Życie od nowa

Nowa wspaniała powieść historyczna

autorki bestsellerów Charlotte Roth,

osadzona w międzywojennym Sopocie.

Kipi tu radość życia i panuje beztroski nastrój lata. Czworo przyjaciół: Lore, Gundi, Julius i Erik zabawiają turystów skocznymi rytmami i chwytliwymi melodiami, marząc o wielkiej karierze muzycznej. Wkrótce rzeczywiście odnoszą sukces i mogą przemierzać morza na pokładzie luksusowego okrętu Wilhelm Gustloff.

Trudno im jednak zaakceptować to, że czasy bardzo się zmieniły. Gundi zakochuje się w śpiewaku Tadku, ale wtedy właśnie Hitler napada na Polskę i Tadek dołącza do ruchu oporu. Czy oznacza to koniec wielkiej miłości? Po latach młoda Wanda wyrusza na poszukiwanie tego, co zostało z ich marzeń.

,,Życie od nowa" to porywająca i autentyczna, wzruszająca historia z głębokim wglądem w przeszłość.

Mainhattan Kurier

Informacje dodatkowe o Życie od nowa:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-01-12
Tytuł oryginału: Wenn wir wieder leben

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Życie od nowa

Życie od nowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Uwielbiam sięgać po nostalgiczne, przejmujące, dotykające duszy opowieści, które dopieszczone zostały przeszywającymi historiami z okresu wojny. Gwarantują one zawsze obezwładniającą lekturę, trafiającą do najgłębszych zakamarków odurzonego serca. Tak było i  w tym wypadku, gdzie okres powojenny przeplata się z wstrząsającą przeszłością, dopełniając całość niezwykłym sekretem, który dosłownie spędza sen z powiek. Rozwiązanie tajemnicy silnie motywuje do dalszego czytania, a jednak nie wiedzie prymu. Charlotte Roth bowiem nakreśliła piękną, jakże głęboką historię, jaką czytający pragnie się delektować jak najdłużej.

Autorka zabiera swoich czytelników w pasjonującą, niezapomnianą podróż do międzywojennego Sopotu, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczęło. Poznajemy grupkę młodych ludzi, zafascynowanych muzyką, wierzących, że świat stoi przed nim otworem. Brutalny los dość szybko pozbawia ich złudzeń, stawiając na drodze kolejne przeszkody, a jednak upór i determinacja sprawiają, że wkrótce spełniają marzenie o występach na scenie. Niestety, rzeczywistość wokół nich zaczyna się diametralnie zmieniać, a oni sami zostają postawieni przed lawiną trudnych wyborów, mających dalekosiężne skutki...

Bezsprzecznie, to jedna z tych pozycji, które choć toczą się powolnym tempem, wywołują wiele emocji i skłaniają do zadumy, nie tylko na temat życia bohaterów, lecz również  naszego własnego. Pisarka włada nadzwyczaj wyrafinowanym, ekspresyjnym piórem, dlatego wszelkie opisy intensywnie rozbudzają zamysły, a zauroczony czytelnik, niczym w otumaniającym transie, kroczy po kolejnych słowach i czuje się jak naoczny świadek tych przejmujących wydarzeń i wyborów.

"Życie od nowa"  jest zaskakującą, dotykającą najczulszej struny, odurzającą, a przede wszystkim dopełnioną mocnym, szokującym finałem historią o trudnych wyborach i ich rozległych, nieodwracalnych skutkach, ale też pasjonującą opowieścią o niezwykłej determinacji, spełnianiu marzeń, wreszcie o poświęceniu i macierzyńskim instynkcie, miłości, zdolnej absolutnie do wszystkiego! Boleśnie prawdziwa, przeszywająca na wskroś, dopełniona mistrzowskimi kreacjami bohaterów! Dla tak wspaniałej uczty literackiej, warto zarwać całą noc!

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa