Fortuna zdobyta na prawdziwej tragedii... – Amerykański gangster

Data: 2022-05-11 13:00:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Na antenach TVN 7 wyemitowany zostanie efektowny i poruszający ważne tematy kryminał amerykański gangster, opowieść o kryminaliście Franku Lucasie, którzy wykorzystał dzikie lata 70. do zarobienia oraz zbudowania swojej potężnej pozycji w świecie handlu narkotykami!

Amerykański gangster to amerykański film sensacyjny z 2007 roku w reżyserii Ridley'a Scotta.

Amerykański gangster – opis

O czym jest Amerykański gangster? Harlem lat 70. ubiegłego wieku, zdominowany został przez Franka Lucasa, znanego gangstera, który wykorzystał dramaty rozgrywające się w Wietnamie oraz Bangkoku, aby w takich warunkach zająć się handlem narkotykami.

Nikt by nie pomyślał, że środki będą przewożone poprzez trudny poległych amerykańskich żołnierzy. Tę sprawą musi zająć się detektyw Richie Roberts musi rozwikłać przerażający proceder, stając do walki o powstrzymanie bezwzględnego przestępcy.

Czytaj także: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 9 do 15 maja 2022 roku

W ten sposób również w USA rozpoczyna się brutalna walka o złapanie oraz skazanie przestępcy, którego działalność odcisnęła brutalne piętno nie tylko na Harlemie...

Amerykański gangster – obsada

Kto wystąpił w Amerykański gangster? Praktycznie cała akcja operowała wokół postaci detektywa Richiego Robertsa, w którego wcieli się doświadczony Russell Crowe, zaliczający kolejny udany występ w swojej długiej karierze.

Czytaj także: Sami Swoi – co teraz robią aktorzy najbardziej popularnej serii komediowej?

W obsadzie niezabrakło także Teda Levine'a, Lymiari Nadal, Denzela Washingtona czy Josha Brolina.

Amerykański gangster – gdzie obejrzeć?

Telewizyjna emisja Amerykański gangster o zaplanowana została na środę, 11 maja 2022 roku o godzinie TVN 7 o godzinie 21:40. Reemisja odbędzie się we wtorek, 17 maja o 23:45.

Czytaj także: Witamy na Hawajach – Kosmiczne zauroczenia?

Amerykański gangster – opinie

Przyjęcie Amerykańskiego gangstera okazało się naprawdę, naprawdę niezłe, Ridley Scott potwierdził swoją klasę, wyczucie oraz umiejętności, które w ostatnich miesiącach oraz latach były podważane. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w 2007 roku cały czas mówimy o twórcy znajdującym się w świetnej formie. Zresztą dwie statuetki Oscarów zostały przyznane nieprzypadkowo...

Czytaj również: Szklana pułapka 2 – McClane ponownie w akcji!

Amerykański gangster – książka

Filmowy gangster Amerykański bazował na artykule kryminalno-biograficznym The Return of Superfly, autorstwa Marka Jacobsona. To właśnie poprzez publikację o Franku Lucasie, powstał tak znakomity obraz. Podobne doznania może zapewnić Wam również między innymi książka Mój przyjaciel gangster, wydanej przez Novae Res.

Książkę „Mój przyjaciel gangster” kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy