Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić

Tom 0 cyklu TED

Odkryj nieoczekiwane przyjemności i ekscytujące możliwości płynące z rozmawiania z nieznajomymi i zobacz, jak te momenty mogą zmienić ciebie i świat, który dzielimy.

„Znajomi nieznajomi” opowiadają się za przyjemnościami płynącymi z rozmawiania z osobami, których nie znasz. Nasze życie jest coraz bardziej odosobnione. Spieszymy się, przemykamy po ulicach ze spuszczonymi głowami, kierujemy myśli gdzie indziej, słuchamy tylko tego, co już znamy, i rzadko staramy się doświadczyć czegoś nowego. Mówienie do obcych pociąga za sobą wspólne doświadczanie człowieczeństwa i tworzy autentyczne powiązania emocjonalne. Poszerza nasz świat. Nawiązywane interakcje utwierdzają związek z miejscami, w których żyjemy, pracujemy i bawimy się, są pięknymi przerwami w rutynie naszego życia. Stark pokazuje, jak rozmawianie z obcymi na nowo budzi nas do życia.

Książka opiera się na życiowej praktyce Stark w rozmawianiu z obcymi ludźmi oraz dokumentuje te krótkie spotkania i pokazuje dynamikę tego, gdzie, jak i dlaczego obcy się ze sobą spotykają. „Znajomi nieznajomi” eksplorują bogate emocjonalne i polityczne znaczenia, które ujawniają się nawet w krótkich rozmowach i nieoczekiwanych spotkaniach z nieznajomymi. Stark ujawnia ukryte procesy, dzięki którym decydujemy, z kim się przywitać i komu zaufać, oraz niepisane zasady, na których te spotkania się opierają. Ta niezwykła książka uczy czytelników, jak rozpocząć rozmowę z nieznajomym i zawiera wyzwania dla tych, którzy odważą się to uczynić.

Informacje dodatkowe o Znajomi nieznajomi. Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić:

Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 2018-10-01
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: When Strangers Meet: How People You Don't Know Can Transform You
Tłumaczenie: Anna Rogozińska

Tagi: Socjologia