reklama

Anna Todd


Anna Todd to amerykańska pisarka i scenarzystka. Seria After, była najpierw tworzona na Wattpadzie i już wtedy zebrała spore grono fanów. Szybko została wydana, a jej popularność rozniosła na wiele krajów. 

Anna Todd - biografia, życie i twórczość

Anna Renee Todd urodziła się 20 marca w 1989 roku. Wychowywała się w Dayton w stanie Ohio. Aktualnie mieszka w Austin w Teksasie.

Anna Todd – kariera z Wattpada

Autorka zaczęła od pisania fanfiction na platformie Wattpad. Przez rok publikowała jeden rozdział powieści dziennie. Historia zainspirowana była fandomem i muzyką zespołu One Direction. Pierwowzorem głównego bohatera Hardina Scotta jest piosenkarz Harry Styles. 

Anna Todd – książki

Fanfiction zyskało ogromną popularność i już w 2014 roku zostało wydane przez Gallery Books. W tym samym roku Anna Todd podpisała także kontrakt filmowy z UTW. Seria After została przetłumaczona na ponad czterdzieści języków i opisuje miłosną, pełną wzlotów i upadków, historię Tessy i Hardina. Składa się z czterech tomów:
Płomień pod moją skórą
Już nie wiem, kim bez ciebie jestem
Ocal mnie
Bez siebie nie przetrwamy

W 2015 roku autorka ogłosiła prequel do After zatytułowany Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę. Była to opowieść z perspektywy Hardina. Anna Todd podjęła się również napisania kontynuacji kultowej serii, tym razem opisując w niej historię Landona Gibsona, przyjaciela Tessy i przyrodniego brata Hardina. Zostały mu poświęcone dwie książki: Nothing More i Nothing Less

W 2019 roku na półki trafiła zupełnie nowa seria autorki: #STARS. The Brightest Stars. Pożar zmysłów i kontynuacja The Darkest Moon to emocjonująca historia miłosna Kariny i żołnierza Kaela.  

Anna Todd – filmowe adaptacje

12 kwietnia 2019 roku miała premierę adaptacja pierwszego tomu After, czyli Płomień pod moją skórą. Film zebrał wiele niezadowolonych recenzji, chociaż jego oglądalność była zdumiewająca, w Polsce, w pierwszy weekend po premierze film zobaczyło 124 tysiące widzów. 
Afer 2, można było oglądać w Polsce od 4 września 2020 roku. Do obsady dołączył Dylan Sprouse. Trzecia część After: Ocal mnie miała premierę w 2021 roku. 

Anna Todd - twórczość

Anna Todd - wiadomości

Anna Todd - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
patrycjakarpinska 2020-10-20 14:32:32
Cytaty Autora

Byłam zbyt zapatrzona w Hardina, by myśleć o czymkolwiek innym... i powielam ten wzorzec w swoim codziennym życiu.


Więcej

Nie wiem, cotakiego ma sobie Hardin, że staję się przy nim taka emocjonalna pod każdym względem-Moje uczucia wobec niego są pogmatwane. W jednej go nienawidzę a w następnej chce go pocałować.Czuję przy nim rzeczy, o których nawet nie wiedziałam, że mogę czuć, i to nie tylko w sferze seksualnej.Sprawia,że śmieję się i płaczę,krzyczę i wrzeszczę ale i przede wszystkim-przy nim czuję, że żyję.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy