5000 zł za czytanie! Trwa konkurs „Zaczytane Katowice"!

Data: 2020-03-18 13:17:45 Autor: Adrianna Michalewska

Prezydent Katowic zaprasza do zabawy... młodych czytelników.

Nieprzewidziana przerwa w nauce wcale nie musi być nudna. Aby dzieci nie snuły się z kąta w kąt i twórczo wykorzystały wolny czas, prezydent Katowic Marcin Krupa zaprosił młodych ludzi do zabawy.

– W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronawirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek. Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł – dodaje.

– mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Obrazek w treści

Konkurs „Zaczytane Katowice". Co trzeba zrobić, by wygrać?

Najpierw wybrać interesującą książkę, a tych na polskim rynku wydawniczym nie brakuje. Właściwie nie ma tygodnia, by do księgarń nie trafiały nowe interesujące pozycje, więc sprawa wydaje się prosta. Jeśli jednak brakuje Wam inspiracji, skorzystajcie z naszego poradnika „Co czytać dzieciom w czasie epidemii?"

Gdy już znajdziecie ciekawą książkę, sfotografujcie okładkę i napiszcie kilka słów o tym, dlaczego ta książka jest dobra. Potem zdjęcie z opisem liczącym do 1000 znaków trzeba wrzucić do mediów społecznościowych i dodać tag #ZaczytaneKatowice.

Konkurs „Zaczytane Katowice". Jak się zgłosić?

Ostatni krok to powiadomienie organizatora o wzięciu udziału w konkursie. W tym celu należy wysłać mail na adres e-mail: zaczytane@katowice.eu w terminie od 16 marca 2020 r. do godz. 23:59 dnia 25 marca 2020 roku. Do maila dołączyć należy formularze zgód, które – wraz z regulaminem – znajdziecie na stronie internetowej: https://www.katowice.eu/SiteAssets/Regulamin%20Zaczytane%20Katowice.pdf

Warto także śledzić profil Miasta Katowice na Facebooku

Pięć tysięcy złotych to niemała kwota. Może się przydać, choćby na nowy komputer albo rower. W końcu idzie wiosna, a przymusowa przerwa w zajęciach szkolnych może być okazją do przeczytania ciekawej powieści.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje