Zmarnowany czas

Niektóre wydarzenia w życiu człowieka zostawiają ślad na długie lata. Niektóre, zmieniają je na zawsze. Tak właśnie zadziałała umowa zawarta przez Olę i Marcela.

Życie Oli wywróciło się do góry nogami, ponieważ pokazał się w nim Olek. Natomiast perfekcyjny świat Marcela runął w przepaść.

Czy ponowne spotkanie tych dwojga wywoła kolejną rewolucję? Ściągnie im na głowy poważne kłopoty, czy pozwoli spokojnie cieszyć się życiem?

Informacje dodatkowe o Zmarnowany czas:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-07-11

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Zmarnowany czas

Zmarnowany czas - opinie o książce

Wracamy do losów Oli i Marcela, które mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie „Zmarnowany rozsądek”. Ola po rozwodzie z Marcelem układa sobie życie wspólnie z Olkiem i chociaż dostała pieniądze od Marcela, nie tknęła ich, tylko sama zakasała rękawy, by utrzymać rodzinę. Pomagał jej Paweł (przyjaciela Marcela), który uparcie próbował sprawić, aby Ola się z nim związała. Marcel wraca do Gdańska i ponownie spotyka Olę, o której tak naprawdę nie mógł zapomnieć. Pragnie naprawić błędy, ale czy Ola ponownie dopuści go do swojego życia? Ktoś tutaj będzie chciał mocno namieszać w życiu tych dwojga, próbując im odebrać syna. Jak zakończy się ich historia?

Izabela Grabda na kontynuację losów naszych bohaterów kazała sobie czekać ponad rok, a biedni czytelnicy przez ten czas, musieli się domyślać, jak dalej potoczy się ich życie. Z całą pewnością było warto poczekać, gdyż w powieści mamy sporo uwikłanych intryg, problemów i prób odzyskania zaufania. Autorka z całą pewnością zadbała o to, abyśmy nie mieli ani chwili spokoju na oddech, gdyż wydarzenia zawarte w tej książce nam na to nie pozwalają.

Poznajemy Olka, syna Oli i Marcela, który jest uroczym dwulatkiem kochającym jedzenie. Gdyby mógł jadłby całymi dniami, a może i nawet przez sen, jednak jego matka skutecznie udaremnia mu jego zapędy. To naprawdę sympatyczny, mały chłopiec, którego nie sposób nie pokochać. Jest też z niego niezły obserwator i wyczuwa gorsze nastroje matki.

Ola pracuje, opiekuje się synem i stara się go wychowywać na porządnego człowieka. Paweł nieustannie jej we wszystkim pomaga, ona jednak nie jest w stanie go pokochać, gdyż jej serce w dalszym ciągu należy do Marcela, który mocno ją skrzywdził. Dlatego, kiedy ten ponownie pojawia się w jej życiu, stara się nie ulec jego urokowi, ale z każdym kolejnym spotkaniem wychodzi jej to coraz gorzej.
Marcel musiał spaść na samo dno, aby się z niego odbić. Dokonuje się w nim przemiana, chociaż pewne rzeczy trudno mu zmienić i zaakceptować. Jedno wie na pewno, że popełnił największy błąd życia pozostawiając kobietę swojego życia samą w ciąży. Pragnie naprawić wyrządzone zło, a już tym bardziej nie podoba mu się to, że Paweł chce na stałe zagościć w życiu Oli.

Który z tych dwóch mężczyzn ma uczciwe zamiary? Marcel, który już raz ją porzucił i zostawił samą, a może Paweł, który każdego dnia próbuje wkraść się w jej łaski? Któremu z nich może tak naprawdę zaufać?

„Ola zamknęła oczy. Czuła, jak zaczyna jej dudnić w skroniach. Teraz nabrała pewności, że Lucjan z Eweliną nie odpuszczą i będą walczyli do upadłego. Kres zniszczy nie tylko ją, ale też narobi problemów Marcelowi i może doprowadzić do ruiny Maćka. Ma do tego dopuścić, żeby Olek był w przyszłości bogatym człowiekiem? Nigdy nie była materialistką, zawsze uważała, że pieniądze są tylko dodatkiem pozwalającym lepiej żyć. Że w życiu są ważniejsze rzeczy niż pieniądze. Nie zachłysnęła się luksusowym życiem, które zafundowała jej najpierw Ludmiła, a później Marcel. Nie robiło jej różnicy, czy kupi torebkę za dwie dychy czy wyda na nią kilka tysięcy. Mogła mieszkać w biednej kawalerce, byle z Olkiem i Marcelem. Byle mieć tych dwóch facetów przy sobie.”

Niniejsza pozycja ukazuje nam uroki życia, jego blaski i cienie, chwile radości oraz słabości. Zawiedzione zaufanie, skrywane tajemnice, oszustwa, a także walkę o dobro własnego dziecka. Izabela Grabda stara się nam również pokazać, że pieniądze niekoniecznie pozwalają nam być szczęśliwymi, a czasami wręcz prowadzą nas do kłopotów. Bo czy nie ważniejsze od pieniędzy powinno być dobro bliskich nam osób?
Świetna kreacja bohaterów i choć momentami wręcz miałam ochotę udusić Marcela gołymi rękami, to podobała mi się jego wewnętrzna przemiana. Olek jak już wiecie skradł moje serce całkowicie. Ola stała się twardo stąpającą po ziemi kobietą, która wiedziała, czego chce od życia. Natomiast Paweł od początku mi się nie podobał.

"Zmarnowany czas" to historia dwojga zagubionych dusz, które się odnajdują i muszą odnaleźć wspólny rytm, aby utrzymać się na „powierzchni wody”. Przed wami emocjonująca lektura, której warto poświęcić czas. Polecam!

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-09-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Poprzedni tom wywołał we mnie tyle emocji, że przez kilka kolejnych godzin próbowałam dojść do siebie. Dlatego do tej książki podeszłam z ogromnym apetytem czytelniczym, który nie pozwolił mi, oderwać się od lektury.

Jeśli nie czytałeś poprzedniej części, to w tym momencie powinieneś przejść do kolejnego akapitu- będzie spoiler pierwszego tomu.

Ola po powiadomieniu Marcela o nieoczekiwanym zajściu w ciążę, musi uporać się z konsekwencjami, jakie przyniósł jej odmienny stan. Jednak z biegiem czasu życie bawidamka zaczyna nudzić Marcela, a żadna kobieta nie jest w stanie dać mu tego, co czuł przy Oli. Tyle że ona wcale nie czeka na niego z otwartymi ramionami... Wykorzystując sytuację, Paweł zakrada się do jej życia, chcąc ja związać u swojego boku na stałe.
Czy z tego miłosnego trójkąta ktokolwiek wyjdzie cało? Kto okaże się mieć dobre zamiary wobec bezbronnej, choć pyskatej, Oli?

Koniec spoilera. Można czytac dalej ?

Główna bohaterka nie mięknie wraz z pojawieniem się na świecie małej istotki. Wręcz przeciwnie-wychodzi z niej jeszcze większą kocica, która może zaatakować w każdym momencie. W tej części autorce ponownie udało się namieszać mi w głowie i muszę przyznać, że był moment, w którym zaczęłam się zastanawiać, czy aby mój radar nie wyprowadził mnie na manowce ?
Każdy z mężczyzn, starających się o względu Oli miał w rękawie Asa, którego potrafił użyć w najmniej odpowiednim momencie. Jednak i tu podejście na zimno do całej sytuacji, szybko studziło entuzjazm lowelasów.
Autorka ubarwiła historię, wprowadzając czarne charaktery, których przebiegłość nie znała granic. Ponownie mogliśmy ekscytować się narracja z punktu widzenia dwóch osób, która doskonale wyjaśniała poboczne wątki, jednak jej sprawne poprowadzenie sprawiło, że nie mogliśmy mieć pewności w niczym do końca.

Po skończeniu lektury, poczułam dziwna pustkę i tęsknotę za bohaterami. Szkoda, że ich perypetie się zakończyły. Mam nadzieję, że autorce uda się napisać jeszcze wiele książek, które równie mocno wciągną mnie do swego świata.

Zdecydowanie polecam???

Aby poznać finał perypetii Aleksandry i Marcela, których czytelnicy poznali w powieści "Zmarnowany rozsądek", trzeba się było uzbroić w cierpliwość i poczekać półtora roku. Przez ten czas można było wieszać psy na Marcelu, który odrzucił możliwość stworzenia szczęśliwej rodziny i wybrał wygodne życie sławnego pisarza... chociaż może nie do końca mu ten wybór wyszedł na dobre.

Kiedy Marcel postanawia wrócić na stare śmieci, czyli do swojego mieszkania w Gdańsku, nie spodziewa się, że jego życie znów zakręci młynka, a los dostarczy mu niezłych wrażeń. Ola również nie ma pojęcia o tym, że szykują się zmiany. Dopiero co udało jej się z pomocą przyjaciela Marcela, Pawła, ogarnąć życie z dzieckiem... Oluś rośnie jak na drożdżach, a jego hobby to jedzenie. Pocieszny maluch myśli głównie o smakołykach, a Aleksandra stopuje go w tej pasji pochłaniania wszystkiego, co wpadnie mu w rączki. Paweł zaś pomaga, spędza z nimi czas i liczy na to, że Ola w końcu poczuje do niego coś więcej niż tylko sympatię...

Marcel z jednej strony przekonuje Olę do siebie i powrotu do ich związku sprzed rozstania, ale początkowo nie do końca dociera do niego, że Aleksandra to już nie tylko kobieta, z którą się ożenił i rozwiódł, ale przede wszystkim matka jego syna. Obecność Pawła w życiu Oli i Olka go mierzi. Mężczyzna zrobi więc wszystko, by odzyskać ukochaną. Być może skorzysta z pomocy Eweliny? I z pewnością spróbuje dotrzeć do serca Aleksandry przez zjednanie sobie energicznego dwulatka. Czy uda mu się zrealizować plan?

Autorka wplotła w fabułę wiele wątków, z którymi spotykamy się na co dzień. Zawiedzione zaufanie, zranione uczucia, rodzinne niesnaski i przepychanki, niespodziewana choroba czy konsekwencje podejmowanych pochopnie decyzji i wiele innych zdarzeń, które mogą spotkać każdego z nas.

Obyczajowe perypetie bohaterów są wciągające, opowiedziane lekko i z humorem, ale niejednokrotnie wywołują również te negatywne emocje, choćby irytację czy zniecierpliwienie w przypadku nieudolnych działań Marcela, który potrzebował sporo czasu, by dotarły do niego oczywiste sprawy. Ola natomiast okazuje się być rozsądną, stąpającą twardo po ziemi kobietą. Mimo że miała okazję zakosztować życia w bogactwie, kiedy bajka się skończyła, nie skorzystała z pieniędzy, które na otarcie łez dostała od Marcela, tylko zakasała rękawy i poradziła sobie sama.

W tym tomie również możecie liczyć na dużą i przyjemną dla oka czcionkę. Ma to zdecydowanie duże znaczenie przy wadzie wzroku.

Polecam obie części cyklu Zmarnowany rozsądek. Ta lekka lektura idealnie nadaje się na przykład na relaks podczas urlopu.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2023-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023,
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda 0
Okładka ksiązki - Zmarnowany rozsądek

Ola jest zdolną fryzjerką i prowadzi własny salon fryzur, Marcel to sławny pisarz i… niepoprawny kobieciarz. Spotkanie tych dwojga i zawarty przez...

Życie od nowa
Izabela Grabda0
Okładka ksiązki - Życie od nowa

Jedno chce, to nie chce drugie. Malwina nie przypuszczała, że cytat z wierszyka, którego uczy swoich podopiecznych w przedszkolu, stanie się mottem...