Zło

W znanym studiu filmowym Eddiego Archera, hollywoodzkiego speca od efektów specjalnych, straszą potwory, monstra i zombie, manekiny wyglądają jak ludzie-ofiary zbrodni, a sztuczną krew można wziąć za autentyczną. W podziemiach tego królestwa ułudy, gdzie zrekonstruowano sceny z niektórych czarnych filmów, dochodzi do prawdziwego morderstwa. Na oczach zaskoczonego i przerażonego Alistaira, Archera juniora, ożywa złowieszcza postać kapłana z filmu Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egiskiego i jednym ruchem noża uśmierca Jenny Henderson, początkującą aktorkę. Policja nie daje wiary zeznaniu Alistaira i oskarża go o zabójstwo. W ten niedzielny wieczór, w zamkniętym pomieszczeniu byli tylko we dwoje.

Zrozpaczony Eddie szuka ratunku dla ukochanego syna, który zapewnia go o swojej niewinności. Udaje mu się sprowadzić Ekipę Łowców, słynną ze skuteczności i niekonwencjonalnych sposobów prowadzenia śledztwa. Przewodniczką tej grupy po studiu i pośród ludzi z nim związanych zostaje Madison Darvil, zaufana pracownica Eddiego, która, jak się przekonał, potrafi nawiązać kontakt ze zmarłymi. Wkrótce skorzysta z tej niezwykłej umiejętności…

Informacje dodatkowe o Zło:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-04-16

Kup książkę Zło

Zło - opinie o książce

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Przeczytane,
Gdzie kryje się "Zło"?

"Zło" Heather Graham to lekki kryminał z wątkiem nadprzyrodzonym i romansowym, rozgrywający się w Hollywood.

Eddie Archer to spec od efektów specjalnych, który prowadzi znane studio filmowe w Hollywood. Jego wytwórnia tworzy potwory, monstra, zombie, manekiny, które wyglądają jak ofiary zbrodni i sztuczną krew, która przypomina prawdziwą.

Pewnego dnia na terenie studia dochodzi do prawdziwej zbrodni.  Zostaje zamordowana Jenny Henderson, początkująca aktorka. Zdaniem jedynego świadka, Alistera Archera juniora, syna Eddiego, mordercą był kapłan z filmu "Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egipskiego", który nagle ożył i chwycił nóż. Jak można się domyśleć, policja nie wierzy w zeznania młodego Archera i oskarża go o dokonanie tej makabrycznej zbrodni, gdyż w zamkniętym pomieszczeniu byli tylko oni.

Eddie postanawia poprosić o pomoc swojego przyjaciela, Sama Camerona, który kiedyś pracował w studio, a teraz pracuje w specjalnej jednostce FBI, zwanej Ekipą Łowców oraz Madison Darvil, która ma być ich przewodniczką. Kobieta ma paranormalne zdolności, potrafi nawiązywać kontakt ze zmarłymi... Czy wspólnie uda im się dojść do prawdy?

"Zło" to lekki kryminał z wątkiem nadprzyrodzonym. Sean i Madison potrafią nawiązywać kontakt ze zmarłymi, dzięki czemu metody prowadzenia śledztwa są urozmaicone. Uwagę przykuwa Boggie (Bogart), który jest barwną postacią.

Powieść zawiera także wątek romansowy, który jest trochę przewidywalny. Od początku widać, że między Seanem a Madison zaczyna się coś dziać. Na szczęście romans nie wątkiem dominującym, lecz dodatek do fabuły.

Jak na dobry thriller przystało, w powieści nie brakuje w nim nagłych zwrotów akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni. Heather Graham umiejętnie dawkuje informacje istotne dla sprawy. Trzeba przyznać, że zakończenie jest zaskakujące. Polecam tę powieść miłośnikom lekkich kryminałów z wątkiem romansowym i elementami nadprzyrodzonymi oraz fanom Heather Graham.

Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2023-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Książki przeczytane w 2023,

Akcja tej powieści jest szybka i zawiera wiele ciekawych wątków oraz zwrotów w fabule.

Praktycznie do samego końca nie wiadomo kto okaże się winny, a gdy już zagadka została rozwiązana nie mogłam uwierzyć, że to wszystko skończyło się w taki sposób.

Język autorki jest lekki i przyjemnie się go czyta.

Główni bohaterowie są dobrze wykreowani.

Avatar użytkownika - wiesia884
Przeczytane:2015-05-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Pod słońcem Florydy
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Pod słońcem Florydy

W mrocznych zakamarkach Miami kwitnie mafijna przestępczość. Mąż Spencer Huntington, oficer policji, od lat toczy wojnę z niebezpiecznym półświatkiem....

Zabójczy wdzięk
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Zabójczy wdzięk

Madison jako dziecko stała się prawie naocznym świadkiem brutalnego morderstwa, którego padła ofiarą jej sławna matka. Dziewczynka, choć nie poznała twarzy...