Żółtko

Jayne i June Baek nie mają ze sobą nic wspólnego.

June jest o trzy lata starsza, ma całe życie pod kontrolą, jest wszystkowiedzącą narcyzką z nudną pracą i mieszkaniem bez duszy (według Jayne).

Jayne ma problemy z emocjami, musi w końcu skupić się na studiach i przestać marnować pieniądze rodziców (jeśli zapytać June).

Kiedyś były bliskie sobie jak nikt inny, teraz nie łączy ich praktycznie nic, oprócz wspólnego pochodzenia i mieszkania w Nowym Jorku.

Do czasu, gdy June zachoruje, a Jayne będzie jedyną osobą, która może jej pomóc.

Czy zbieg okoliczności, problemy mieszkaniowe i rodzinne sekrety sprawią, że siostry dowiedzą się o sobie więcej, niż są skłonne przyznać? A co, jeśli pomagając June, Jayne będzie musiała zmierzyć się z faktem, że sama też może być chora?

Informacje dodatkowe o Żółtko:

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-05-06, Ocena: 3, Przeczytałem,

??

,,Żółtko" to historia dwóch zupełnie różnych od siebie sióstr, które nie są sobie zbyt bliskie. Sytuacja zmienia się, gdy okazuje się, że u June - starszej z nich - zdiagnozowano raka.

??

Dawno nie miałam takiego chaosu w głowie przy pisaniu recenzji. Może więc dla ułatwienia sprawy wskażę Wam plusy i minusy tej historii.

Co mi się podobało?

? fragmenty o koreańskich korzeniach

? przemiana bohaterek

? ciekawie opisane zaburzenia odżywiania, bez upiększeń

Co odbierało mi przyjemność z lektury?

? chaotyczny styl

? wolne tempo akcji, mnogość opisów i dygresji

? nagromadzenie wulgaryzmów

? zbyt mało pogłębione wątki

? brak dobrego wyjaśnienia podłoża konfliktu między siostrami

Myślę, że najlepszymi fragmentami tej książki są pierwsze i ostatnie rozdziały (choć w zakończeniu zabrakło mi informacji na temat jednej z bohaterek).

Początkowo byłam zaintrygowana tą historią, ale dość szybko okazało się, że czytanie idzie mi dość opornie. Niezbyt podobał mi się styl autorki, nie miałam poczucia, że fabuła dokądś zmierza, a niektóre dialogi były w mojej ocenie niezrozumiałe i nazbyt wulgarne jak na książkę 14+.

Niestety nie potrafiłam empatyzować z głównymi bohaterkami, były one dla mnie po prostu męczące. Choć lubię od czasu do czasu sięgnąć po książkę, która mnie dobije, ta wymęczyła mnie w jakiś nowy, niekomfortowy sposób.

Spodziewałam się pięknej, poruszającej lektury o odradzającej się siostrzanej więzi, ale niestety trochę się zawiodłam. Dostrzegam plusy tej historii, ale nie zdołały zatrzeć raczej negatywnego wrażenia.

[TW: zaburzenia odżywiania]

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoyoung]