Zła chwila

Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: Romans

Tom 3 cyklu Niebezpieczni mężczyźni

ON powraca.
I tym razem nie da JEJ odejść.

Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane.
Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca.
Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy.
Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć.
Przez żal, kłamstwa i manipulacje miałam w głowie jeszcze większy mętlik.
Nie mogłam nikomu ufać, a potrzebowałam czuć się bezpiecznie.
I wtedy ON wrócił.
Wbrew wszystkiemu znowu trafiłam w jego sidła.
I chyba całkowicie oszalałam, ale dostrzegłam w nim człowieka.
Czy to jednak nie za mało, by przetrwać w piekle, które nas otaczało?
Atmosfera z dnia na dzień robiła się coraz bardziej gorąca.
Niepisane zasady tego świata były nieugięte.
Wszyscy wiedzieli, że jestem największą słabością Phixa.
I zaczęli to wykorzystywać.

Spotkaliśmy się w najbardziej nieodpowiednim miejscu i czasie, ale to ta jedna ZŁA CHWILA sprawiła, że rozpętała się prawdziwa wojna, a my stanęliśmy po dwóch stronach barykady.

Kup książkę Zła chwila

Opinie o książce - Zła chwila

Cześć książkoholicy 😁

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki Kasi Haner "Zła chwila". Jest to trzeci tom serii niebezpieczni mężczyźni. A Wy już znacie tę serię czy może jeszcze nie?

Powiem Wam szczerze, że patrząc na poprzednie tomy tej serii nie spodziewałam się tego co otrzymałam w tej książce. Ta część jest po prostu genialna i zdecydowanie jest to moja ulubiona część z tej serii. Zdecydowanie było tutaj wszystko co kocham poprzez intrygi, mafijne porachunki po dobry seks i wszystko to jest tak genialnie złapane w całość, że po prostu ja jestem tą częścią zauroczona. Już nie mogę się oczywiście doczekać tego co autorka wymyśliła w czwartej części, ponieważ... No jedyne do czego mogę się przyczepić to zdecydowanie zakończenie. Kasia jak Ty mogłaś mi coś takiego zrobić??? No tak nie można!!!

Z autorką miewałam momenty, że raz trafiłam na książkę która mnie kompletnie powaliła na kolana, a raz że nie do końca wszystko mi tam odpowiadało, ale też nie była zła. Na złą książkę Kasi jeszcze nie trafiłam. Ta książka zdecydowanie odpowiada mi w 100%, no może poza tym zakończeniem. Zakończenie po prostu trzeba rozwinąć jak najszybciej w czwartej części więc mam nadzieję że kolejny tom pojawi się już niebawem i nie trzeba będzie do niego długo czekać.

Jeżeli nie znacie jeszcze twórczości autorki to bardzo bardzo wam polecam. Kasia pisze lekko, przyjemnie. Jej warsztat zdecydowanie jest dopracowany i to co nam przedstawia ma ręce, nogi i naprawdę potrafi chwycić człowieka za serce.

I tak nadszedł kolejny tom tej historii. I chyba na początku się wyżalę, a później postaram się na merytoryczną recenzję. Ogólnie przykro mi to mówić, ale nie rozumiem takiego rozbicia tomów. Każda z części ma po ok. 260 stron, to można było to rozbić na dwa tomy, takie po 400-500 i byłoby o wiele lepiej, tak jak na przykład Sponsora. Jeszcze jakby to miała być trylogia, to jakoś bym to przetrawiła, ale nie gdy to nie jest jeszcze koniec. Nie dość, że nie są długie to jednak oczekiwanie na kolejne część do najkrótszych nie należy. A teraz co do samej książki, jakie mam przemyślenia. Nie chce pisać o tej książce mając niesmak z powodu tego podziału tomów, ale to jest naprawdę trudne.

Otóż mamy tutaj dalsze zawiłe relacje pomiędzy Blair i Phix. Każde z nich ma swoje własne problemy i muszą rozkecać biznesy, a jednak cały czas cos ich do siebie ciągnie. Nie jestem w stanie przewidzieć, jak to się zakończy, bo co chwila intencje bohaterów się zmieniają.

Bardzo miłym zaskoczeniem była mnie dla zmiana w zachowaniu Phixa. Z osoby, o której praktycznie nic nie wiemy, nagle pokazuje swoje uczucia, pragnie zmian i otwiera się na swoje emocje, to było miłym zaskoczeniem. Za to Blair staje się bardziej samodzielna i twarda. Wie, ż ten świat rządzi sie innymi prawami i musi pokazać swoją siłę, by nie zostać zniszczona. Liam od samego początku był dla mnie osobą, której nie ufałam i w sumie miałam swoje powody, ale to też dość tajemnicza osoba w tej historii.

Ogólnie co do fabuły to czuję niedosyt, ponieważ tutaj aż tak wielu akcji nie ma, bardziej skupiamy się na emocjach bohaterów i to raczej nie posuwa się do przodu, a wręcz, powiedziałabym że cofa. Nie wiem jak dokładnie ubrać w słowa, to co mi chodzi po głowie. Wydaje mi się, że wydarzenie, na którym opiera się cała trzecia część można było dać w poprzednim tomie i to pociągnąć, a nie tworzyć oddzielny tom. Jasne, cieszę się, że poznajemy bardziej Phixa i dowiadujemy się, że nie jest bez uczuć i też ma jakieś uczucia, ale to było też trochę naciągane. Tak naprawdę moment, który stał się paliwem do fabuły, można było wyjaśnić na jednej stronie, gdyby Phix zgodziłby się na rozmowę i może pragnąłby zemsty, ale to wszystko, a nie przez 200 stron czytamy o ich zmiennych nastrojach, tajemnych spotkaniach i kłótniach, które kończą się seksem. Zwłaszcza drażni dodatkowo to, że to się jeszcze nie rozwiązało i około roku będzie trzeba czekać na dokończenie tego.

Niestety, nie chce dalej wylewać żali nad tym tytułem. Nie będę zaprzeczać, bo dobrze mi się to czytało, styl był lekki i pomimo głupich decyzji bohaterów płynęłam przez kolejne strony. Emocje były, mogliśmy poznać bardziej niektórych bohaterów i byłam zaangażowana w fabułę. No ale nie mogę przeboleć tego, że najpierw bohaterowie chcą wobec siebie szczerości i mówienia sobie o wszystkim, a potem nie dadzą drugiej stronie wyjaśnić i sami to interpretują na swój sposób, a także te rozbicia tomów, tego niestety nie mogę wybaczyć. Nawet nie potrafię określić czy polecać Wam to, czy raczej odradzać. Ja bym chyba się na Waszym miejscu wstrzymała z lekturą, aż wyjdą wszystkie tomy, bo trochę na nie musimy czekać, niestety.

„Zła chwila” to kontynuacja cyklu Niebezpieczni mężczyźni K.N. Haner.

Blaire po ucieczce od męża nie potrafi odnaleźć się w nowej roli jaką przyszło jej wieść. Mianowicie rolę królowej mafii, w której na codzień wspiera ją Liam. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia i mąż znów pojawia się w jej życiu… Co się wydarzy?Jaki będzie mieć to wpływ na mafijny świat?

Muszę przyznać, że bałam się sięgać po książkę K.N. Haner po moim ostatnim rozczarowaniu. Jednak obawy te były nie słuszne i „Zła chwila” okazała się być naprawdę dobrą książką. Zaliczam ją do tych lekkich książek na jeden wieczór, gdzie historia jest ciekawa i potrafi wciągnąć czytelnika. Autorka jak w swoim dawnym stylu serwuje nam emocjonalny rollercoster, który w połączeniu z dobrze wykreowanymi bohaterami tylko przybiera na sile. Niektórzy z bohaterów przechodzą ogromne przemiany co odrazu da się wyczuć, jeżeli tylko miało się do czynienia z poprzednimi częściami. Jak na świat mafii przystało nie ma tu miejsca na sentymenty, a miłość oznacza tylko jedno - SŁABOŚĆ oraz NIEBEZPIECZEŃSTWO.

W książce znalazłam wiele czynników, które sprawiają że dobrze czyta mi się daną lekturę - miłość, niesamowite zwroty akcji, nie dokońca przewidywalną fabułę, pożądanie, niebezpieczeństwo. Do tego jeszcze dochodzi ZŁA CHWILA, która zmienia wszystko…

Uważam, że książka jest warta przeczytania i zdecydowanie Was do tego zachęca (oczywiście jeżeli czytaliście poprzednie części! Jeżeli nie, to najpierw zacznijcie od nich).

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

On powrócił. I gdy powoli jakoś zaczyna się układać. Zdrada powraca. A On zdrady nie wybacza.

Czytając książki Kasi zawsze mam w głowie "Wooow" "Ale jak" "co, dlaczego?" "To nie może tak się skończyć".
I tym razem było podobnie. Zacznijmy od tego że od książki nie można się oderwać, a gdy w trakcie książkę zostawimy to cały ten świat siedzi w głowie i nie da o sobie zapomnieć.
Kto już poznał bohaterów wie że są to silne osobowości i każdy stawia na swoim. Ani przez jedną kartkę nie czułam nudy. Emocje i jeszcze raz emocje. Autorka nie daje nam odetchnąć. Poznajemy całkiem nową twarz Phixa. Ale On o swojej masce nie zapomina i nam również nie da zapomnieć. W tej części również jest bezwzględny. Blaire staje się coraz silniejsza buduję swoją pozycję ale demony przeszłości ciągle jej dokuczają.
A pod koniec książki chciało mi się krzyczeć...
Seria niebezpieczni mężczyźni jest pozycja obowiązkową dla niegrzecznych czytelniczek.

Kup książkę Zła chwila

Na szczycie
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Na szczycie

Singielka Rebeka Staton z powodu bardzo trudnej sytuacji życiowej zarabia na utrzymanie jako striptizerka w nocnym klubie go-go i dzieli mieszkanie ze...

Dziedziczka
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Dziedziczka

Dziedziczka PIERWSZA CZĘŚĆ SAGI RODZINY DONELLÓW Megan Donell ma wszystko: urodę, talent, kochających rodziców i gigantyczną fortunę. Jej...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska