Co czytać w wakacje 2022? Oto lista książkowych propozycji od Baracka Obamy!

Data: 2022-08-06 08:48:14 Autor: Agata Rejnowska
udostępnij Tweet

Były Prezydent Stanów Zjednoczonych uwielbia na swoich mediach społecznościowych dzielić się książkowymi poleceniami. Kilka dni temu opublikował na Twitterze listę 14 tytułów, które najbardziej spodobały mu się w tym roku. Po jakie książki, jego zdaniem, warto sięgnąć w wakacje?

Obrazek w treści

Czytelnicza część obserwatorów Baracka Obamy znów może poszerzyć swoje biblioteczki o kolejne książki. Były Prezydent USA jak co roku podzielił się tytułami, które warto przeczytać w wakacje. Co tym razem  znalazło się w prezydenckich poleceniach?

Lista książek Baracka Obamy na wakacje 2022

To nie pierwszy raz, jak Barack Obama publikuje swoje najnowsze książkowe odkrycia. Stało się to tradycją w czasie, gdy jeszcze był Prezydentem. Rok temu również pisaliśmy o tym, jak prezentuje się jego wakacyjna lista. Tym razem polecił on aż 14 tytułów – o 3 więcej niż w zeszłym roku. 

Oto lista wyróżnionych tytułów:

 • Sea of Tranquility – Emily St. John Mandel
 • Why We're Polarized – Ezra Klein 
 • The candy house – Jennifer Egan
 • A Little Devil in America – Hanif Abdurraqib
 • To Paradise – Hanya Yanagihara
 • Silverview – John le Carré
 • Black Cake – Charmaine Wilkerson
 • The Family Chao – Lan Samantha Chang
 • Velvet Was the Night – Silvia Moreno-Garcia
 • Mouth to Mouth – Antoine Wilson
 • The Great Experiment: Why Diverse Democracies Fall Apart and How They Can Endure – Yascha Mounk
 • The School for Good Mothers – Jessamine Chan
 • Razorblade Tears – S. A. Cosby
 • Blood in the garden: The Flagrant History od the 1990s New York Knicks – Chris Herring 

Jedną z autorek, która znalazła się na liście jest Emily St. John Mandel. Jej powieście nie pierwszy raz są polecane przez Obamę. W 2020 roku wśród jego ulubionych książek znalazł się Szklany Hotel oraz postapokaliptyczna Stacja Jedenaście wznowiona w Polsce w tym roku. Warto też zerknąć na najnowszą powieść Jennifer Egan, która za książkę Zanim dopadnie nas czas w 2011 roku otrzymała Nagrodę Pulitzera oraz Book Circle Award. Tym razem autorka proponuje transcendentalną opowieść o świecie, w której zapanowała nowa technologia, dzięki której ludzie mają dostęp do wszystkich wspomnień, nie tylko swoich, ale także cudzych.

Czytaj także: Nagroda Bookera 2022 – znamy nominowanych!

Na liście Obamy znalazła się również autorka Małego ŻyciaHanya Yanagihara, której najnowsza powieść To Paradise ponownie obfituje w ogrom treści. Tym razem autorka proponuje podróż w głąb trzech alternatywnych historii. Każdą z nich dzieli stulecie od 1893 do 2093 roku. Mimo że są to kompletnie różne światy coś je ze sobą łączy. Inną autorką znaną w Polsce jest Silvia Moreno-Garcia. Do tej pory w Polsce ukazała się jej jedyna książka Mexican Gothic, ale bardzo szybko podbiła serca wielu czytelników.

Z innych pozycji Obama poleca najnowszą książkę Johna le Carré, który słynie z powieści szpiegowskich. W  Polsce do tej pory wydane zostały np. Morderstwo doskonałe, Tunel  z gołębiami: Opowieści z mojego życia czy Z przejmującego zimna.

Może zainteresuje Cię również:

Niestety, żadna z poleconych w tym roku książek Baracka Obamy nie ukazała się do tej pory w Polsce. Miejmy nadzieję, że niedługo się to zmieni i będziemy mogli poszerzyć swoje czytelnicze horyzonty o kolejne propozycje Obamy.

Tagi: obama, książki,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje