Skandal w trakcie „Hamleta”. Aktor przerwał swój monolog

Data: 2024-01-09 12:23:09 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Andrew Scott zdecydował się przerwać monolog Hamleta, gdy zobaczył to co się działo na widowni. Aktor był w szoku i nie mógł przejść z tym do porządku dziennego. 

Kadr z serialu "Ripley"fot. kadr z serialu Ripley / materiały prasowe Netflix 

Andrew Scott to irlandzki aktor znany między innymi z serialu Sherlock czy Fleabag. W 2024 roku na Netfliksie ma się pojawić serial kryminalny zatytułowany Ripley, gdzie aktor wciela się w główną rolę. Tym razem jednak mężczyzna zdecydował się powspominać swoje występy w teatrze

Czemu Andrew Scott przerwał monolog Hamleta?

W 2017 roku Andrew Scott wcielał się w postać Hamleta w dramacie Williama Szekspira. Produkcja była wystawiania w Almeida Theatre i została nawet nominowana do nagrody Oliviera. Aktor ujawnił, że podczas kulminacyjnego monologu, w którym pada słynne „Być albo nie być”, zobaczył jak jedna z osób na publiczności zaczęła korzystać z laptopa.

Kiedy grałem Hamleta, facet wyjął swój laptop – nie telefon, a laptop – podczas gdy ja zastanawiałem się: „być albo nie być, do cholery”. Zatrzymałem się i [zespół sceniczny] powiedział: „No dalej, dalej”, a ja na to: „Nie ma mowy”.

Niesforny widz został szturchnięty przez kobietę, która siedziała tuż obok niego, a mężczyzna podobno szybko zrozumiał swój błąd. Wkrótce okazało się, że niesfornym widzem okazał się… jego własny agent.

Przerwany monolog dostępny online

Ostatnio sporo teatrów apeluje do widzów, by ci w trakcie spektakli nie nagrywali przedstawień ani nie korzystali z telefonów. Jak tłumaczą, wielu twórców traktuje to jako brak szacunku zarówno wobec tych, którzy pojawiają się na scenie, jak i po prostu reszty widzów, którzy chcą skupić się na spektaklu bez rozpraszaczy w postaci niebieskiego światła smartfonów. 

Dramaty Szekspira nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Kultowe teksty na przestrzeni lat nie straciły na znaczeniu. Poniżej możecie zobaczyć wcześniej wspomniany monolog w wykonaniu Scotta: 

Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie oryginalny tekst Szekspira, to niezmiennie jest on dostępny do kupienia w księgarniach internetowych:

 

źródło: deadline.com

Tagi: literatura,
Galeria:
zdjęcie Skandal w trakcie „Hamleta”. Aktor przerwał swój monolog nr. 296
zdjęcie Skandal w trakcie „Hamleta”. Aktor przerwał swój monolog nr. 297
zdjęcie Skandal w trakcie „Hamleta”. Aktor przerwał swój monolog nr. 298

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Hamlet
William Shakespeare0
Okładka książki - Hamlet

Hamlet, duński książę, obserwuje panujące na dworze królewskim zepsucie i upadek wszelkich wartości. Po śmierci zamordowanego podstępem ojca rodzi się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje