Czy „After 5. Na zawsze” to ostania część przygód Tessy i Hardina?

Data: 2023-09-16 10:34:54 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu do kin w całej Polsce trafiła część piąta filmowej serii After. Na ten moment jest to ostatnie spotkanie z Tessą i Hardinem. Jednak czy twórcy nie mają w planach już żadnej kontynuacji?

Kadr z filmu "After 5"fot. mat. prasowe

After 5. Na zawsze to najnowsza, a zarazem finałowa część filmowej serii, która trafiła do kin 13 września 2023 roku. Produkcja powstała na bazie bestsellerowej twórczości Anny Todd. Rok temu swoją premierę miało After 4. Bez siebie nie przetrwamyza którego reżyserię także odpowiadał Castille Landon

After 5. Na zawsze – o czym opowiada produkcja?

After to seria filmów, która skupia się na Tessie i Hardinie. Para poznała się na studiach i szybo zaczęła żywić do siebie większe uczucia. Na przestrzeni kolejnych części przeżywali oni wiele problemów związkowych i często się kłócili. W poprzednim filmie zerwali ze sobą i teraz nie są razem. Każde z nich stara się odnaleźć w nowej sytuacji i na własną rękę szukać szczęścia. 

czytaj także: „Serce w chmurach” – urocza komedia romantyczna właśnie debiutuje na Netfliksie!

Tessa poświęca się pracy oraz swoim licznym, przelotnym romansom. Hardin natomiast stał się niezwykle popularny po publikacji pierwszej książki. Korzysta wiec z nowego życia i stara się zapomnieć o dawnej miłości. Przenosi się do Lizbony, by uwieść piękną Natalie. To właśnie w Portugalii rozkwita ich romans, który zostaje uwieczniony przez obserwatorów i wycieka do Internetu. Chłopak mimo przeciwności losu stara się wrócić do pisania, jednak czynność ta przypomina mu o Tessie, którą cały czas chciałby odzyskać. 

After 5. Na zawsze – czy będzie ciąg dalszy?

Chociaż twórcy uważają, że After 5. Na zawsze to finałowa część całego cyklu filmowego, to jednak niewykluczone, że w przyszłości powstaną inne produkcje związane z tym uniwersum. Możliwe, że zostanie stworzony prequel, który będzie się opierał na powieści Anny Todd Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę. Ta część skupia się na postaci Hardina i tym, co się działo w jego życiu, zanim poznał Tessę. 

czytaj także: Co nowego na Netflix? Premiery od 15 do 22 września 2023 roku

Pojawiają się również spekulacje, jakoby miała powstać kontynuacja przedstawiająca losy dzieci głównych bohaterów. Chodzi o Emery'ego i Audena, a także ich kuzynkę Addy. Prawdopodobnie jednak w tej produkcji nie zobaczymy już Hero Fiennesa Tiffina, wcielającego się w Hardina oraz Josephine Langford, czyli filmowej Tessy. Przez spory przeskok w czasie w produkcji udział musieliby wziąć inni, dużo starsi aktorzy. 

After 5. Na zawsze – film na podstawie bestsellerowych powieści

Cykl After autorstwa Anny Todd stanowi pierwowzór do produkcji filmowych. After 5. Na zawsze jest produkcją stworzoną na podstawie czwartego tomu serii, zatytułowanego After. Bez siebie nie przetrwamy

Bez siebie nie przetrwamy - książka

Książkę After. Bez siebie nie przetrwamy można w popularnych księgarniach internetowych poniżej: 

Tagi: ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bez siebie nie przetrwamy
Anna Todd5
Okładka książki - Bez siebie nie przetrwamy

Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było coraz mocniejsze. Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje