3 miliony książek na wyprzedaży? Tak, to prawda

Data: 2019-10-17 09:11:45 Autor: pobarski

Wasze półki uginają się od nieprzeczytanych książek? To nic w porównaniu z jedną z wyprzedaży, która odbyła się całkiem niedawno – wówczas klienci mieli do dyspozycji ponad 3 miliony książek!

Wyprzedaz ksiazek w DubajuFoto © Vulphere / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Jak co roku, w Dubaju rozpoczyna się właśnie specjalny festiwal książki o nazwie Big Bad Wolf Books. To właśnie wtedy czytelnicy mają szansę na znalezienie wielu ciekawych tytułów w niezwykle korzystnych cenach.

Czytaj także: Pomaganie przez kupowanie. 10 tysięcy książek na charytatywnej wyprzedaży

Jeśli przeraża Was liczba stoisk na targach książki, to miejsce z pewnością nie jest dla Was – na czytelników podczas Big Bad Wolf Books czeka bowiem mnóstwo książek, jak zapewniają organizatorzy – nawet ponad 3 miliony egzemplarzy. Książki są zaś sprzedawane z rabatem sięgającym nawet -80% ceny!

To kolejna edycja wydarzenia, pierwsza odbyła się w 2009 roku w Malezji, a ubiegłroczona przyciągnęła 150 tysięcy czytelników. Big Bad Wolf Books jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń literackich w Dubaju, jednocześnie stanowi też gratkę dla osób czytających w języku angielskim – to właśnie w tym języku znajdziemy najwięcej wydanych publikacji.

Czytaj także: Egzemplarz Harry’ego Pottera sprzedany za ponad 133 tysiące złotych!

Chociaż festiwal swoje korzenie ma w malezyjskim mieście Petaling Jaya, to teraz organizowany jest w wielu innych miejscach na świecie - przez ostatnie lata swoje edycje w Pakistanie, na Filipinach czy Tajwanie. Obecnie oprócz imprezy w Dubaju, podobne eventy trwają w Colombo na Sri Lance, w mieście Melaka w Malezji oraz w Balikpapan w Indonezji!

Akcja zawsze trwa przez kilka tygodni, a ta w Dubaju, jedna z największych ,działa od środy, 11 października i potrwa aż do najbliższego weekendu. Co ciekawe, Big Bad Wolf Books nie mają… godzin otwarcia! Impreza czynna jest przez całą dobę! Wstęp na imprezę jest zaś bezpłatny.

Czy uważacie, że podobny festiwal sprawdziłby się także w Polsce?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje