2 sezon 1670 w toku! Rozpoczęły się prace na planie 2 sezonu

Data: 2024-07-05 15:09:05 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

1670 to serial, który przed kilkoma miesiącami podbił serca widzów. I jak się okazuje – widzowie Netfliksa wkrótce ponownie spotkają się z polskimi szlachcicami. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia lokacji na Podkarpaciu, gdzie kręcona będzie produkcja.

Kadr z serialu 1670 od Netflixfot. R. Palka / Netflix

1670 to jeden z tych seriali Netfliksa, który naprawdę szerokim echem odbił się w polskich mediach. Produkcja urzekła Polaków humorem i dystansem do narodowej historii, ale także – umiejętnością gry z polskimi przywarami. I choć już od dłuższego czasu wiadomo, że doczekamy się kolejnego sezonu, to teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły nadchodzącej transzy. 

1670 2 sezon – rozpoczęły się zdjęcia do nowego sezonu serialu 

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia prezentujące lokacje, w których już wkrótce pojawią się aktorzy i aktorki wcielający w bohaterów 1670. Oznacza to, że prace na planie zaczną się już niedługo. 

Zdjęcia z planu udostępnił na swoim profilu na serwisie X Kino Alert. Zobaczyć możemy m.in. drewnianą łódź oraz budowę drewnianych chat. Możliwe, że to właśnie w niej już wkrótce ponownie pojawi się szlachcic Jan Paweł Adamczewski.

2 sezon serialu 1670 – gdzie jest nagrywany serial?

Przygotowania do zdjęć trwają obecnie w skansenie w Kolbuszowej. Warto wspomnieć, że w tym samym miejscu nagrywano znaczną część zdjęć do pierwszego sezonu serialu.

Informacje o tym, że w muzeum etnograficznym trwać będą zdjęcia do telewizyjnej produkcji, potwierdziła sama instytucja, która na swoich mediach społecznościowych poinformowała o zamknięciu części skansenu: 

Z powodu budowania planu filmowego wstęp do wsi rzeszowskiej będzie niemożliwy do 30 czerwca. Za utrudnienia bardzo przepraszamy! Po 30 czerwca, w czasie trwania zdjęć do filmu, wstęp do sektora Rzeszowiaków będzie możliwy w weekendy, po wcześniejszym umówieniu się z przewodnikiem

– czytamy na Facebooku MKL w Kolbuszowej.

Mimo prac nad scenografią, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej pozostaje otwarte dla zwiedzających. 

 

Premiera 2 sezonu 1670 zaplanowana została na 2025 rok. Choć na razie nieznane są szczegóły dotyczące fabuły nadchodzącego serialu, wiadomo, że akcja nowych odcinków serialu pozostanie w tej samej epoce, co pierwsza transza. Ponownie na ekranie zobaczymy Jana Pawła Adamczewskiego, choć wydaje się niemal pewne, że wraz z nowym sezonem pojawią się też i nowi bohaterowie.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie w rolę Jana Pawła Adamczewskiego wcielał się Bartłomiej Topa. U jego boku wystąpili m.in. Katarzyna Herman, Martyna Byczkowska i Michał Sikorski. Pierwszy sezon serialu liczył osiem odcinków. Producentem wykonawczym serialu było Akson Studio. Za scenariusz odpowiadał Jakub Rużyłło. 

Więcej na temat nadchodzących filmów i seriali dowiecie się z zapowiedzi naszego serwisu.

Przeczytaj także:


  Tagi: premiery netflix, premiery netflixa, 1670, seriale netflix, polskie seriale,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje