3 miliony książek na wyprzedaży? Tak, to prawda

Data: 2019-10-17 09:11:45 Autor: pobarski

Wasze półki uginają się od nieprzeczytanych książek? To nic w porównaniu z jedną z wyprzedaży, która odbyła się całkiem niedawno – wówczas klienci mieli do dyspozycji ponad 3 miliony książek!

Wyprzedaz ksiazek w DubajuFoto © Vulphere / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Jak co roku, w Dubaju rozpoczyna się właśnie specjalny festiwal książki o nazwie Big Bad Wolf Books. To właśnie wtedy czytelnicy mają szansę na znalezienie wielu ciekawych tytułów w niezwykle korzystnych cenach.

Czytaj także: Pomaganie przez kupowanie. 10 tysięcy książek na charytatywnej wyprzedaży

Jeśli przeraża Was liczba stoisk na targach książki, to miejsce z pewnością nie jest dla Was – na czytelników podczas Big Bad Wolf Books czeka bowiem mnóstwo książek, jak zapewniają organizatorzy – nawet ponad 3 miliony egzemplarzy. Książki są zaś sprzedawane z rabatem sięgającym nawet -80% ceny!

To kolejna edycja wydarzenia, pierwsza odbyła się w 2009 roku w Malezji, a ubiegłroczona przyciągnęła 150 tysięcy czytelników. Big Bad Wolf Books jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń literackich w Dubaju, jednocześnie stanowi też gratkę dla osób czytających w języku angielskim – to właśnie w tym języku znajdziemy najwięcej wydanych publikacji.

Czytaj także: Egzemplarz Harry’ego Pottera sprzedany za ponad 133 tysiące złotych!

Chociaż festiwal swoje korzenie ma w malezyjskim mieście Petaling Jaya, to teraz organizowany jest w wielu innych miejscach na świecie - przez ostatnie lata swoje edycje w Pakistanie, na Filipinach czy Tajwanie. Obecnie oprócz imprezy w Dubaju, podobne eventy trwają w Colombo na Sri Lance, w mieście Melaka w Malezji oraz w Balikpapan w Indonezji!

Akcja zawsze trwa przez kilka tygodni, a ta w Dubaju, jedna z największych ,działa od środy, 11 października i potrwa aż do najbliższego weekendu. Co ciekawe, Big Bad Wolf Books nie mają… godzin otwarcia! Impreza czynna jest przez całą dobę! Wstęp na imprezę jest zaś bezpłatny.

Czy uważacie, że podobny festiwal sprawdziłby się także w Polsce?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje