Imagines

Anna Todd, autorka bestsellerowej serii "After" w nowej książce! Fan fiction z Tobą w roli głównej!

Selena Gomez, Zac Efron, Bracia Hemsworth, Emma Watson, Kanye West, Jennifer Lawrence, Kylie Jenner, Chris Evans i mnóstwo innych gwiazd – oni wszyscy potrzebują właśnie CIEBIE!

Wyobraź sobie, że… Justin Bieber od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego… ślubu. Kim Kardashian potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie!… Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z One Direction… W ramionach Channinga Tatuma tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie… Twój najlepszy przyjaciel Ed Sheeran ma dla Ciebie naprawdę szalony prezent urodzinowy… Daniel Sharman zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży… Wyobraźnia nie ma granic, Więc wyobraź sobie, że może zdarzyć się wszystko, co zechcesz – Z kim tylko zechcesz

Informacje dodatkowe o Imagines:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2016-10-12
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Imagines

Imagines - opinie o książce

Każde z zaprezentowanych opowiadań przez Annę Todd zaczyna od słów: ''Wyobraź sobie, że …

To miłe uczucie na jakiś czas stać się bohaterem opowieści i wyrwać się z codzienności, która nas otacza każdego dnia. Można dzięki temu znaleźć się innej bajce.

Gdy przeczytałam, pierwsze opowiadanie stwierdziłam, że ta książka jest dla młodzieży. Jednak, gdy w trakcie czytania pierwszego opowiadania poczułam, że jest coś pozytywnego w tej książce co, pozwoli mi ją przeczytać dalej.

Każde z opowiadań podobało mi się na swój sposób. Dużo jest do czytania tekstu, ale to jest w formie dialogów, które momentami są przeprowadzone ciekawie, język wypowiedzi dostosowany do sytuacji.

Okładka książki mi się podoba, nie zawiera fotografii, ale za to ma wykonaną grafikę liter dużych kolorowych w zakładce po lewej stronie książki.

Jedynie jako odbiorca mogę, sobie wyobrazić jak wygląda podróż w nieznane z Kim Kardashian, mogę zaprzyjaźnić się z chłopakami z ONE DIRECTION, zatańczyć z Channingiem Tatumem, czy Daniel Sharman zaprosi mnie na romantyczny spacer po plaży.

Gdybym miała ocenić sytuację, która mnie zaskoczyła w trakcie czytania to taniec z Channingiem Tatumem.

Tajemnice gwiazd, sytuacje, to świat warty odkrycia każdego dnia.

Polecam przeczytać wszystkim czytelnikom przeczytać tę książkę pragnącym oderwać się od rzeczywistości.

Nie zawiodło mnie Wydawnictwo Znak i tym razem wydając kolejną książkę interesującej treści wplecionej w niejednej opowieści.

Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2017-06-25, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Opowiadania fanfiction stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Już wcześniej można było przeczytać je na blogach lub innych portalach internetowych, ale ostatnio dużą sławę zdobył serwis Wattpad, który zrzesza osoby lubiące pisać opowiadania i różnego rodzaju historie. Imagines to zbiór 34 opowiadań stworzonych przez fanów. Znajdują się tam opowieści poświęcone aktorom, muzykom, a także celebrytom. Nie zabrakło tam historii, w których można spotkać Eda Sheerana, Kim Kardashian, Emmę Watson czy Channinga Tatuma. Główną rolę odgrywamy jednak my -- czytelnicy. Błędnie sądziłam, że dzięki książce Imagines będę mogła się zrelaksować i odetchnąć. Liczyłam na opowiadania, które poruszą moją wyobraźnię oraz sprawią, że miło spędzę czas. Zamiast tego spędziłam kilkanaście godzin nad książką, która okazała się całkowicie niewarta uwagi. Spośród miliona opowiadań znajdujących się na Wattpadzie, wybrano te, które są puste, nijakie i nieciekawe. Nieczęsto korzystam z tego portalu, ale czytałam kilkanaście niezłych opowiadań z dobrze poprowadzoną fabułą, ciekawie wykreowanymi postaciami, nieustannie przyspieszającą i zwalniającą tempo akcją, z dużą ilością plot twistów oraz dobrze zarysowanym wątkiem głównym. Żadnej tej cechy nie mogę dopasować do jakiegokolwiek opowiadania z tego zbioru. Zabrakło mi w nich przede wszystkim rozsądnie i konsekwentnie poprowadzonej fabuły. Nie spodziewałam się oczywiście, że na kilkunastu stronach autorzy zawrą jakąś skomplikowaną historię, ale miałam nadzieję, że będzie miało to ręce i nogi. Czytałam wiele fanficition i niektóre były diabelnie dobre. Czy nie można było zawrzeć takich opowiadań w tej książce? Nie lepiej postawić na jakość, a nie na ilość? Mam wrażenie, że opowiadania stworzyły zdesperowane fanki, które usilnie próbowały spotkać swojego idola. I choć zrozumiały jest dla mnie zamysł tej książki, to wciąż nie rozumiem, dlaczego do tego zbioru wybrano właśnie te historie. Wygląda to tak, jakby były wybierane losowo. Nie są zatrważająco długie, ale myślę, że w tym przypadku zadziałało to na ich korzyść - nie musiałam się dłużej nad nimi pastwić. Podchodziłam do czytania tej książki dwukrotnie. Za pierwszym razem przeczytałam 5 opowiadań. Po piątym miałam dość, dlatego odłożyłam książkę, która długo leżała na półce. Dopiero niedawno ponownie się za nią zabrałam. Co opowiadanie robiłam sobie kilkuminutową przerwę, bo nie mogłam znieść bohaterek. One miały być postaciami, z którymi mogłybyśmy się utożsamiać, bo każda z nas ma na pewno jakiegoś idola. Może to mocne słowa z mojej strony, ale naprawdę nie czułam się dobrze, czytając tę książkę. Ta książka to jedna wielka kpina. Nas, fanów, ukazano jako głupich, zidiociałych ludzi bez krzty rozumu. Po przeczytaniu wszystkich 34 opowiadań poczułam się źle. Zbiór ten miał być odskocznią od rzeczywistości, miał pobudzić moją wyobraźnię, ale tak się nie stało. Bohaterki zostały ukazane jako głupie i naiwne dziewczyny, które zachwycały się każdym gestem swojego idola. Czy naprawdę nie ma na świecie fanów, którzy reprezentują sobą coś więcej? Czemu większość ludzi uparła się, aby ukazywać fanów w tak odpychający sposób? Największą uwagę zwróciłam jednak na opowiadanie Anny Todd, której nazwiskiem była reklamowana ta książka. Choć na mojej półce znajduje się jeden tom serii After, to jeszcze mimo wszystko nie miałam okazji poznać jej twórczości. W żadnym wypadku jej opowieść mnie nie zachwyciła. Jeżeli to opowiadanie jest na tak niskim poziomie, to boję się pomyśleć, jakie są jej pozostałe książki. Podsumowując, Imagines to zbiór, który miał szansę zaistnieć, ale dobór złych opowiadań sprawił, że nie dało się tego czytać. Nie jestem w stanie polecić tej książki głównie z tego względu, że fani zostali ukazani jako płytcy ludzie. Może to dosyć naiwne z mojej strony, ale wierzę, że są na świecie osoby, dla których liczy się coś więcej niż wygląd. Nie zachęcam do przeczytania tej książki, bo nie znajduje się w nic wartego uwagi
Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017, Mam,
Tym razem na swój wybór czytelniczy wybrałam książkę "Imagines",ponieważ zaciekawiły mnie tajemnicze opisy z okładki. Według mnie jest to książka fajna, a czasami nawet zabawna. Zawiera 34 opowiadania, w których możemy poczuć się jako główni bohaterowie, co działa bardzo na wyobraźnię i chciało by się tego na żywo. Jak dla mnie książka porwie na pewno osoby poniżej 18 roku życia. Lista opowiadań i moja ocena: 1. Robienie selfie i obalanie patriarchatu z Kim Kardashian 4/10 2. Superbohater z lotniska 6/10 3. Medium 5/10 4. Specjalny występ na dziesięciolecie 8/10 5. Być panią Reedus 7/10 6. Ucieczka z Ashwood Manor 5/10 7. Najlepsza.Noc.Ever 8/10 8. Ten, kto zniknął 9/10 9. To tylko Eve 4/10 10. Mało prawdopodobna przyjaźń 5/10 11. Nokaut 7/10 12. Wyjątkowy piątek 5/10 13. Twój najlepszy przyjaciel 7/10 14. Niech wygra najlepszy 7/10 15. Sto lat 6/10 16. Akademia Tańca Channinga Tatuma 9/10 17. Coś nie z tej ziemi 4/10 18. To nie tak... 5/10 19. Poszukiwacz 3/10 20. Redirection 9/10 21. To musi być magia 5/10 22. Nowe połączenie 5/10 23. Twój kryzys tożsamości Bourne'a 3/10 24. Pocałunek zimy 5/10 25. Nagle 5/10 26. Prezydencki Kimzys 4/10 27. Jego angielskie serce 7/10 28. Dzyń & bum 5/10 29. The Tonight Show. Gwiazdą programu jesteś ty (i Jimmy Fallon) 6/10 30. Michael Clifford zaprasza cię na studniówkę 8/10 31. Ian od święta 6/10 32. RPF 7/10 33. Niezapomniane pierwsze wrażenie 8/10 34. Niech prowadzi cię serce 10/10
Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Nigdy nie miałam okazji czytać książki, której stała bym się główną bohaterką. Wrażenia z pierwszego razu mamy różne. Te towarzyszące mi i tej wyjątkowej pozycji przeplatały jak kolory w kalejdoskopie. Od euforii i nie tyle uśmiechu co śmiechu do znudzenia i dezaprobaty. Choć nie wszystko było świetnie to właśnie wachlarz emocji działa na ogromny plus tej książki. Myślę, że pierwsza rzecz, która przyciąga naszą uwagę to okładka. na pierwszy rzut oka - szczególnie na zdjęciach internetowych - skromna. Niech was to proszę nie zmyli! Jest srebrna i błyszczy się wszystkimi kolorami tęczy. Szczególnie gdy czyta się w słoneczny dzień. Osobiście mnie to irytowało i przeszkadzało, ale na półce robi wrażenie. Druga sprawa to objętość. Ponad siedemset stron, które podzielone zostały na trzydzieści cztery opowiadania. I tu zaczyna się orzech do zgryzienia... Nie wiem jak wy, ale ja do zbiorów podchodzę z mieszanymi uczuciami. Zbyt wiele razy wyniesiona na szczyt fal jak najlepszy surfer przez jedną historię nagle dostaję kubeł zimnej wody i ląduję gdzieś na dnie po przeczytaniu następnej. Nie działa to na mnie niestety motywująco. "Imagines" też miało swoje wzloty i upadki jeśli chodzi o moje osobiste odczucia, ale więcej było tych pierwszych i zabawa była przednia. Do moich ulubieńców należeć będzie Katharina E. Tonks i jej "Nokaut". Ogromny i oszlifowany diament wśród niepozornych kamyczków. Dawka humoru, intrygująca fabuła, trochę czarnego światka i charakterni bohaterowie. Było jeszcze kilka ciekawych i wciągających no i kilka, które popsuły to wyjątkowo dobre wrażenie. To, które nie podobało mi się najbardziej to chyba "Mało prawdopodobna przyjaźń" Anny Todd. Dla mnie było po prostu nijakie - zero jakiejkolwiek reakcji na jego przeczytanie. Źle oceniam dlatego, że nawet tej negatywnej emocji nie było, po prostu nic. Część historii jest jakże realnych i naturalnych. Łapią za serducho i człowiek ma ochotę spytać: "czemu to tylko fikcja?". Inne są totalnie odjechane, wyciągnięte nie wiadomo jak i skąd (coś jak królik z kapelusza, który nagle jest w rękach magika?). Mieszanka wszelkich znanych ( w moim wypadku wielu nieznanych) gwiazd. Spotkania z tymi których kochamy albo wręcz przeciwnie. W zależności jak na to patrzeć to albo "stety" albo niestety pozycja stworzona z myślą o dziewczętach i kobietkach. Chłopacy i mężczyźni raczej by się tu nie odnaleźli i zabawy z czytania by nie mieli. Następne wahanie pojawia się w momencie przeczytania już kilku historii - czy aby na pewno jest to pozycja dla młodych osób? Chciała bym powiedzieć, że tak, ale chyba jednak bardziej wskazany przedział wiekowy to New Adult i w górę szczególnie jeśli lubicie rozrywkę. Osobiście znalazłam tu kilka na prawdę celnych i odnoszących się do mojej osoby cytatów. I ta myśl: "To było pisane dla mnie i o mnie!". Czasami człowiek lubi być połechtany, a co! Kończąc i podsumowując książka warta uwagi nie tylko ze względu na wygląd. Robi wrażenie również zawartością nawet jeśli nie wszystkie opowiadania w niej zawarte są tymi z górnej półki. A więc wyobraź sobie, że... książka jest właśnie w twoich rękach, a ty w świecie na co dzień dla ciebie niedostępnym!
Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2016-10-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niejeden raz w ciągu swojego życia, zastanawiałam się, jakbym zachowała się w danej oglądanej sytuacji, dotyczącej osoby znanej i podziwianej przez wielu. Jako niedoszła baletnica wyobrażałam siebie w ramionach Michaiła Barysznikowa, czy też jako ogromna wielbicielka teatru, widziałam się na scenie, prowadzącą dialog z Krzysztofem Globiszem. Wydawało mi się, że to marzenia, których nigdy, w żaden sposób nie zrealizuję. Wtedy jednak nie znałam „Imagines”, zbioru opowiadań różnych autorów, publikujących głównie na Wattpadzie. To właśnie ich bohaterowie, tak naprawdę, mogą sobie wyobrazić dokładnie wszystko i będzie to wydawać się jak najbardziej realne. 34 opowiadań, to pewnego rodzaju eksperyment, w którym fantazja miesza się z rzeczywistością, tworząc niesamowity, niepowtarzalny zapis. Autorzy to równocześnie główni bohaterowie, którzy próbują odtworzyć pewne sytuacje jeszcze raz, albo wymyślają zupełnie nowe sceny. Najważniejsze jest to, że ich „partnerami” są osoby z pierwszych stron gazet, bożyszcza tłumów. Niejednokrotnie stwarza to sytuacje ogromnie zabawne, lecz właściwie bardzo prawdopodobne. Muszę przyznać, że świetnie bawiłam się w towarzystwie tak znanych osób jak Benedict Cumberbatch (uwielbiam), Justin Bieber ( niekoniecznie), Jennifer Lawrence czy Chris Evans. Co prawda momentami można czuć przesyt z powodu tłoku Kardashianek, ale przecież marzenia są po to aby je spełniać, a nasza wyobraźnia ma nam w tym pomóc, to co złego w tej ilości?

Nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu lecz było kilka, które naprawdę zasługują na uwagę. Te, które najbardziej spodobały mi się, są autorstwa Anny Todd, twórczyni bestsellerowej serii After i Marcelly Uvy. Z gatunkiem fan fiction nie miałam wcześniej do czynienia i podeszłam do niego z dużą rezerwą. Jakby nie było, daje on ogromne możliwości i bałam się pewnej przesady jaka mogłaby zaistnieć. Opowiadania te sprawiły jednak, że miło spędziłam czas w jakże zaszczytnym gronie, równocześnie dając pracować swojej wyobraźni. Dlatego jeśli lubisz podróżować i poznawać nowych ludzi, niekoniecznie przemierzając tysiące kilometrów, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Może warto przypomnieć swoje najbardziej zaskakujące marzenia i spróbować spełniać je dzięki swojej wyobraźni. A jak ? Bohaterowie opowiadań na pewno podpowiedzą. Tylko uwaga, można się uzależnić! Polecam!

Imagines to zbiór 34 opowiadań o najpopularniejszych gwiazdach showbiznesu, z czego w każdym z nich Ty przyjmujesz główną rolę! Tak, to nie bajka! W tej książce wszystko może się zdarzyć. Mówią, że jeśli człowiek czegoś pragnie, wszystko jest do zdobycia. W tej książce właśnie tak jest. Przyznaję jednak, że nie każdą gwiazdę rozpoznawałam i musiałam co nieco przeczytać o niej u wujka google, by móc choć trochę ją skojarzyć. Jedne opowiadania podobały mi się bardziej, drugie mniej. Niezawodnym plusem książki jest to, iż narracja jest tak skonstruowana, abyśmy mogli się utożsamiać z głównym bohaterem i wszystko dogłębnie przeżywać. "To niezliczone małe uczynki nieznanych osób tworzą wielkie chwile ludzkiego postępu." Każde z opowiadań rozpoczyna się od słów: Wyobraź sobie, że... Ile razy Wy w waszym życiu wyobrażaliście sobie to czy tamto? Pewnie miliony razów. Dzięki tej książce wasza wyobraźnia zacznie pracować na najwyższych obrotach. Wyobrazicie sobie rzeczy, o których nikomu się nie śniło. Macie ochotę na randkę z przystojnym aktorem, a może chętnie poszlibyście na kawę z jakimś nieziemskim biznesmenem, ale nie macie na to odwagi? W świecie fan fiction wszystko jest możliwe, tutaj nie ma żadnych granic, żadnych przeszkód. W tym świecie możesz dać się ponieść tak daleko jak tylko zechcesz. Imagines to książka doskonała jako odskocznia od codzienności. Jest lekka i przyjemna w odbiorze. Pozwala nam chociaż na moment oderwać się od szarej rzeczywistości, przenieść się do świata, w którym my sami może nigdy byśmy się nie znaleźli, spróbować rzeczy niemożliwych, czy też wcielić się w skórę kogoś innego. "Czasem to, czego nie możesz kontrolować, mobilizuje cię do dowiedzenia się, ile tak naprawdę jesteś w stanie osiągnąć." Książka ma niezwykle przepiękną okładkę, która przyciągnie każdy wzrok, a której piękno trudno oddać na zdjęciu.
Avatar użytkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2016-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, x52 książki 2016, Mam, Recenzenckie,

Wyobraź sobie, że...

Fan fiction zyskują coraz większą popularność. Opowiadania ze znanymi osobistościami w rolach głównych, to chętnie czytane historie przez czytelników w każdym wieku. Fan fiction może pisać każdy, wystarczy tylko niekończąca się wyobraźnia. ,,Imagines" to zbiór fanfików, których autorami są użytkownicy portalu wattpad, W książce znajdziemy także opowiadania Anny Todd, która zasłynęła swoim fan fiction ,,After". Seria ta zyskała przeogromną popularność na całym świecie.

,,Karma to dziwka, ale dla równowagi zsyła też na ciebie dobre rzeczy."

,,Imagines" to 34 opowiadania typu fan fiction. Tylna okładka zawiera opisy niektórych z nich. I powiem, że te kilka zdań bardzo zachęca, do sięgnięcia po tę książkę. Nie wiemy czego się spodziewać, po tak grubachnej lekturze. A fakt, że znajdziemy tam opowiadania Anny Todd jeszcze bardziej pobudza naszą ciekawość. Narracja opowiadań jest inna niż w popularnych czytadłach. Opowiadania są tak skonstruowane, by czytelnik mógł jak najbardziej przeżywać fabułę i wcielać się w role głównego bohatera. Mamy okazję być w centrum uwagi i to my jesteśmy bohaterami opowiadań.

Opowiadania są przeróżne. Tak duża liczba autorów musi sprawić, że będziemy mieli urozmaicone czytanie. Style, język, pomysł, bohaterowie - to jak kocioł z wielowarzywną zupą. Wszystkiego po trochu, a główną nutą smakową jest fanfik. Są opowiadania dobre i są niestety te gorsze. Na samym początku czeka nas ogromne rozczarowanie. Wspomniane opowiadanie z Kim Kardashian jest niezbyt udane. Niestety, ale mi w ogóle nie przypadło do gustu. Ciężko było mi przez nie przebrnąć, choć to tylko kilka stron. Po fatalnym początku chyba gorzej być nie mogło, prawda?

,,To niezliczone małe uczynki nieznanych osób tworzą wielkie chwile ludzkiego postępu."

Mniej więcej w połowie czeka na nas niesamowita perełka. Opowiadanie ,,Nokaut" Katariny E. Tonks powala na kolana. Fabuła jest bardzo ciekawa i intrygująca. Bohaterowie idealnie wykreowani, wyraziści, a historia przedstawiona przez autorkę chwyta za serce i nie chce puścić. Na szczęście jest to jedno z najdłuższych opowiadań w ,,Imagines". ,,Nokaut" to zdecydowanie mój ulubiony fanfik. Na wyróżnienie zasługuje również opowiadanie Kory Huddles ,,Jego angielskie serce". Bardzo zabawna historia z subtelnym wątkiem miłosnym. Uwielbiam czytać takie lekkie i przyjemne opowiadania. Na koniec mamy opowiadanej z udziałem Justina Biebera. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona na tą historię. ,,Niech prowadzi cię serce" to również jedno z dłuższych opowiadań, które bardzo miło zaskakuje. Fabuła jest pełna niespodzianek. Autorka, Doeneseya Bates, miała bardzo dobry pomysł na fabułę. Każdy szczegół, każda zagadka jest niezwykle dopracowana. Całość czyta się bardzo przyjemnie.

Jak już wcześniej wspomniałam, opowiadania są przeróżne. Wymieniłam trzy fan fiction, które pokochałam i które zasługują na większą uwagę, więc czas wymienić trzy, które nie przypadły mi do gustu. Pierwsze, wspomniane już wcześniej, opowiadanie z Kim Kardashian w roli głównej - ,,Robienie selfie i obalanie patriarchatu z Kim Kardashian". Historia przedstawiona przez Kevina Fanninga jest niezwykle nierealistyczna i płytka. Brakuje w niej iskry i tej magii, która przyciąga czytelnika. Nie spodobało mi się także opowiadanie Bryony Leah ,,Akademia Tańca Channinga Tatuma". Sam styl jest dobry, jednak fabuła jest dość irytująca. I niestety irytująca w ten negatywny sposób. Charakter głównego bohatera jest przedstawiony w negatywnym świetle. Zachowuje się perfidnie i używając kolokwializmu ,,to zwykły dupek". Więcej szczegółów niestety nie mogę zdradzić. I ostatnie opowiadanie w mojej minusowej grupie to historia przedstawiona przez Bel Watson ,,Niezapomniane pierwsze wrażenie". Fabuła jest dość niedojrzała, a czytanie jej sprawia raczej obrzydzenie niż uciechę. Autorka rzuciła negatywne światło na zespół One Directon... no cóż, naśmiewanie się publicznie z czyichś dolegliwości jelitowych chyba nie jest w porządku?

,,Czasem to, czego nie możesz kontrolować, mobilizuje cię do dowiedzenia się, ile tak naprawdę jesteś w stanie osiągnąć."

W moim zestawieniu dobrych i złych opowiadań zabrakło fanfików Anny Todd. Autorka zamieściła w ,,Imagines" dwa opowiadania - ,,Medium" oraz ,,Mało prawdopodobna przyjaźń". Pierwsze z nich zasługuje na wyróżnienie. Historia jest lekka i przyjemna, a bohaterowie bardzo dobrze dobrani. Drugie opowiadanie niestety nie zapada w pamięć.

,,Imagines" to książka dla każdego. Każdy czytelnik znajdzie w niej swoje powody do relaksu. Z tak dużej liczby opowiadań jest co wybierać. Fanfiki są naprawdę króciusieńkie, dlatego pochłaniamy jedno za drugim. Sama inicjatywa ,,Imagines" jest bardzo fajna. Autorzy, którzy publikują w serwisie wattpad mieli okazję zaistnieć na rynku literatury. Dostali szansę, a już na pewno przeżyli wiele chwil szczęścia. Jestem pewna, że o niektórych z nich jeszcze usłyszymy. Trzymam za nich kciuki, a wszystkim czytelnikom polecam ,,Imagines".

Wyobraź sobie, że otrzymujesz od losu klucz. Jest to klucz do Twojej wyobraźni. Otwierasz szczelnie zamknięte drzwi i...zaczynasz tworzyć. Czy będziesz mieć jakieś granice? Wszystko zależy od Ciebie i Twojej kreatywności! "Imagines" to zbiór krótkich opowiadań, gdzie autorami są sławy z serwisu wattpad, a bohaterami gwiazdy medialne. Jest nawet opowieść Anny Todd, autorki osławionej serii "After"! Książka napisana z humorem, niekiedy uczuciem- nawet jeśli przesadzonym. Opowiadania tego typu znam, czytałam nawet kilka fan fiction na powyższym portalu, jednak nie przepadam za nimi jakoś specjalnie. Mimo wszystko ta pozycja wywarła na mnie dobre wrażenie, ponieważ pozwoliła oderwać się do codziennej, szarej rzeczywistości, wejść w skórę kogoś innego, z łatwiejszym startem. Pożyć w świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Każdy rozdział rozpoczyna się od zwrotu "Wyobraź sobie, że...", co pozwala nam wcielić się w każdego bohatera opowieści. Narracja jest w ciekawy sposób skonstruowana, tak, byśmy nie mieli wątpliwości co do tego, że to my jesteśmy głównymi charakterami i pełnimy najważniejsze role. Mamy okazję spotkać celebrytę, a nawet przeżyć z nim wielką miłość! Każde opowiadanie utrzymane jest w innym stylu. Jedni lepiej sobie poradzili w tej sytuacji, inni gorzej, mimo to całość wypadła przyjemnie i z radością ją wspominam. Czytając poczułam się jak prawdziwa nastolatka. Mamy historie z różną tematyką, najbardziej zdziwiło mnie pierwsze opowiadanie o obalaniu patriarchatu i zakazu robienia selfie. Po tym już nic mnie nie zaskoczyło. Najpiękniejsza w całej powieści jest jednak okładka, taka wyjątkowa. Kolorowe litery, srebrne, mieniące się tło i zachęcający opis- coś co lubi i ceni każdy książkoholik (i sroka okładkowa!). Kilka z opowiadań może nas nie zachwycić, ale myślę, że każda osoba znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od preferencji czy wieku. Przyznam szczerze, że wielu gwiazd nie znałam, ale i bez tej wiedzy można sobie spokojnie poradzić, skupiając się na samej historii, a nie na ich podłożu. W ramach ciekawostki napiszę Wam jeszcze, że kilku autorów tych opowiadań zdobyło na wattpadzie nagrodę #wattys. Jest to konkurs talentów, największy na świecie konkurs pisania online. Więc możecie sobie wyobrazić ich styl, fabułę i akcję, ich poziom pisarski. Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Pierwszą rzeczą na jaką zwróciłam uwagę gdy tylko książka trafiła do moich rąk było wydanie oraz jej nietypowa, ale jakże piękna okładka- srebrna, lustrzana, mieniąca się- od której ciężko oderwać wzrok i nie sposób się nią nie zachwycić. Drugą rzeczą była objętość książki, powiem szczerze nie spodziewałam się, że książka ta ma aż 720 stron- przyznajcie, że to niezły ,,grubasek". ,,Imagines" to zbiór 34 opowiadań fan fiction napisanych przez autorów z serwisu Wattpad, znajdziemy tam również opowiadania Anny Todd, którą możecie znać jako autorkę serii ,,After". Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tym gatunkiem i z początku nawet nie wiedziałam czego mam się spodziewać po tej książce, jednak dzięki temu z wielkim zaciekawieniem zabrałam się za jej lekturę. Każda historia w niej opisana rozpoczyna się słowami: ,,Wyobraź sobie, że..." i przenosi nas w świat gdzie to my jesteśmy głównymi bohaterami, a naszymi towarzyszami okazują się być ludzie znani z telewizji (celebryci, gwiazdy) min.: ZAC EFRON, EMMA WATSON, JENNIFER LAWRENCE, CHRIS EVANS, SIOSTRY KARDASHIAN, SELENA GOMEZ, JUSTIN BIEBER i wielu, wielu innych. Nie będę ukrywała, że podczas czytania tych wszystkich opowieści niejednokrotnie musiałam sprawdzać kim jest dana postać przedstawiona w historii, jednak jest to wina mojego wieku (osiemnaście lat kończyłam już dawno temu) i tego, że nie jestem na bieżąco z nowymi gwiazdami show-biznesu. Owszem książka w moim odczuciu jest skierowana głównie do nastolatek oraz młodzieży- dziewczęta, które podkochują się w wokalistach oraz pragną być jak jedna z ich ulubionych aktorek, zdecydowanie będą zadowolone z tej lektury. Oczywiście jak bywa z każdym zbiorem opowiadań znajdziemy w ,,Imagines" zarówno lepsze i gorsze historie, niektóre przypadną nam bardziej, a niektóre mniej do gustu- każdy znajdzie coś dla siebie. Podsumowując jest to lekka książka, którą czyta się bardzo szybko ponieważ opowiadania w niej są krótkie, różnorodne i często na swój sposób zabawne.
The Darkest Moon
Anna Todd0
Okładka ksiązki - The Darkest Moon

NOWA KSIĄŻKA AUTORKI BESTSELLEROWEJ SERII AFTER Jak odzyskać blask najjaśniejszych gwiazd? Karina tęskni za Kaelem bardziej, niż jest skłonna przyznać...

Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę
Anna Todd0
Okładka ksiązki - Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę

Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy, i na to, co zdarzyło się później. Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia...