Zrób mi jakąś krzywdę

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-03-25
Kategoria: Inne

Debiut literacki autora bestsellerowych powieści: Radio Armageddon, Instytut, Ślepnąc od świateł i Wzgórze Psów oraz współtwórcy popularnego serialu Belfer. Powieść ukazała się po raz pierwszy w 2006 roku.

Zrób mi jakąś krzywdę to obecnie książka kultowa, wciąż czytana, przeżywana i cytowana, a jej nieskrępowany romantyzm i punkrockowy język, po dwunastu latach od premiery, wciąż oczarowują kolejnych czytelników.

Zrób mi jakąś krzywdę to przede wszystkim romans - historia dwudziestopięcioletniego Dawida i piętnastoletniej Kaśki, którzy pewnego letniego dnia wyruszają w szaloną podróż po Polsce. Na swojej drodze spotkają zarówno dresiarzy, jak i bogate emerytki, świadków Jehowy, a także aktorów porno oraz pewnego chorego psychicznie prywatnego detektywa. Podczas tej dziwacznej wyprawy oboje zostaną skonfrontowani z podstawowymi pytaniami o miłość, przyjaźń i dorosłość.

Obecnie trwają prace nad adaptacją filmową powieści.

Jakub Żulczyk (1983 r.) - pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Autor powieści: Radio Armageddon, Instytut, Ślepnąc od świateł i Wzgórze Psów oraz współtwórca serialu Belfer. Publikował m.in. w ,,Polityce", ,,Dzienniku" i ,,Playboyu".

Tagi: Polska

Kup książkę Zrób mi jakąś krzywdę

Opinie o książce - Zrób mi jakąś krzywdę

“Słyszę jakieś fanfary, zanieczyszczone przez szelest kartek harlekina. Słysze gnieciony papier pakowy i brzęk dziesięciogroszówek. Romans w promocji, z dyskontu, dzień przed końcem terminu przydatności do spożycia”.

Debiut Jakuba Żulczyka to historia miłości w drodze - dosłownie i w przenośni. W tej warstwie domniemanej jest właściwie ucieczką przed dorosłością, przed samym sobą. To ucieczka przez kilka zarysowanych i przekroczonych granic: dorosłości, norm społecznych, moralności i prawa. Niektóre pękają jak bańka mydlana, do przekroczenia niektórych brakuje ledwo kroku.

Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2019 r.,
Czarne Słońce
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Czarne Słońce

Scenarzysta „Belfra", autor powieści, na podstawie której powstał serial HBO „Ślepnąc od świateł" zaprasza, by obejrzeć koniec znanego...

Zrób mi jakąś krzywdę. Audiobook
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Zrób mi jakąś krzywdę. Audiobook

Opowiadanie, które Kuba przysłał do "Lampy" nazywało się "Gamecube Girl" i bardzo chciałem dowiedzieć się, co będzie potem. Więc Żulczyk wysłał...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska