Arcane – Netflix i studio Riot Games przenosi sieciowe League of Legends do animowanego serialu

Data: 2021-05-09 10:30:01 Autor: adudek

Kolejna gra doczeka się swojej ekranizacji, tym razem zrealizowanej przez Netflix i Riot Games. Mowa o produkcji opartej na grach w świecie uniwersum League of Legends, o tytule Arcane.

Obrazek w treści

Arcane będzie serialem animowanym, w którym nie zabraknie walki i wielu efektów specjalnych i akcji, znanej fanom popularnej sieciowej grze komputerowej z gatunku multiplayer online battle arena.

Arcane – współpraca Netflix i Riot Games 

Produkcja serialowa będzie pierwszym serialem telewizyjnym pod szyldem studia Riot Games. Została ona stworzony i wyprodukowany przez Riot Games we współpracy ze studiem Fortiche Productions, dla Netflixa. 

Dominique Bazay, dyr. ds. animacji oryginalnych w firmie Netflix: Gra League of Legends zdobyła grono zagorzałych fanów na całym świecie, dlatego nie posiadamy się z radości, umożliwiając powstanie „Arcane” — pierwszego serialu telewizyjnego osadzonego w tym uniwersum. Serial zapowiada się na niesamowicie widowiskową produkcję, która wgniecie widzów w fotele.

Zapowiedź produkcji serialowej opartej na niezwykle popularnej grze MOBA to niesamowite wydarzenie dla wszystkich graczy kochający ten rodzaj rozgrywki wideo, ale także doskonała okazja na świetną, pełną efektów specjalnych widowiskową animację. 

Shauna Spenley, prezes ds. rozrywki w firmie Riot Games: „Arcane” powstał w hołdzie dla naszych graczy i fanów proszących nas o bardziej kinowe doświadczenia, dzięki którym głębiej zanurzą się w świat League of Legends i lepiej poznają jego mistrzów. Firma Netflix cieszy się niekwestionowaną renomą na całym świecie, ponieważ jej priorytetem jest dostarczanie treści najwyższej jakości. Dlatego właśnie jest dla nas idealnym partnerem do przedstawienia „Arcane” graczom z całego świata. 

Arcane – opis serialu 

Na temat fabuły jak na razie nie wiemy za wiele, oprócz tego, że akcja serialu animowanego osadzona została w utopijnym regionie Piltover. 

Czytaj również: House of the Dragon, prequel Gry o tron ma wstępną datę premiery i aktorską obsadę

Przenosimy się do dzielnicy podziemia, uciskanej i dręczonej, zwanej Zaun. Fabuła skupia się na  początkach dwóch słynnych mistrzów League of Legends. Przybliża proces oraz siłę, która spowodowała, że stali się dla siebie wrogami. 

Arcane – zwiastun filmowy 

Serial jak już wspomnieliśmy to wyjątkowe połączenie animacji i szybkich i niezwykle widowiskowych efektów. Ułamek możliwości i tego co może zaoferować widzom animacja serialowa Arcane, możemy zobaczyć w zaprezentowanej przez polski oddział Netflixa zapowiedzi w formie filmowego zwiastuna. 

Arcane – kiedy premiera?

Nie znamy dokładnej daty premiery serialu Arcane. Netflix podał jedynie wstępną datę premiery, która ma nastąpić tej jesieni. 

Czytaj również: Arcane, serial bazujący na grze League of Legends zaprezentowany na pierwszym zwiastunie Netflixa

Arcane – książki

Serial, jak już wspomnieliśmy oparty jest na grze w uniwersum League of Legends. Serial nie bazuje na książce. W zamian proponujemy lekturę książki Warcraft. Oficjalna powieść filmu, autorstwa Golden Christie.

Książkę „Warcraft. Oficjalna powieść filmu” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.