Szlachta według Netflixa. Będzie serial „1670” 

Data: 2023-10-05 11:17:22 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Netflix zapowiedział właśnie premierę nowego polskiego serialu oryginalnego – 1670. Ma to być nowa komediowa produkcja, która przeniesie widzów do siedemnastowiecznej Rzeczpospolitej, a bohaterami będą polscy szlachcice. 

Kadr z serialu 1670 fot. Robert Pałka / Netflix

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że na platformę Netflix trafiła właśnie adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza, dopiero co zobaczyliśmy nową wersję Znachora, a już teraz Netflix ogłasza kolejną polską produkcję – serial komediowy 1670. Co zaś najciekawsze, w humorystyczny sposób pokazywać ma losy sarmatów. 

1670 – nowy serial Netflix. O czym będzie? 

Nowa produkcja przenieść ma nas do tytułowego roku 1670. Głównym bohaterem serialu jest Jan, szlachcic i właściciel połowy wsi, który ma jedno pragnienie: chce znaleźć się na kartach historii swojego kraju. Niestety, chociaż Jan wiele w życiu osiągnął, ostatnio dobra passa przestała mu towarzyszyć. Codzienność właściciela ziemskiego bardzo mu ciąży, zwłaszcza gdy chłopi zdają się coraz bardziej niezadowoleni. Co więcej, córka nie zgadza się na aranżowane małżeństwo, co przyprawa Jana o ból głowy, tymczasem sąsiad Andrzej ma zamiar prześcignąć go w tym roku i zebrać znacznie większe plony. 

Czytaj także: "Downton Abbey: Nowa epoka" - sequel popularnego serialu trafił na Netflix!

Już teraz Netflix zapowiada swoją nową produkcję 1670 jako „przerysowany portret polskiej szlachty”. Jak można się spodziewać, przygód polskiego szlachcica Jana w serialu ma być niemało, a przy tym – jeszcze więcej śmiechu. 

1670 – zwiastun

Wraz z ogłoszeniem informacji o serialu, Netflix zaprezentował także pierwszy zwiastun wideo. Zobaczyć można w nim głównych bohaterów produkcji: szlachcica Jana, jego żonę, Zofię, synów Stanisława i Jakuba oraz chłopa Macieja.

Żywot chłopa pańszczyźnianego jest ciężki i pełen cierpień. Ale da się go przeżyć. 

1670 – kto wystąpi w nowym serialu? 

W najnowszej produkcji wystąpi przede wszystkim Bartłomiej Topa, wcielający się w postać Jana. U jego boku pojawi się Katarzyna Herman, grająca jego żonę, Zofię, a także Martyna Byczkowska wcielająca się w córkę Anielę. 

Czytaj także: „Szkoła dla elity” – 7 sezon nadchodzi. Poznaliśmy bohaterów

Oprócz nich na ekranie zobaczymy Michała Balickiego, Michała Sikorskiego, Kiryła Pietruczuka i Dobromira Dymeckiego

Serial 1670 – premiera w grudniu 2023 roku 

Za reżyserię serialu 1670 odpowiadają Maciej Buchwald, który do tej pory głównie związany był z teatrem improwizowanym Klancyk oraz Kordian Kądziela. Z kolei pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Rużyłło, który pracował przy serialach Sexify 2, The Office PL czy filmie Kryptonim Polska

 

Tagi: premiery netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje