Złap mnie

Tom 1 cyklu Nieuchwytni

Hakerka, która szuka sprawiedliwości. Podkomisarz CBŚ, który chce ją dorwać. Dwudziestodwuletnia Iga Zamojska jest jak duch. Ma fałszywy dowód osobisty, a pieniądze zdobywa, wyłudzając dane przez SMS-y. W międzyczasie włamuje się również do domów zamożnych ludzi, korzystając z nieobecności właścicieli. Jednak takie życie potrafi być męczące. Iga znajduje się na granicy wytrzymałości. Dziewczyna nie wie, że nie dla wszystkich ludzi stała się ,,niewidzialna". Na jej tropie jest Piotr Skarżyński, trzydziestosześcioletni podkomisarz Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusz sądzi, że szuka mężczyzny. Nie ma pojęcia, że haker, którego usiłuje złapać, to tak naprawdę młoda kobieta. Czy zabawa w kotka i myszkę skończy się dla podkomisarza sukcesem? Co się stanie, jeżeli Piotr odkryje, że działania Igi nie są podyktowane jedynie egoizmem i chciwością, ale przede wszystkim próbą wymierzenia sprawiedliwości na własną rękę?
{}

Informacje dodatkowe o Złap mnie:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-10-27

Kup książkę Złap mnie

Złap mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-02-04,

Złap mnie
Nieuchwytni
Tom 1

Hakerka, która szuka sprawiedliwości.
Podkomisarz CBŚ, który chce ją dorwać.

Iga Zamojska jest młodą kobietą. Ale już ma sporo za uszami. Dziewczyna posługuję się fałszywym dowodem osobistym, a pieniądze zdobywa, wyłudzając dane przez SMS-y. W międzyczasie włamuje się również do domów zamożnych ludzi, których akurat nie ma w domu. Jednak takie życie też potrafi być męczące. Iga znajduję się na granicy wytrzymałości.

Dziewczyna nie wie, że nie dla wszystkich ludzi stała się „niewidzialna”. Na jej tropie jest Piotr Skarżyński, który jest podkomisarzem Centralnego Biura Śledczego Policji.
Funkcjonariusz sądzi, że szuka mężczyzny, a nie kobiety. Dlaczego tak myśli? 🤔
Czy uda się podkomisarzowi złapać dziewczynę i zakończyć sprawę sukcesem? 🤔
Czy Inga odpowie, za to, co robiła? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Książka podobała mi się. Czytało mi się ją dobrze i szybko. Historia Igi i Piotra była ciekawa. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Ta książka była pierwsza z tego duetu i na pewno nie ostatnia. W wolnym czasie na pewno będę chciała przeczytać inne książki tych autorek.
Polecam Wam 😁.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2021-11-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Iga jest jak duch, ma fałszywy dowód, żeby zdobyć jedzenie i zaspokoić inne podstawowe potrzeby ucieka się do nielegalnych działań.
Na tropie tajemniczego hakera jest podkomisarz CBŚ - Piotr, mężczyzna jest w ogromnym szoku kiedy okazuje się, że ów hakerem jest młoda dziewczyna. Dlaczego dziewczyna prowadzi takie życie? Co odkryje Piotr?

Z twórczością Leny już miałam przyjemność się zapoznać, jednak nie miałam okazji przeczytać nic z dzieł Sandry, ale na pewno nadrobię! Duet wyszedł im po prostu świetnie! Tą historia wciąga od pierwszych stron, nie sposób się od niej oderwać. Autorki stworzyły świetnych, charyzmatycznych bohaterów, którzy razem tworzą naprawdę mieszankę wybuchową, mamy tutaj perspektywę obojga bohaterów, dzięki czemu wiemy co siedzi w ich głowach i łatwiej zrozumieć ich postepowanie. Oboje mają swoje tajemnice, które stopniowo wychodzą na światło dzienne. Fabuła książki jest bardzo intrygująca, jak dla mnie to taka sensacja z nutką romansu! W życiu bohaterów cały czas coś się dzieje, następuje wiele niespodziewanych zwrotów akcji, więc nie ma nawet chwili na nudę.
Igę i Piotra połączył wspólny cel - złapanie Adamskiego, jednak każdy z nich miał inne pobudki. W trakcie prowadzenia dochodzenia Iga zamieszkuje u Piotra, obojgu bardzo ciężko się przyzwyczaić, więc notorycznie się kłócą, a ich potyczki słowne często doprowadzały mnie do wybuchów śmiechu!
Kiedy już wszystko jest tak naprawdę na ostatniej prostej, to autorki serwują nam takie zakończenie, które po prostu zwala z nóg! Kompletnie się czegoś takiego nie spodziewałam i już nie mogę się doczekać drugiego tomu historii Igi i Piotra!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“Złap mnie”

Nieuchwytni #1

Lubicie książki pisane w duetach ? Niby nie powinny się różnić niczym od tych pisanych przez jednego autora . Jednak sądzę, że to w pewnym sensie wyzwanie. Połączyć dwie wizje w jedną spójną całość ,żeby wszystko idealnie się uzupełniało, współgrało … Tu się to udało rewelacyjnie !

Książka sama w sobie to taki powiew świeżości . Inny , nie oklepany wątek , ciekawie wykreowani bohaterowie , nieprzewidywalność , każda strona czymś zaskakuje.

Iga jest hakerką i jest świetna w tym co robi . Młoda dziewczyna , straciła matkę i obwinia za to firmę La Sante. Mieli jej pomóc , a zamiast tego przeprowadzili na niej serię badań, doświadczeń, które nie uratowało jej życia . Zamiast tego , była z rodziną krócej niż być mogła. Iga chce udowodnić , że badania jakie przeprowadza ta firma, są zupełnie inne niż twierdzą , że są szkodliwe i zbiera na to dowody. Jednak nie działa zgodnie z prawem… Szuka jej funkcjonariusz CBŚ - Piotr Skarżyński . Chce ją wykorzystać do pogrążenia kogo ?Także firmy La Sante . Ale nie łatwo znaleźć osobę , która zawzięcie udaje, że nie istnieje . Co się stanie gdy Piotr znajdzie Igę ? Czy uda im się podjąć współpracę gdy zrozumieją ,że mają wspólny cel?

Oj nie będzie łatwo . Oboje mają niełatwe charaktery . Na początku ciężko mi było się przekonać do Igi, nie rozumiałam jej zachowania . Jednak z rozdziału na rozdział irytowała mnie coraz mniej, z kolei coraz bardziej było mi jej żal. Z pozoru krucha , poturbowana przez życie , jednak inteligentna i ma silny charakter . Na tyle silny by skutecznie i regularnie wyprowadzać z równowagi Piotra… Jednak jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Jest podły i chamski wobec Igi. Przez większość książki go nie lubiłam jednak cały czas ciekawiło mnie co sprawiło ,że jest takim gburem . Autorki początkowo rzucają aluzje , że Piotr przeszedł coś dramatycznego i każą nam dość długo czekać na więcej szczegółów. I jest to zaletą bo tak stopniowo wprowadzają nas w tajemnice bohaterów, grają na emocjach dzięki czemu łatwo można zaangażować się w tę historię. Niewątpliwie ta para jest wyjątkowa . Różni ich wszystko , spora różnica wieku, którą sobie zawzięcie nawzajem wytykają, sposób życia , przyzwyczajenia , upodobania. Jednak te odmienne charaktery , te ciągłe walki wbrew wszystkiemu ich do siebie zbliżają. Czy będzie z tego coś więcej ? Czy taka para ma szansę na wspólne szczęście ? Czy wręcz - co chyba bardziej prawdopodobne - wykończą się nawzajem ?

Co mi też się podobało to fakt, że wątek cyberprzestępczości jest tak przedstawiony, że nawet dla laika jest łatwo zrozumiały. Nie ma tu zawiłych i skomplikowanych zwrotów i określeń tyczących się hakowania . Już bardziej się gubiłam w kwestiach przestępstw La Santy i tych całych Vatów ;)

Książkę czyta się szybko, wciąga od pierwszych stron . Styl jak już wspomniałam jest spójny, przystępny i lekki. Zakończenie jest dla mnie szokiem, zupełnie nie rozumiem co się wydarzyło, czemu Piotr zachował się tak a nie inaczej , do czego to zmierza . Podejrzane jest też zachowanie Maćka… Czy Iga da Piotrowi wyjaśnić tę sytuację ? I co dalej z jej planem zdemaskowania firmy La Sante ? Dużo pytań , a brak odpowiedzi. Drugi to jest pilnie potrzebny i mam nadzieję, że nie będę musiała na niego długo czekać.

Sądzę, że to książka warta uwagi i że mogę Wam ją polecić z czystym sumieniem . Ja przyjemnie spędziłam z nią czas.

"Złap mnie"

@lenambielska
@sandra_biel_
@wydawnictwoniezwykle

Pierwsza część serii "Nieuchwytni" jest duetem dwóch świetnych autorek. Historia która znajduje się w książce jest powiewem świeżości na rynku wydawniczym. Hakerka kontra podkomisarz CBŚ. Ona próbuje wymierzyć sprawiedliwość, on jej potrzebuje do rozwiązania sprawy. Jednak nie łatwo znaleźć kogoś kto porusza się jak duch, a tak właśnie w sieci porusza się Iga. I chociaż jej działania są w konkretnym celu, jej życie jest jedną wielką pogonią za sprawiedliwościa a to sprawia, że staje się to męczące. Podkomisarz Piotr, sądzi że haker czerpie przyjemność z wykradania danych i korzyści finansowych. Nie zdaje sobie sprawy, że tak samo jak on, ma cel który wyrówna rachunki z przestępcą.

Duet, który stworzył świetna historię, oparta na działaniach CBŚ oraz hakera. Motyw hate-love w tej książce jest mocnym atutem a także złodziejka i podkomisarz. Czy bohaterowie mają szansę na coś więcej? Obupólna pomoc może skończyć się chwilami namiętności jak również tragicznymi wydarzeniami. Autorki dały tutaj niezły popis. Bohaterowie moim zdaniem wykreowani świetnie, Piotr to taki gbur którego ciężko polubić, jest nieprzyjazny, niemiły a jednocześnie okazuje wielkie serce, dając się polubić aby na końcu go znienawidzić. Świetna huśtawka osobowości, nie ma co. Iga, jeju ja płakałam tak często jak ona, gdy odczuwała ból, strach i rezygnacje. Jej tragiczna przeszłość odcisnęła na niej ogromne piętno i tylko próba ujawnienia sprawiedliwosci dawała jej chęć do życia i trwania w swoim postanowieniu. Akcja w książce była dynamiczna i nie dało się tej książki odłożyć bo ciągle wychodziły nowe fakty oraz pojawiały się tajemnice, które pobudzały umysł. Jednak kompletnie nie spodziewałam się tego co się stało na końcu. Ale że jak? Nie wierzę! Przecierałam oczy ze zdumienia bo ciężko mi było uwierzyć w ten splot wydarzeń. Istny kosmos. Przez takie zakończenie, czekanie na kolejny tom to istna udręką więc mam nadzieję że już niedługo ukaże się kontynuacja.
Mega polecam tę książkę!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-11-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Pióro Autorek cenię w solowym wydaniu. Co może się stać, gdy obie zasiądą do pisania? Wtedy mamy do czynienia z szaloną, świetnie przedstawioną historią, która nie pozwala się odłożyć. Dostałam tu wszystko co uwielbiam w kobiecej literaturze- tajemnice, do których odkrycia potrzeba cierpliwości, bohaterów z charakterem i bagażem z przeszłości, relację hate-love i z dużą różnicą wieku, a do tego wszystkiego wątek kryminalny. Jak dla mnie- bomba! Naprawdę nie mogłam oderwać się od czytania. I mimo, że momentami chciałam cisnąć książką w przypływie frustracji (której głównym powodem zawsze był Piotr!), to właśnie dla takich emocji lubię odkrywać kolejne historie. A uwierzcie, ta jest naprawdę dobra! :-)
Iga od lat, zgodnie z własną decyzją, jest duchem. Ukrywa się pod skradzioną tożsamością, żyje z drobnych pieniędzy, które kradnie z kont bankowych przypadkowych osób. Za życiowy cel postawiła sobie zdemaskowanie firmy LaSante, która nie należy do kryształowych, jednak Iga robi to z prywatnych pobudek. Mieszka u kolegi, większość czasu spędza w McDonaldzie, ma słabość do kawy, papierosów i gumy rozpuszczalnej. Zdecydowanie nie przypomina swoich rówieśniczek, żyje w strachu przed złapaniem, na granicy załamania, co odbija się na jej zdrowiu i wyglądzie. Ma niesamowite umiejętności informatyczne i właśnie one sprawiają, że złapać ją próbuje komisarz CBŚ.

Piotr ceni sobie samotność, którą mają prawo naruszać jedynie jego psy. Trudny we współpracy, a nawet rozmowie, największą przyjemność, wydawać by się mogło, czerpie ze wszczynanych kłótni. Na pierwszy rzut oka to gbur jakich mało, z którym nie chce się mieć nic wspólnego. Lubi się rządzić, jest służbistą i gardzi każdym, kto łamie prawo. Jest świetnie wykreowany, bo choć teoretycznie powinno być go trudno polubić, to jednak w jakiś sposób nie sposób nie zapałać do niego sympatią.

Sam pomysł na fabułę jest oryginalny i już za to chylę czoła, bo trudno znaleźć temat, który nie byłby powieleniem dziesiątek wydanych już książek. Cieszy mnie też to, że pod bohaterami nie od razu ugięły się kolana na swój widok, a Autorki przeprowadziły ich przez długą i krętą drogę. Każdy rozdział budzi emocje, skrajnie różne od uśmiechu, rozgoryczenia po wzruszenie. Tocząca się sprawa, która połączyła głównych bohaterów też jest utkana ciekawie i pokazuje w jak wielu sprawach policja może mieć związane ręce. Za sprawą Igi widzimy jak pochopnymi decyzjami można przekreślić szanse na rozwój naprawdę dobrej kariery. Ale czy będąc w jej sytuacji, będąc tak bardzo zaślepionym rządzą zemsty, nie próbowalibyśmy postąpić podobnie? Nigdy nie wiadomo. Postać Piotra za to jest przestrogą przed pochopnym ocenianiem, bo nigdy nie wiadomo jaką historię nosi ktoś na swoich barkach. Relacja bohaterów jest rozpisana iście brawurowo. Zakończenie, cóż, jest trudne do przełknięcia, ale czy nie takie w końcu jest życie? Z niecierpliwością czekam na kontynuację, jestem ogromnie ciekawa w jakim kierunku podążą Autorki, jestem przygotowana na to, że w niełatwym. Wiele spraw wymaga jeszcze wyjaśnienia, więc szykujcie się na niedosyt. Ale jest na co czekać... ze swojej strony jak najbardziej polecam tę historię!

Uratuj mnie
Sandra Biel Lena M. Bielska0
Okładka ksiązki - Uratuj mnie

Kontynuacja historii Valeriyi i Timofeya z Kochaj mnie. Timofey cudem odzyskuje Lerę. Kobieta po tragicznych przeżyciach jest przerażona i wycofana. Ponadto...

Kochaj mnie
Sandra Biel Lena M. Bielska0
Okładka ksiązki - Kochaj mnie

Córka mafiosa sprzedana za dług.Szef Bratwy, który chce zrobić z niej idealną żonę. Pewnego dnia dziewiętnastoletnia Valeriya Greshney zostaje wypatrzona...