Kto zainspirował Annę Todd do stworzenia "After"?

Data: 2019-05-05 10:08:31 Autor: pobarski
News - Kto zainspirował Annę Todd do stworzenia

Od paru tygodni w kinach króluje ekranizacja książki Anny Todd – After. Płomień pod moją skórą. Młodzieżowa opowieść o gorącym romansie jest jednym z najchętniej oglądanych filmów ostatnich tygodni. Kim jednak był pierwowzór bohatera?

After. Płomień pod moją skórą to młodzieżowa opowieść o miłości, która często porównywana jest do nieco bardziej dorosłej powieści – Pięćdziesięciu twarzy Greya. Książka Anny Todd opisuje historię Tessy Young, zaczynającej przygodę na uczelni, obiecującej studentki. Poukładane życie panny Young lega w gruzach, gdy na jej drodze staje przystojny i tajemniczy Hardin Scott. Młody buntownik odkrywa przed Tessą świat uczuć, doznań i namiętności. Jak to jednak bywa z młodymi, gniewnymi chłopcami, także i Hardina Scotta ukrywa przed ukochaną mroczne tajemnice…

Choć Hardin pod wieloma względami może przypominać niepokornego milionera o wielu twarzach, to sama autorka książki – Anna Todd – twierdzi, że nie wzorowała się na historii Christiana Greya, a na… członkach zespołu One Direction.

Czytaj także: Będzie 2 część filmu „After”! W obsadzie Dylan Sprouse

Jak się okazuje, książka After powstała początkowo jako fan fiction, czyli opowieść o zespole muzycznym pisana przez zwykłą fankę. Fankę, która później – stała się na tyle popularna, że jej sukces pisarski nadal trwa. I nie ma już wiele wspólnego z zespołem 1D. Początkowo zaś Hardinem Scottem był… Harry Styles!

- Z biegiem czasu Hardin Scott stał się jednak zupełnym przeciwieństwem tego, kim Harry Styles wydaje się być w prawdziwym życiu. Po napisaniu pierwszego rozdziału przestałam już myśleć o tej historii jako związanej z One Direction, czerpałam inspirację już chyba tylko z ich fizycznego wyglądu […] – mówiła Anna Todd.Gdy zaczynałam pisać książkę na Wattpadzie, Harry Styles miał ledwie trzy małe tatuaże, a mój Hardin już całą klatkę piersiową pokrytą atramentem. Ciekawe było to, że Harry zaczął następnie robić sobie nowe tatuaże, a ja, z racji niesłabnącej pasji, postanowiłam reagować na to w nowych rozdziałach mojej rozwijającej się historii. Przy każdym tatuażu Harry’ego Hardin zyskiwał bardzo podobny, co przypuszczalnie znów bardziej ich zbliżyło. Jak to, że gdy Harry zapuścił długie włosy, włosy Hardina też stały się dłuższe – dodała zafascynowana swoimi idolami trzydziestoletnia autorka książki.

Ostatecznie jednak After niewiele wspólnego ma z historią One Direction. Pierwsze opowieści Todd pojawiły się w sieci w 2013 roku, a od lat w formie książkowej cieszą się niesłabnącą popularnością. Z właściwej serii After ukazało się kilka książek, a oprócz tego autorka stworzyła także odpowiednie sequele – Nothing more oraz Nothing less.

Co sądzicie o takiej inspiracji? Myślicie, że autorzy często inspirują się prawdziwymi postaciami?

Fot. Quantrell D. Colbert / mat. prasowe Monolith Films

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
After. Płomień pod moją skórą
0
Okładka książki - After. Płomień pod moją skórą

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje