiedliwić? Czy zatajając prawdę wyrządzamy więcej krzywdy czy chronimy przed tym drugą osobę? I czy tym samym nie krzywdzimy również siebie?

"Prawda zawsze jest dobra. Ludzie mogą cię skrzywdzić, ale fakty są tylko faktami. Poza tym będziesz mogła z nimi zrobić, co będziesz chciała. To twoja decyzja."

"Zimowa miłość" to słodko-gorzka życiowa powieść o miłości, przyjaźni, wybaczeniu, o błędnych decyzjach i ich konsekwencjach. Książka wzrusza, miejscami bawi, bije z niej smutek i samotność, a jednak daje nadzieję i wiarę w to, że zawsze warto walczyć o swoje szczęście. W tym roku zima nas nie rozpieszcza śniegiem i mrozem, ale zdecydowanie na brak białego puchu nie można narzekać w niniejszej powieści. Tu wręcz jesteśmy zasypani nim i lgniemy w głębokich zaspach emocji. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-10-10, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2017-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki na 2017, Mam, Na sprzedaż,
Przyciąganie
Elżbieta Rodzeń0
Okładka ksiązki - Przyciąganie

Kiedy koniec staje się nowym początkiem Nadia jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Silną niegdyś kobietę zastąpiła osoba ze strachem oglądająca...

Dziewczyna o kruchym sercu
Elżbieta Rodzeń0
Okładka ksiązki - Dziewczyna o kruchym sercu

Nawet okrutny los może czasem zrobić piękny prezent Janek to chłopak towarzyski i lubiany, w szkole wzorowy uczeń, a w wolnych chwilach wolontariusz...

Frankenstein
Mary Shelley