"13: Musical" - filmowa wersja znanego musicalu "13" trafiła na Netflix

Data: 2022-08-12 12:05:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Netflix udostępnił z dniem dzisiejszą filmową wersję musicalu "13",  Roberta Browna, Roberta Horna i Dana Elisha. Komediodramat muzyczny i zarazem film dla nastolatków nosi tytuł 13: Musial i już możemy oglądać go na platformie. 

Obrazek w treści Zdjęcie: Netflix

Film Musical: 13 to barwna muzyczna opowieść dla nastolatków, ekranizacja musicalu "13". Co wiemy o kolejnej produkcji dla nieco młodszych widzów? O cym opowiada? Kto jest jej bohaterem? Sprawdzamy! 

13: Musical – opis filmu

Film 13: Musical to amerykański dramat, z elementami komedii, ale przede wszystkim muzyczna opowieść dla nastolatków, bazująca na oryginalnym musicalu, który został przeniesiony na ekrany przez jednego jego autorów. Bohaterem filmu, w którym znajdziemy mnóstwo muzyki i kolorów, jest nastolatek, który nagle musi zmienić swoje życie. 

   Czytaj również: Premiery Netflixa w sierpniu 2022. Nowe filmy i seriale na Netflixie

Po rozwodzie rodziców, Evan Goodman musi wyprowadzić się  wielkiego Nowego Jorku, by zamieszkać w niewielkim miasteczku w Indianie, u swojej babci. Dzieciak nie może pogodzić się z faktem, że nastąpiło to tuż przed jego przyjęciem z okazji bar micwy. Na miejscu w nowym domu, w  Walkerton postanawia wyprawić przyjęcie, jakiego nie mógł w Nowym Jorku, przy okazji poznając nowe otoczenie i zyskując ciekawych przyjaciół. Przyjdzie mu także stać się rozjemcą dwóch zwaśnionych ze sobą grup nastolatków. 

13: Musical – obsada filmu

W filmie 13: Musical w obsadzie znaleźli się: Eli Golden, Debra Messing, Peter Hermann, Josh Peck, Rhea Perlman, Gabriella Uhl, Jonathan Lengel, Frankie McNellis, Lindsey Blackwell.

    Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 7 do 14 sierpnia 2022 roku

Reżyserem filmu jest Tamry Davis. Film powstał na niezwykle popularnym broadwayowskim musicalu pt. „13” z 2008 roku, autorstwa Roberta Browna, Roberta Horna i Dana Elisha.

13: Musical – kiedy i gdzie premiera?

 13: Musical to filmowa produkcja, oparta na znanym musicalu, która jest jednocześnie oryginalnym tytułem filmowym stworzonym dla platformy Netflix. Dlatego też film dostępny jest na Netfliksie. Jego preiera nastąpiła w dniu dzisiejszym, 12 sierpnia 2022 roku, oczywiście w godzinach porannych. 

13: Musical – opinie o filmie

Film 13: Musical to produkcja filmowa, która, jak już wspominaliśmy bazuje na niezwykle popularnym musicalu, więc przede wszystkim przypadnie do gustu zwolennikom musicali i filmów muzycznych. Spodoba się także młodszej części użytkowników Netflix. jest to bowiem film dla nastolatków. 

  Czytaj również: 13: Musical, informacje o filmie - opis

Może przypaść do gustu także miłośnikom komediodramatów. 

13: Musical – książki

Film o tytule 13: Musical został oparty musicalu "13", więc scenariuszowo mocno na nim bazuje. Nie ma natomiast swego odpowiednika w książce. W zamian polecamy zatem lekturę innej książki o tematyce młodzieżowej. Tym razem jest to książka o tytule Lonely Heart, której autorką jest Mona Kasten. Jest to książka z cyklu Scarlet Luck.

Książkę "Loney Heart", wydawnictwa Jaguar można kupić taniej poniżej:

Tagi: netflix, filmy muzyczne, młodzieżowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje