Złamane obietnice

Tom 6 cyklu Taniec płomieni

Tabor Kallego nadal mieszka w Starym Domku w Oldertun. Pod naciskiem władz dziewczynki zaczynają chodzić do szkoły. Po kilku dniach dochodzi do wydarzeń, jakich boją się wszyscy wędrowni ludzie: jedna z dziewcząt nie wraca po zakończonych lekcjach do domu.

Pastor uśmiechał się dziwnie.
- Odesłaliśmy ją do doktora. Była mowa o tym, że powinna znaleźć się w szpitalu.
- W szpitalu? - Histeryczny głos Ulrikki ranił uszy zebranych. - Nie! Tylko nie szpital! Szpital będzie próbował odebrać nam dzieci.
- Opamiętaj się, Cyganko! - krzyknął pastor ze złością. - Powinnaś raczej być wdzięczna, powiadam ci.

Informacje dodatkowe o Złamane obietnice:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Brutte lofter
Tłumaczenie: Anna Marciniakówna

Kup książkę Złamane obietnice

Złamane obietnice - opinie o książce

"Złamane obietnice" to - jak do tej pory - drugi najnudniejszy tom tej sagi - pierwszym był tom rozpoczynający całą tę historię. Mamy tutaj podobną sytuację jak w pierwszym tomie - niby coś się dzieje, ale są to tak nudne wątki, że odechciewa się czytać, przez co lektura trwa i trwa. Pierwszy tom spowodował, że nie chciało mi isę kontynuować przygody z "Tańcem płomieni", szósty spowodował, że mam ochotę odpocząć od tej sagi na jakiś czas. Postaci irytują bardziej niż wcześniej. Relacje Anny z płcią przeciwną można opisać jako romans-tragedię, przez którą przebrnięcie wymaga od czytelnika dużej siły woli. Mamy tutaj kolejną silną kobietę, kóra tak naprawdę jest silna jedynie we własnym mniemaniu - oklepany motyw. Nuda. Oby w kolejnych tomach nie było gorzej.

Wybranka bogów - Przepowiednia
Jane Mysen 0
Okładka ksiązki - Wybranka bogów - Przepowiednia

Najpierw była przepowiednia. Bogowie przekazali ją Torden Torze, wolwie, średniowiecznej wieszcze, która miała zanieść ją ludziom. I właśnie nadszedł czas...

Niespokojne serca
Jane Mysen0
Okładka ksiązki - Niespokojne serca

Tabor Kallego posuwa się w stronę gór Dovre i ku przerażeniu Anny przyłącza się do nich Fjell-Niels. Początkowo to nie on stanowi największe zagrożenie...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz