4-latek w 2019 roku przeczytał ponad 300 książek!

Data: 2020-02-16 20:42:27 Autor: pobarski

Ile książek można przeczytać w ciągu jednego roku? Ten chłopak zawstydzi Was liczbą przeczytanych książek, a ma dopiero… 4 lata!

Obrazek w treściFot. materiały podglądowe

Jeśli ktoś sądzi, że moda na czytanie wśród młodych zamiera, nie może bardziej się mylić! Udowodnił to 4-letni mieszkaniec małej wsi Łabunie leżącej na terenie województwa lubelskiego. Jak się okazuje, chłopiec stał się rekordzistą w lokalnej bibliotece.

O historii 4-letniego Pawła Niedziałkowskiego poinformowali bibliotekarze z lokalnej Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie oraz dziennikarze portalu wp.pl. W czasie corocznych sprawozdań biblioteki, odkryto, kto w ubiegłym roku był najaktywniejszym czytelnikiem – okazało się, że z usług wiejskiej książnicy najchętniej korzystał 4-latek, który w 2019 roku wypożyczył prawie 330 książek!

Czytaj także: 12-latek przekazał 1000 książek na cele charytatywne

Oczywiście, miłość do literatury nie narodziła się sama, a sam Pawełek nie potrafi jeszcze dobrze samodzielnie czytać, jednak dzięki wypożyczanym książkom już niebawem może się to zmienić. Jak przyznaje jego mama, Wioletta, chłopiec wraz z nią i starszą siostrą często chodził do biblioteki, gdzie kobiety wypożyczały książki dla siebie. Młody czytelnik sam zapragnął korzystać z usług biblioteki, na co zgodziła się jego mama.

W ten sposób 4-latek zaczął wypożyczać książeczki opowiadające o jego ulubionych postaciach. W okresie fascynacji pracą strażaków – to właśnie książki z reprezentantami tego zawodu Paweł najczęściej wybierał jako swoje lektury. Dzięki dostępowi do książek, chłopiec nie tylko szybko zaczął rozróżniać poszczególne litery, ale także zmieniło się jego zachowanie – stał się śmielszy w formułowaniu zdań i swobodnej rozmowie.

Czytaj także: Obejrzyj za darmo film „Do wszystkich chłopców, których kochałam"

W 2010 roku wieś Łabunie liczyła ok. 2301 mieszkańców. Teraz do lokalnej biblioteki zapisanych jest nieco ponad 1040 czytelników, na których czeka ponad 24 tysiące książek.

Historia małego Pawła udowadnia, że czytanie jest dobrą rozrywką w każdym wieku!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.