Życie miłosne

Ja'ara dzieli swój czas pomiędzy kochającego męża a obiecującą karierę na jerozolimskim uniwersytecie, kiedy pojawia się Arie. Stanowczy mężczyzna zawładnął jej życiem, zburzył hierarchię spraw i wyobrażenia o uczuciowych związkach. Choć bohaterka trwa w rozdarciu, narażona niekiedy na śmieszność lub upokorzenia, z całą mocą przeżywa jednak zmysłową stronę nowego związku. Powieść przesiąknięta jest erotyzmem i emocjami, ukazywanymi przez autorkę w sposób niezwykle prosty, autentyczny i przykuwający - co przesądziło o międzynarodowym sukcesie książki. 8 listopada 2007 odbyła się premiera filmu Liebesleben (AKA Haye ahavah / Love Life) na podstawie powieści Z. Shalev "Życie miłosne". Reżyserii podjęła się Maria Schrader, scenariusz napisała razem z Leilą Stieler.

Informacje dodatkowe o Życie miłosne:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-06-05

Kup książkę Życie miłosne

Życie miłosne - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2016-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek - 2016,
Trzy dni po przeczytaniu wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem, jakie zostawiła po sobie ta książka. ,,Życie miłosne" to mocna, bardzo oryginalna powieść psychologiczna o wewnętrznym życiu Ja'ary, starającej się o etat na uniwersytecie biblistki. Młoda kobieta znajduje się na życiowym zakręcie - jest rozdarta między stabilnym lecz nudnym małżeństwem, a romansem ze znacznie starszym, fascynującym mężczyzną, dawnym przyjacielem jej rodziców. I choć opis zapowiada banalną historię, to proza Zeruyi Shalev jest inna niż wszystko, co czytałam do tej pory. Urzekła mnie niespokojną narracją pozbawioną dialogów, emocjonalno-erotyczną grą głównych bohaterów i zgrabnym wplataniem odniesień do Starego Testamentu. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - rena-56-56
rena-56-56
Przeczytane:2013-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-10-08, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

"Życie miłosne" to nie jest łatwa lektura. Autorka stosuje  paplaninę słów. Trzeba zagłębić się w nią od samego początku,  aby nie stracić sensu tej historii.  Musiałam bardzo skupić się na tej książce, bo styl autorki jest ciężki i momentami męczący.

Poznajemy historię Ja'ary Korman, która jest studentką na jerozolimskiej uczelni. Dziewczyna jest mężatką,  ale wdaje się w destrukcyjny romans ze starszym mężczyzną.  Zakochuje się w przyjacielu swojego ojca. Ja'ara jak opętana jest zafascynowana nim. Czuje,  że on nigdy nie odwzajemni jej miłości,  a jednak owładnięta żądzą i pożądaniem niszczy swoje szczęśliwe małżeństwo,  marnuje szansę na pracę naukową. Uzależnia się od mężczyzny, który ciągle zmienia swoje oblicze i wpada w obłęd, by wzbudzić jego miłość. Ja'ara wie, że nigdy nie uwolni się od niego i boi się konsekwencji swoich czynów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak zakończy się ta historia to sięgnijcie po tę książkę.

Podczas czytania zadawałam sobie mnóstwo pytań. Zastanawiałam się nad tym, co łączy rodziców Ja'ary z jej kochankiem? Co zrobi mąż Ja'ary, gdy dowie się,  że Ja'ara go zdradziła?

Niestety nie dostałam odpowiedzi na wszystkie pytania.  Nie rozumiem, co ona widziała w tym starym dziwkarzu, który na każdym kroku upokarzał ją. Może szukała szczęścia, ale mnie jej zachowanie strasznie irytowało. Jej relacja z kochankiem doprowadzała mnie do szewskiej pasji.

Autorka umiejętnie wplotła w fabułę kłamstwa, sekrety, zdradę, chorobę, śmierć,  żałobę,  różne oblicza miłości,  obsesję,  uzależnienie.  Zmusza czytelnika do przemyśleń i pokazuje psychikę kobiety zakochanej w żonatym mężczyźnie.

Czeka Was lektura pełna emocji,  chorej fascynacji,  destrukcyjnych relacji z domieszką scen erotycznych.

Myślę, że dam jeszcze szansę autorce i sięgnę po inny tytuł spod jej pióra.

Dajcie znać, czy czytaliście książki Zeruyi Shalev?

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - monikad
monikad
Przeczytane:2016-12-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Mąż i żona
Zeruya Shalev 0
Okładka ksiązki - Mąż i żona

Naama pracuje w opiece społecznej. Opiekuje się porzuconymi matkami i dziećmi, nie dostrzegając rozkładu jej własnego, na pozór uporządkowanego życia rodzinnego...

Ból. Audiobook
Zeruya Shalev0
Okładka ksiązki - Ból. Audiobook

Przypadkowe spotkanie z niewidzianym od lat Ejtanem, wielka młodzieńczą miłością Iris, na nowo otwiera nie do końca zagojone rany. Mimo żalu i gniewu,...