Złotowłosa

"Złotowłosa" to pasjonująca powieść obyczajowa. Zaskakującymi ścieżkami ludzkiego losu prowadzi przez miłość, zdradę i przyjaźń, wplatając w stronice doświadczeń głównej bohaterki ze smakiem napisaną erotykę.

Zuzanna to wychowana na wsi prosta dziewczyna, która w czasie studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim dostaje szansę od życia i w ramach programu Erasmus wyjeżdża na rok do Paryża. Zakochuje się tam w przystojnym studencie ze Szwajcarii. Złotowłosa odkrywa, czym są miłość, seks i pożądanie. Jednak złośliwy los krzyżuje jej plany i niszczy misternie zbudowane uczucie.

Zdruzgotana Zuzanna wraca do Polski, gdzie po trudnej walce z depresją krok po kroku układa sobie życie. Gdy po kilku latach dopadają ją koszmary z przeszłości, jej ustatkowane życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Czy brutalnie przerwana miłość z przeszłości może ponownie rozkwitnąć szczęściem? A może w pobliżu jest ktoś, kto bezgranicznie kocha Złotowłosą i może zaoferować jej bezinteresowne uczucie?

Krzysztof Jóźwik w doskonale przyprawionej opowieści o namiętności ze smakiem prowadzi czytelnika przez labirynt kobiecych pragnień.

Informacje dodatkowe o Złotowłosa :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą
Data wydania: 2023-10-12

Kup książkę Złotowłosa

Złotowłosa - opinie o książce

,,To było najważniejsze. Życie, zdrowie, miłość".

,,Złotowłosa" to powieść obyczajowa napisana przez mężczyznę, gdzie Autor obiecuje doskonale przyprawioną opowieść o namiętności i labiryncie kobiecych pragnień..

Poznajcie zatem Zuzannę i jej historię. A wszystko zaczyna się od wielkiego marzenia o szczęściu, karierze, pieniądzach, wielkiej miłości. A potem życie brutalnie weryfikuje przyjęte założenia, burzy teorie, poddaje w wątpliwość słuszność decyzji, zmusza do zmiany kierunku, rzuca na kolana, karze płynąć z prądem lub pod prąd, postępować niekiedy przeciw sobie..

Młoda dziewczyna, pochodząca w wiejskiej rodziny, dzięki swojemu talentowi i sile przebicia dostaje się na studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. A potem szansę wyjazdu w ramach programu Erasmus na rok do Paryża. Miejsca, gdzie wszystko wydaje się możliwe, wystarczy tylko chcieć.. poddać się magii chwili. Tu kobieta poznaje miłość swojego życia. A potem okazuje się, że los okrutnie z niej zadrwił.. pierwszy raz i wcale nie ostatni.
I choć główna bohaterka na początku mnie irytowała, potem zaczęłam ją lepiej czytać, rozumieć, współczuć jej, kibicować..

,,Złotowłosa" to pełna emocji opowieść o pogodni za szczęściem, a momentami jego substytutem. O zaczynaniu od nowa, poszukiwaniu równowagi i sensu życia. O miłości, przyjaźni i wyrachowaniu. I w końcu o tym, że żyje się raz tu i teraz, każda decyzja ma swoje konsekwencje, pierwsza miłość nie zawsze jest ostatnią, a szczęście to pojęcie mocno względne.

Podobało mi się podejście autora do pełnej skrajności kobiecej natury, próba przemycenia męskich racji, dynamiczna akcja i zakończenie dające przestrzeń do osobistych refleksji.

Podobno ciąg dalszy nastąpi. Myślę, że się skuszę.

Tymczasem - polecam ,,Złotowłosą" dla pasjonatów powieści obyczajowych i nie tylko.

Druciarz
Krzysztof Jóźwik0
Okładka ksiązki - Druciarz

ŚMIERĆ ZAWSZE ZOSTAWIA PO SOBIE ŚLAD. Puławami wstrząsa kolejna popełniona z najwyższym okrucieństwem zbrodnia. Na terenie Zakładów Azotowych policjanci...

Chwasty
Krzysztof Jóźwik0
Okładka ksiązki - Chwasty

Seria brutalnych morderstw dokonanych ze szczególnym okrucieństwem jest zmorą dla prowadzących w Warszawie śledztwo policjantów i prokuratury. Zabójca...