Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki

Poznaj nowoczesne sposoby wytwarzania oprogramowania!

Czasy kaskadowego tworzenia projektów odchodzą w niepamięć. Obecne tempo rozwoju aplikacji i rynku nie pozwala poświęcać miesięcy na analizę, tworzenie dokumentacji, projektowanie, a na końcu wytwarzanie, testowanie i wdrażanie. Produkt musi być dostępny błyskawicznie! Pozwala to na natychmiastowe zebranie opinii na jego temat, dostosowanie go do oczekiwań i szybkie reagowanie na wymagane zmiany. Takie założenia może spełnić tylko i wyłącznie zespół wytwarzający oprogramowanie w zwinny sposób!

Ta książka została w całości poświęcona zwinnym praktykom. Sięgnij po nią i przekonaj się, w jaki sposób planować kolejne iteracje, tworzyć kod, a następnie go testować. W kolejnych rozdziałach poznasz praktyczne aspekty zwinnego tworzenia kodu – zobaczysz, jak istotne są zasady: pojedynczej odpowiedzialności, podstawienia Liskov czy odwracania zależności. Znajdziesz tu także zasady projektowania pakietów oraz przydatne wzorce projektowe, omówione na konkretnych przykładach. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich osób zaangażowanych w wytwarzanie oprogramowania i chcących udoskonalić swój proces.

Dzięki tej książce: poznasz fundamenty zwinnego wytwarzania oprogramowania zaznajomisz się z najlepszymi praktykami przekonasz się, jak refaktoryzować kod wybierzesz właściwe wzorce i unikniesz typowych błędów poprawisz swój proces wytwarzania oprogramowania

Zwinne programowanie = większa szansa na sukces projektu!

To jest chyba pierwsza książka, w której ujęto w spójną całość metodykę agile, wzorce projektowe oraz podstawy nowoczesnego wytwarzania oprogramowania. Kiedy Bob Martin mówi, lepiej słuchaj!.

John Vlissides, konsultant i autor książki Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku

Czekałem na tę książkę o wiele za długo. Bob ma ogromną ilość wiedzy do przekazania na temat pragmatyki uprawiania naszego rzemiosła.

Martin Fowler, konsultant i autor książki Architektura systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Wzorce projektowe

W książce Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki, Bob Martin zaprezentował się zarówno jako mistrzowski programista, jak i nauczyciel. Zachwyca swoją praktyczną wiedzą i pięknym stylem.

Craig Larman, konsultant i autor książki UML i wzorce projektowe. Analiza i projektowanie obiektowe oraz iteracyjny model wytwarzania aplikacji

Informacje dodatkowe o Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2014-12-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki

Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki - opinie o książce

Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów
Robert C. Martin0
Okładka ksiązki - Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów

Podręcznik profesjonalnego programisty! Robert C. Martin, znany jako Uncle Bob, to jeden z prawdziwych gwiazdorów branży IT, człowiek o niezwykłej charyzmie...

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty
Robert C. Martin0
Okładka ksiązki - Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

Poznaj najlepsze metody tworzenia doskonałego kodu Jak pisać dobry kod, a zły przekształcić w dobry? Jak formatować kod, aby osiągnąć maksymalną czytelność...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis