70 tysięcy darmowych książek dla najmłodszych czytelników

Data: 2020-09-23 12:41:33 Autor: pobarski

70 tysięcy darmowych egzemplarzy książek otrzymają uczniowie i nauczyciele z całej Polski w ramach nowego projektu Wydawnictwa HarperCollins Polska. 

Obrazek w treści

Najmłodsi uczniowie i ich nauczyciele z całej Polski już wkrótce otrzymają pakiety darmowych książek w ramach nowego projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”  realizowanego przez Wydawnictwo HarperCollins Polska przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Czytam sobie. Pierwsza klasa! – tysiące bezpłatnych książek dla pierwszaków

 „Czytam sobie” to seria książek dla dzieci, która od lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. W ramach programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” najmłodsi uczniowie  szkół podstawowych będą mieli szansę na otrzymanie darmowych książeczek należących do z serii. Wcześniej odpowiednie materiały dydaktyczne otrzymają również ich nauczyciele. 

Czytaj także: Tysiące książek dla dzieci za darmo – rusza akcja "Czytam sobie"

Wydawnictwo przewidywało, że nowy dom znajdzie około 50 tysięcy książek. Popularność programu przerosła jednak oczekiwania organizatorów, a do projektu przystąpiło ponad 2000 klas pierwszych szkół podstawowych.

Finalnie HarperCollins rozda łącznie ponad 70 tysięcy egzemplarzy książeczek. Odpowiednie materiały zostaną przygotowane również dla rodziców i nauczycieli. 

Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla rodziców i uczniów, jak i szkół, które do niego przystąpiły. Szkoły mogły zadeklarować chęć udziału w akcji poprzez specjalny formularz udostępniony na stronie projektu. 

Pierwszaki zachęcone do czytania

Celem programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” jest zachęcenie najmłodszych do samodzielnej nauki czytania oraz pokazanie, że literatura wciąż może stanowić ciekawą formę rozrywki. Zdaniem Wydawnictwa HarperCollins, książeczki z ich popularnej serii to w Polsce często pierwsze książki czytane samodzielnie przez najmłodszych.

Pandemia COVID-19 spowodowała ogromny wzrost spędzania czasu przez dzieci przed ekranami – czy to komputera, smartfona, czy telewizora. [...] Na przekór trudnej sytuacji rynkowej, na przełomie września i października br. do rąk dzieci i nauczycieli w całej Polsce trafi nieodpłatnie 70 000 książek z bestsellerowej serii „Czytam sobie”

– dodaje wydawnictwo.

Książki z serii „Czytam sobie” to specjalne publikacje, które przygotowywane są z myślą o najmłodszych czytelnikach. Książki podzielone są na kategorie nazwane poziomami. Wraz z postępami w nauce czytania, pokonuje się kolejne trudniejsze poziomy. Autorami książeczek są m.in. Justyna Bednarek, Rafał Witek, Joanna Jagiełło czy Ewa Nowak

W Polsce z ramienia Instytutu Książki realizowany jest także projekt Mała książka - wielki człowiek, w ramach którego dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych mają szansę otrzymać darmową wyprawkę czytelniczą. Wyprawki, w skład których wchodzi m.in. zbiór bajek oraz broszura edukacyjna, rozdawane są w biorących udział w projekcie bibliotekach publicznych. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje