The Brightest Stars. Pożar zmysłów

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Romans
Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Tom 1 cyklu #STARS

Miłość tak silna, że spala wszystko, czego dotknie

Karina w wieku dwudziestu lat wyprowadza się z rodzinnego domu, by zacząć żyć na własny rachunek. Za wszystkie oszczędności kupuje mały domek i znajduje pracę w salonie masażu. Zostawia za sobą trudne dzieciństwo i skomplikowaną relację z ojcem – wymagającym wojskowym. Dziewczyna obiecuje sobie, że nigdy nie zwiąże się z żołnierzem. Los ma jednak inne plany…

Kael trafia do niej przypadkiem. Karina od razu odgaduje, że przystojny żołnierz skrywa w sobie cierpienie. Jego mięśnie są boleśnie napięte. Mimo to dziewczyna traci głowę i pozwala się porwać rodzącej się namiętności. Nie wie jeszcze, że przeszłość Kaela jest pełna mrocznych tajemnic, a koszmar wojny podąża za nim krok w krok.

Co łączy Kaela z ojcem Kariny – pozbawionym skrupułów tyranem?

Komu zaufać, kiedy serce podpowiada jedno, a rozum drugie?

Czy Karina zdoła zapomnieć, jak jej skóra płonęła pod dotykiem silnych, żołnierskich dłoni?

Kup książkę The Brightest Stars. Pożar zmysłów

Opinie o książce - The Brightest Stars. Pożar zmysłów

Avatar użytkownika - kamila9314
kamila9314
Przeczytane:2019-10-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Najjaśniejsze gwiazdy spalają się najszybciej, musimy więc je kochać, dopóki możemy’

Ostatnio bardzo często sięgałam po książki niezwykle zmuszające do refleksji, poruszające historie tragiczne, a przez to niezwykle ciężkie. Dlatego też postanowiłam oddać się tym razem lekturze czegoś lekkiego z literatury obyczajowej i romansu. Padło na „The Brightest Stars. Pożar zmysłów”. Książka ta jest pierwszym tomem nowej serii Stars pióra Anny Todd, autorki kultowej serii „After”.

Ksiązka opisuje losy Kariny, dwudziestoletniej dziewczyny która po okresie nieustannych przeprowadzek z ojcem wojskowym, rozwodzie rodziców i problemów z bratem bliźniakiem próbuje poradzić sobie z życiem na własny rachunek. Rodzeństwo na wylot zna realia życia rodziny żołnierza. Stres, lęk o bliską osobę, trauma po powrocie, chęć kontroli i nieustanne poczucie zagrożenia na tyle ich odstręczają, że postanawiają zawrzeć układ dotyczący tego że żadne z nich nigdy nie zaciągnie się do służby.
Po zdobyciu licencji Karina zatrudnia się w salonie masażu, na którego progu pewnego dnia staje Kael. Mężczyzna próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości po powrocie z misji w Afganistanie. Para działa na siebie jak magnes, przyciągają się i nawzajem intrygują. W ich życiu rozpoczyna się skomplikowany i pełen niedomówień, ale i namiętności rozdział. Jaką tajemnice skrywa małomówny żołnierz? Czy przeszłość depcząca mu po piętach wreszcie wyjdzie na światło dzienne? Co z tego wyniknie? Musicie przekonać się sami.

„The Brightest Stars” to historia o rodzącym się uczuciu z wątkiem militarnym w tle. Nie zabrzmi to profesjonalnie ale nie miałam wielkich oczekiwań wobec tej książki. Przede wszystkim chciałam spędzić z nią miło czas i zrelaksować się. To zadanie spełniła, dlatego tez wbrew pojawiającym się negatywnym opiniom, stanę w jej obronie. Owszem nie jest to ksiązka najwyższych lotów, nie zmusza do refleksji, nie jest wymagająca, ale jest to lekka przyjemna książka w sam raz na wiosenno- letnie wieczory, od której naprawdę nie mogłam się oderwać.

Nie było zaskoczeń i wielkiego wow, bo książka jest raczej przewidywalna, jednak czytało się ją bardzo szybko, ani się obejrzałam już byłam na ostatniej stronie. Być może jest to zaleta krótkich rozdziałów i prostego łatwego w odbiorze języka.
Książka porusza wiele ciekawych wątków i problemów. Zetkniemy się z zespołem stresu pourazowego, rasizmem i uprzedzeniami na tle rasowym, kontrolą, traumą żołnierzy powracających z misji, skomplikowanymi relacjami rodzinnymi.

Bohaterowie pomimo niedociągnięć w relacji między nimi byli świetnie nakreśleni. Dobrani na zasadzie kontrastu, dwa różne osobowościowo światy. Z jednej strony zakompleksiona, mająca dość życia pod dyktando, pragnąca niezależności wygadana Karina, z drugiej małomówny Kael, niepotrafiący odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zamknięty w sobie i lojalny żołnierz. Postacie są naprawdę intrygujące, ich portrety charakterologiczne są skomplikowane i wielowymiarowe. Wiele przeszli, mają swoje wady i zalety co dodaje im realizmu. To mogło się udać. W którymś jednak momencie coś poszło nie tak.

Zgadzam się że pożar zmysłów, pożarem nie był, relacja głównych bohaterów i uczucie między nimi było strasznie spłaszczone. Ta miłość zdecydowanie wszystkiego nie spaliła. Jest kilka fragmentów, które miały w sobie potencjał jednak zabrakło w nich gwałtownych uniesień i autentyczności, były nijakie. Było dobrze, ale nie było fajerwerków.

Mimo wszystko ta historia ma naprawdę dużo możliwości, które być może autorka wykorzysta w następnych częściach. Dlatego na pytanie czy sięgnę po kolejny tom? Odpowiem jasne. Pierwsza część skończyła się w takim momencie że nie darowałabym sobie gdybym nie dowiedziała się jak potoczą się losy bohaterów.
Ja spędziłam z nią miło czas i jeśli szukacie czegoś lekkiego i niewymagającego do poczytania, śmiało.

Nothing More
Anna Todd0
Okładka ksiązki - Nothing More

Kiedy Dakota, dla której przeprowadził się do Nowego Jorku, nagle oświadczyła mu, że to koniec, świat Landona legł w gruzach. Chłopak dzieli życie...

Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę
Anna Todd0
Okładka ksiązki - Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę

Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy, i na to, co zdarzyło się później. Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia...

W głębi lasu
Harlan Coben