Życie (nie)całkiem spokojne

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

W latach 1994-2008 ukazała się siedmiotomowa Autobiografia pisarki. Z jednej strony, siedem tomów to niewiele, by opisać barwne i obfitujące tak w zabawne, jak i zaskakujące momenty życie, z których wiele znalazło później swe rozwinięcie w powieściach Autorki.

Z drugiej jednak strony, siedem tomów to sporo do przeczytania. Nie wszyscy dysponują czasem czy cierpliwością w stopniu pozwalającym na zafundowanie sobie takiego luksusu. Wychodząc zatem naprzeciw tym ostatnim, postanowiliśmy wszystko to, co zajęło przedtem siedem tomów (a nawet troszkę więcej, bo czas przecież biegnie naprzód), teraz zmieścić w jednym, który właśnie oddajemy do Waszych rąk.

Kup książkę Życie (nie)całkiem spokojne

Opinie o książce - Życie (nie)całkiem spokojne

Avatar użytkownika - kroplina
kroplina
Przeczytane:2014-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przyznam szczerze, że jestem wielką fanką twórczości J. Chmielewskiej i już od dawna chciałam przeczytać jej autobiografię. Jednak zdobycie siedmiu tomów w bibliotece było raczej nierealne. Na szczęście wydawcy wyszli naprzeciw czytelnikowi i ciekawe życie niebanalnej pisarki zmieścili w jednej pozycji. Książka fantastyczna. Można dowiedzieć się z niej nie tylko tego skąd pani Chmielewska brała pomysły do swoich książek, ale wiele informacji o niej samej. Poznajemy tu osobę bardzo ciepłą, pełną humoru i dystansu do samej siebie, która ciekawe historie ze swojego życia przenosi na karty książek. Polecam gorąco tym bardziej, że żadna książka nie wyjdzie już spod jej pióra.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Bardzo lubię twórczość Joanny Chmielewskiej i choć czytałam wszystkie tomy Autobiografii z chęcią wzięłam do ręki tę książkę. Przypomniałam sobie losy twórczyni i jedyne co mnie martwi to to, że nie będzie już nowych książek tej autorki
Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2019-01-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, książki 2019,

Było miło poczytać o tym, skąd się brały tematy do książek Joanny Chmielewskiej, ale jak dla mnie, ta książka jest strasznie chaotyczna.

Porwanie
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Porwanie

W sielską atmosferę popołudniowego brydża wdziera się umundurowana jednostka policyjna, szukając ofiary kolejnego porwania. I dom pisarki Joanny Chmielewskiej...

Duża Polka
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Duża Polka

Bodzio milczał długą chwilę. Mechanicznie otworzył drugą butelkę piwa i spróbował całą zawartość wlać do jednej szklanki. Zdążyłam usunąć spod stołu plażową...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;